Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Am nevoie de sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
yooantonyo

yooantonyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.01.2010
Ma intereseaza un casetofon auto si boxe(2-4)(nu prea scumpe)Va rog,daca-mi puteti spune ce  anume sa caut in conditia in care sunt pretentios la claritatea sunetului.Le vreau pentru un matiz.Astept si oferte
PS:nu le vreau neaparat noi

Edited by yooantonyo, 10 January 2010 - 15:57.


#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Un buget acolo?oricum n-ai ce acustica sa auzi la un matiz.
Cam asta ar merge
http://www.sono.ro/c...-auto-4610.html
si 4 din astea
http://www.sono.ro/c...h1703-3957.html

Edited by SpeedDemon, 10 January 2010 - 15:48.


#3
yooantonyo

yooantonyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.01.2010
In jur de 200lei daca-mi convin.

Multumesc,dar am vazut preturi destul de mari,crezi ca ma pot incadra in bugetul meu?

#4
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Pot spune cu oarece siguranta ca nu vei gasi un casetofon, de ceva vreme pe piata nu gasesti decat cd-playere. Majoritatea au 4 iesiri, deci asta nu este o problema.
Ramane pretul - daca vrei sa se auda bine, trebuie sa ai in primul rand difuzoare bune - astea din start costa mai mult decat tot bugetul tau.
Cand vine pe urma vorba despre cd-player .. deja se numeste ca intri in faliment.

Singura combinatie care te-ar putea ajuta, ar fi sa cauti prin amanet oferte "de criza" - insa inainte de a-l cumpara (daca gasesti) ar fi o idee sa verifici specificatiile acelui player si functionalitatea. Testarea difuzoarelor din nefericire nu poate fi facuta decat punandu-le la treaba .. deci vei avea o provocare pentru acest inceput de an.

In ultima parte, ma leg de calitatea unei auditii intr-un Matiz (care fara suparare, nu este nimic altceva decat o conserva cu motor). De vreme ce masina nu are o izolatie fonica prea reusita, nu vei reusi sa asculti muzica decat cu masina oprita - departe de zgomotul orasului - problema care de obicei se compenseaza prin putere. Insa iarasi, in 200RON nu iti permiti toate aceste mofturi.

#5
yooantonyo

yooantonyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.01.2010
Acum sunt putin dezamagit si dezorientat deoarece nu sunt pus in tema cu preturile.O sa-mi anunt prietena sa straga mai multi bani pentru ca al ei este matiz-ul.
Nu vreau ceva care sa dezmembreze masina ci doar sa se auda bine si nu neaparat tare,totusi vreau sa-i aud si pe ceilalti din masina.
Am auzit de SONY Explode la in jur de 100 ron(pot fi doar zvonuri)
Ma gandesc ca voi ma puteti ajuta mai mult cu ce as putea sa achizitionez si cat m-ar costa in functie de ceea ce vreau.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate