Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

RAM Apple

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Salut, am un notebook apple model vechi iBook G4, si as dori sa il imbunatatesc putin pentru a-l vinde cuivacare il va folosi in mare parte pentru office, muzica, si messenger.

As dori sa achizitionez o placuta RAM dar nu stiu ca vreuna din acestea se potriveste.

In cartea tehnica scrie ca se potrivesc:

The memory slot can accept an SDRAM module that meets the following specifications:
Double Data Rate Small Outline Dual Inline Memory Module (DDR SO-DIMM) format
1.25 inch or smaller
128, 256, 512 MB, or 1 gigabyte (GB)
200-pin
PC2100 DDR 266 Type RAM or PC2400 DDR 333 Type RAM

As dori sa stiu daca cele din link-ul respectiv se potrivesc sau daca imi puteti da detalii despre alta placuta care se potriveste si unde as putea sa o gasesc.

PS: are 256 mb onboard, si nu cred ca pentru ceea ce va fi folosit va avea nevoie de mai mult de 750 mb RAM, asa ca nu as dori o placa mai mare de 512 MB.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate