Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Sfat achizitie Antena WIFI cu raza mare pentru internet

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
AnibaValeriu

AnibaValeriu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.08.2013
Situatie:
Sunt in vacanta in Italia pentru 2 luni, mai am 23 de zile ramase. Pana acum am folosit netul de la un vecin de curte(locuiesc la o vila unde taicameu sta in chirie). Problema este ca am semnal doar pana in vreo 5-10 metri de la gard(vreo 60-70 metri latimea curtii) si stau la terasa situata la 5 metri de gard. Taicameu are de gand sa vorbeasca cu proprietarii sa traga internet(s-a mutat recent, iar proprietarul foloseste la randul lui computerul sau), insa pana una-alta am stat afara pt atunci cand aveam nevoie de net(poker online si incarcarea filmelor).

Intrebare:
Avand in vedere ca taicameu mai foloseste o aplicatie de programe tv romanesti, in special pt sport, si pt ca deja sunt satul sa ma plimb de colo-colo cu laptopul, ce solutie as avea, avand necesara o distanta extra de vreo 30-40 metri, calculata cu distanta normala de la finele semnalului(10-20 m) si perturbarea semnalului datorita obiectelor situate pe distanta semnalului(pereti grosi si altele).

Multumesc anticipat!
Regardfully, AnibaValeriu.

#20
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
greu de rapsun avand lipsa totala de detalii despre echipamentul/echipamentele vecinului.  solutia cea mai simpla ar fi sa cumperi un access point de exterior cu functia de wisp client pe care il montezi pe gard si de la care pleci cu cablu de retea pana in interiorul vilei unde ai nevoie.

#21
chriscristyan

chriscristyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.11.2016
Salut, vreau sa mi cumpar o antena wifi destul de puternica cat sa am semnal bun de la 500 de metri distanta! Am tot consultat internetul si am gasit o gramada de antene wifi! Am gasit Alfa AWUS039NH si as vrea sa stiu daca e buna de ceva! Eu nu prea ma pricep dar am vazut doar cifrle de la parametrii care sunt destul de mari!:)) sunt sofer pe comunitate si mi ar trebui sa am internet in cabina de la routerul dim peco....deci nu mai mult de 500m dar uneori cu obstacole!

#22
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 21.04.2005
De ce nu iei ceva special pentru soferi de tir ?
- http://www.antenewir...&product_id=384

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate