Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Problema refill Canon MP190

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
petidf

petidf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.01.2010
Salut!

Am si eu nevoie de ajutor cu urmatoarea problema. Am un Canon MP190 si de curand mi-a aratat pe ecran ca s-a terminat cerneala neagra. Am cumparat un kit de refill INK-MATE pentru cartuse de tip PG-40, 50. Mentionez ca eu am cartus PG-37, dar kitul e compatibil, pentru ca diferenta intre PG40 si PG37 e doar capacitatea sa. In momentul in care am bagat cerneala cu siringa din dotare in cartus, intr-un ritm foarte incet, ea a inceput sa curga prin duza de imprimare. Practic, tot ce am bagat pe sus a curs pe jos, desi acul siringii se simtea ca era in burete. Am sters cartusul si l-am pus la loc in imprimanta. A doua zi, am zis sa-mi incerc iar norocul. Am bagat iar cerneala, de data asta nu a curs imediat pe partea cealalta, insa dupa vreo 5 min a inceput sa se prelinga cerneala prin duza si nu se mai opreste. Am incercat sa absorb tot surplusul de cerneala. Nu am bagat mai mult de 6-7 ml in cartus. Acum nu mai pot baga cartusul in imprimanta intrucat se tot prelinge. Probabil ca nu am absorbit chiar toata cerneala din el, dar nici nu cred ca ar fi bine. Nu am lovit sau zgariat cartusul. Este de vina cerneala? Are o vascozitate prea mica? Sau pur si simplu nu stiu eu sa reincarc acest cartus?
Inainte am avut un Canon BJC250 pe care il incarcam cu siringa de foarte multe ori si nu era nici o problema.

Va rog mult sa-mi dati un sfat!

Mii de multumiri!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate