Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Vopsire pe plastic profesionala

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
zengy

zengy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.02.2006
Am ales sa-mi schimb player-ul de fabrica de pe masina, seat leon facelift 2009, nu am gasit rama adaptoare original ca sa zic asa, cu alte cuvinte culoarea / finisajul / luciul ramei adaptoare sunt foarte "indepartate" de cum arata materialul consolei de fabrica, ma gandesc acuma dupa ce schimb player-ul sa comand o noua rama pe care sa o vopsesc avand ca reper rama originala pe care o pot da vopsitorului, acuma eu nu ma pricep la tehnici de vopsire, dar credeti ca este posibil ca un vopsitor profesionist sa-mi vopseasca rama adaptoare si sa aplice nush ce lacuri si metode de slefuire astfel incat rezultatul final sa fie foarte apropiat de cea originala? Vreau calitate si lucratura de profesionist, platesc bine :)

Consola este  un argintiu deshis lucios!

Din pacate nu am gasti astfel de rame adaptoare originale care sa fie 100% confectionate din acelasi material sa se integreze perfect...

#2
Pitch_Black99

Pitch_Black99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 04.01.2009

View Postzengy, on 27th January 2010, 12:24, said:

Am ales sa-mi schimb player-ul de fabrica de pe masina, seat leon facelift 2009, nu am gasit rama adaptoare original ca sa zic asa, cu alte cuvinte culoarea / finisajul / luciul ramei adaptoare sunt foarte "indepartate" de cum arata materialul consolei de fabrica, ma gandesc acuma dupa ce schimb player-ul sa comand o noua rama pe care sa o vopsesc avand ca reper rama originala pe care o pot da vopsitorului, acuma eu nu ma pricep la tehnici de vopsire, dar credeti ca este posibil ca un vopsitor profesionist sa-mi vopseasca rama adaptoare si sa aplice nush ce lacuri si metode de slefuire astfel incat rezultatul final sa fie foarte apropiat de cea originala? Vreau calitate si lucratura de profesionist, platesc bine :)

Consola este  un argintiu deshis lucios!

Din pacate nu am gasti astfel de rame adaptoare originale care sa fie 100% confectionate din acelasi material sa se integreze perfect...
zengy, stiu de posturile si leonu tau de pe be loud, parerea mea e sa-ti imbraci rama adaptoare in folie cu model de fibra carbon sau neagra (mat sau lucios), e foarte simpla si eficienta solutia, ce zici ?

Edited by Pitch_Black99, 27 January 2010 - 13:14.


#3
zengy

zengy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.02.2006

View PostPitch_Black99, on 27th January 2010, 13:13, said:

zengy, stiu de posturile si leonu tau de pe be loud, parerea mea e sa-ti imbraci rama adaptoare in folie cu model de fibra carbon sau neagra (mat sau lucios), e foarte simpla si eficienta solutia, ce zici ?

Pai o sa iau in calcul si aceasta optiune daca nu reusesc ceva cu vopsitul ;) mersi de sfat!

#4
Pitch_Black99

Pitch_Black99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 04.01.2009

View Postzengy, on 27th January 2010, 13:15, said:

Pai o sa iau in calcul si aceasta optiune daca nu reusesc ceva cu vopsitul ;) mersi de sfat!
esti din buc? lasa-mi un id yahoo poate te pot ajuta cu un nr de tel al unui atelier de vopsit

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate