Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Amiabil si urgent

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
snowball

snowball

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 31.01.2007
Salut.

Am nevoie de un sfat rapid.

Azi m-am tamponat cu un flacau in Bucuresti. Ideea e ca pana la urma am ajuns (intre noi) la concluzia ca ambii suntem vinovati in aceeasi masura (stiu greu de crezut) si a ramas ca fiecare sa-si repare masina cum poate. Nu am schimbat rca-uri, nu am mers la politie, pur si simplu am convenit ca fiecare sa-si vada linistit de drum in continuare. (mai amiabil de atat nu se putea).
Problema care o am acum este alta: Eu nu sunt din Bucuresti iar maine am un drum de 200+ km pana in Valcea. Daca politia ma operste pe drum si ma intreaba de ce e capota + aripa dreapta indoite eu ce le spun.
Pt ca in afara de un numar de telefon al tipului nu am nimic.
Se poate incheia un act ceva, vreo declaratie...pentru a-i calma pe baietii veseli de pe drum.

E urgent pentru ca daca e nevoie de asa ceva ma duc maine dimineata la prima ora cu tipul si rezolvam.
Merci pentru ajutor

#2
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
ca sfat personal, as evalua dauna mai mare si cel mai putin afectat ar da rca-ul celui mai afectat, iar cel mai afectat ar da jumate din costul reparatiei celui mai putin afectat. In felul acesta ambii ar avea dovada de reparatii si ar scuti niste bani

mai e varianta sa mergi la politie si sa zici ca ai frecat-o de un gard/stalp

#3
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
mare lucru..zici la politisti ca dimineata in parcare asa ti-ai gasit masina...

#4
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Nu e stres. Poti spune ca:
1.Ai lovit-o chiar tu intr-un pom
2.Asa ai gasit-o
3.Ca ai avut un accident si ati folosit constatarea amiabila si ca masina nu e inca gata
PS:Ti-o recomand pe a 3a, pentru ca are adevarul in ea.
Oricum nu te vor intreba chiar daca te vor opri.

#5
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009
Fii isteric , zi-le "-Merg cu masina in ce stare vreau eu , face parte din personalitatea mea masina busita , ar muri ceva din mine daca as repara-o , asa imi place mie , mi-e draga asa cum a lasat-o copacul , probleme ?!  :deadtongue:

Edited by flyingspur, 19 January 2010 - 19:51.


#6
ViorelX

ViorelX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 15.09.2005
Lasa masina, ia trenul. Simplu, nu?

#7
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
  Ii spui ca ai avut un accident usor in Bucuresti, dar, ii vei spune ca in urma cu 12-15 ore. Sa te incadrezi in cele 24 de ore cand poti declara accidentul.

  Asa poti spune si peste o saptamana,cand te opreste in alta parte. Spui ca ai lovit-o cu o seara in urma.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate