Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

ce se intampla dupa ce murim?

- - - - -
  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#145
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
M-ai intrebat daca sa ma acuzi de halucinatii. Eu ti-am spus sa incerci sa vezi daca poti si tu o dai cu strigoi si suflete cand eu oricum nu cred in asa ceva. So, vezi ca nu poti? :D

Degeaba e plauzibila. Ce ar fi daca am crede tot ce e plauzibil? Tu crezi tot ce e plauzibil?

#146
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007

 caroline_hi, on 30th October 2010, 17:25, said:

Degeaba e plauzibila. Ce ar fi daca am crede tot ce e plauzibil? Tu crezi tot ce e plauzibil?

ce inseamna a crede ? a fi convins ca e adevarat ?
depinde de gradul de plauzibilitate adica a dovezilor pe care le avem - le bagam in calculator ( creierul ) si obtinem rezultatul in procente

#147
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Continuam sa intram pe net si pe forumuri.....

#148
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

 NASTYPRIMUL, on 31st October 2010, 19:38, said:

Continuam sa intram pe net si pe forumuri.....
N-as crede.  :whistling:

#149
za_dude

za_dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.07.2010
Fiecaruia i se va intampla ceea ce credea in timpul vietii ca i se va intampla dupa moarte.

#150
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008

 citronelle, on 26th October 2010, 21:00, said:

Daca Isus se nastea in zilele noastre si nu acum 2000 de ani, probabil ca acum isi scria memoriile dintr-un salon de la spitalul 9. In zilele noastre nu e normal sa auzi voci, sau sa ai viziuni, ele se numez haluccinatii si sunt tratate cu pastile.

Daca vine un tip acum in zilele noastre si vindeca un om care sta in scaun cu rotile sau face un nevazator sa vada ...nu cred ca-l baga la spitalul 9.

Probabil ca atunci cand stiinta va invinge religia atunci cred ca se va intampla ceva, un impact care va pune amprenta asupra omenirii si a religiei, acum sa vedem, eu totusi astept sa se termine  acel proiect de la geneva prin 2012-2013 pt. ca el nu este oprit asa cum s-ar fi zvonit.

Cred ca omenirea are nevoie de un impact ceva pt. ca-s multi care numai cred in religie.


Oricum imaginativa o lume fara religie, fara teama de D-zeu ...ar fi o lume mult mai crunta si fara scrupule.

Cand vom muri probabil vom trece la somn vesnic, adica nu se va intampla nimic...din moment ce totul putrezeste, creier, inima:)

Facusera unii un experiment cu de-astia care erau in moarte clinica, ii bagase in vid si il monitorizau cu tot felul de aparate sa vada daca iese ceva din el... pentru ca multi spuneau ca atunci cand moare cineva iese sufletul din el.

Edited by jijinho, 08 November 2010 - 11:33.


#151
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

 flyingspur, on 7th February 2010, 12:35, said:

Cat de slab esti
E foarte discutabila chestia cine dintre voi doi e mai slab  :naughty:

#152
ilovebutterflies

ilovebutterflies

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 04.01.2008
pfua, ce subiect!! De multe ori ma gandesc si eu la asta..
Sincer, cand eram mica, ma credeam asa de puternica si eram asa plina de viata, incat aveam senzatia ca nu o sa mor niciodata! Faceam tot ce voiam fara sa ma gandesc la consecinte.. moarte fiind ceva banal.
Pana acuma cca. 2 ani, cand m-a pus dracu sa incerc si eu de-ale prafurilor pentru prima data (evident, si ultima) si asa rau mi-a fost, credeam ca dau coltu! De atunci, orice fac, fac cu frica in mine.. ma gandesc mai aproape tot timpul la moarte, incerc din rasputeri sa scot ideea asta din cap (am nici macar 20 de ani, ce naiba??) dar nu reusesc!

Din pacate si eu sunt de aceeasi parere ca multi de pe forum, dupa moarte nu va fi nimic! Asa ma intristeaza asta, mai mult pentru ca nu imi vine sa cred, ca dupa ce ai trait o viata pe pamant alaturi de CEI DRAGI, nu o sa mai ai ocazia sa imparti cu ei nici macar o clipa..

#153
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

 Baghe, on 1st November 2010, 07:31, said:

N-as crede.  :whistling:
E clar, tu ai ceva cu mine. Nu vrei sa ma vezi pe net.  :confuzzled:  
Nu intra cind intru eu.....

#154
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

 NASTYPRIMUL, on 28th November 2010, 03:22, said:

E clar, tu ai ceva cu mine. Nu vrei sa ma vezi pe net.  :confuzzled:  
Nu intra cind intru eu.....
Bine, promit ca nu voi intra pe net cand esti si tu pe net, atunci cand voi fi fantoma (despre asta vorbeam, nu? :naughty:), nu de alta dar nu cred ca Softpedia ne-ar suporta pe amandoi.

Edited by Baghe, 28 November 2010 - 08:59.


#155
Isophy

Isophy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.06.2009
Din punctul meu de vedere, avem o existenta ciclica, nu exista nici "start", dar nici "finish". Fizic stim cu totii ce se intampla, ne descompunem; mentalul inceteaza si el o data cu moartea fizicului; iar energetic ne transformam, la fel cum spunea si Einstein : energia nu se pierde ci se transforma. Toate lucrurile vii emit vibratii pozitive sau negative.
Desigur, asta e doar o teorie.  :D Vom trece noi si prin "moarte", pacat ca nu vom constientiza.

#156
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007

 Isophy, on 28th November 2010, 15:43, said:

Din punctul meu de vedere, avem o existenta ciclica, nu exista nici "start", dar nici "finish". Fizic stim cu totii ce se intampla, ne descompunem; mentalul inceteaza si el o data cu moartea fizicului; iar energetic ne transformam, la fel cum spunea si Einstein : energia nu se pierde ci se transforma. Toate lucrurile vii emit vibratii pozitive sau negative.
Desigur, asta e doar o teorie.  :D Vom trece noi si prin "moarte", pacat ca nu vom constientiza.


energia este materie in miscare

#157
Isophy

Isophy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.06.2009
Ai dreptate, era mai mult o teorie cu o viziune putin mai "optimista". Ar putea fi probabila doar daca ne-am increde in energiile de tipul yoga sau reiki.

#158
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007
Ni se taie alimentarea...

#159
wide_360angel

wide_360angel

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2010

 chesterb, on 28th November 2010, 23:19, said:

Ni se taie alimentarea...
Bine ca nu doare prostia! :console:

#160
ValaMaldoran

ValaMaldoran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 02.11.2010
Nu se intampla nimic altceva decat ca intram in descompunere si alimentam pamantul cu rezidul organic care este corpul nostru.

#161
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

 ValaMaldoran, on 28th November 2010, 23:57, said:

Nu se intampla nimic altceva decat ca intram in descompunere si alimentam pamantul cu rezidul organic care este corpul nostru.
Si uite asa se mai spulbera un vis  :samui:  :crybaby:
Trebuie sa recunosc totusi ca unii dintre noi dau verdicte cu atata siguranta incat ai crede ca au trecut de cel putin o data prin teribila\interesanta experienta.

#162
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Eu cred ce spune in Biblie. Cred ca sunt suficiente detalii acolo sa stim ce si cum.
Lucrul curios este ca cei mai multi sar imediat ba ca e prea veche, ba ca e nu mai stiu cum, dar NIMENI dintre acestia nu a citit-o!
Faceti un efort si veti vedea daca e adevarat sau nu. Recomand Noul Testament mai ales pentru incepatori.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate