Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

reclamatie confidentiala

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View Postchris2005, on 21st March 2010, 22:08, said:

Care mai este stadiul cercetarii "confidentiale" ?


nimic deocamdata, juma de an de cand a fost inregistrat dosarul la parchet dar eu n-am fost chemat niciodata. poate in august dupa nunta ma cheama si astia

#38
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
sau poate te cheama in ziua nuntii sa dai cu subsemnatul si apoi frumoasele bratari pe maini.. :coolspeak:

#39
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
mai stii...uite ca imediat se face luna mai si eu inca n-am ajuns sa vad fata procurorului

#40
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
in sfarsit am fost la procuror...dosaru e cam subtire dupa cum banuiam. probe exista dar doar sub forma de declaratii ale unor politisti care au luat cunostinta despre presupusa fapta prin intermediari. nu cred ca se va ajunge la instanta, cel mult o amenda de la procuror...spun cel mult pentru ca procurorul a tinut mortis din primele propozitii sa spuna "ai savarsit fapta" fara sa tina prea mult cont de prezumptia mea de nevinovatie...si cand i-am atras atentia ca inca nu exista o hotarare definitiva si irevocabila care sa spuna ca am savarsit fapta s-a cam bosumflat.

ramane pe o data ulterioara sa ma prezint cu avocatul si sa dau o declaratie.

#41
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Și care este acuzația?
Ce faptă spunea procurorul că ai fi comis? :huh:

#42
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
din cate zicea in paginile anterioare, ar fi vbit prea mult atunci cand ar fi trebuit sa taca.

#43
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Cu parree de rau iti spun ca faci de ras politia...
Fara fum nu iese foc...

#44
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
cu parere de rau, si sincer imi cer scuze, chit ca te vei supara sau ca voi lua warn da-mi voie sa-ti spun ceva: amice, esti idiot. (a la caragiale)

asa mi-a spus si procurorul azi dandu-se rotofei ca el a lucrat in militie si are 30 de ani de experienta cu infractorii si nu se lasa el dus de nas. ma doare la 15 metrii de fund de parerea tuturor cum ca as fi ciripit nush ce, inclusiv a voastra sau a sefilor mei. atata timp cat ma simt cu constiinta impacata si eu stiu ca n-am facut asa ceva sunt gata sa ma iau de gat cu orice procuror si judecator. imi ajunge futangeala asta care dureaza de aproape 2 ani...am si eu nervi si inima plus ca ajungi la un momentdat la acel nivel de saturatie in care nu-ti mai pasa de nimic.

cum naiba sa ai proba impotriva mea declaratia unui militian care a scris cu manuta lui ceva de genul, si parafrazez: intr-o zi am intrat in biroul sefului si am vazut cativa colegi care ascultau ce povestea o tanara despre cum a fost data ea in vileag de VipeR, simpatizez cu tanara si cunosc ca informatia reclamata de ea ca fiind adevarata fara rezerve" incheiat citat aproximativ. de unde vulva masii cunoaste handicapatul ala ca e adevarat ce zice fufa??? ca de fata n-a fost.

si in plus tot dosarul e bazat pe declaratii de genul asta. si nea ortega de 5 ani de cand "fac de ras politia" crede-ma ca mi-a ajuns cutitul la os de cata imbecilitate si mizerie umana exista in militia asta, si are dreptate cetateanul sa fie revoltat. si sa-ti dau un exemplu: dau o informatie si propun unui ofiter(om cu studii superioare incadrat in milite) o metoda de verificare a informatiei, care ulterior s-a dovedit a fi adevarata. stii ce a zis ofiterul? sa-mi vad de treaba ca sunt altii care gandesc si sa nu-ti mai spun ca au dat-o de gard iar dupa cateva zile au gasit si tapul ispasitor...un pont: nu era ofiterul.

plus alta imbecilitate pe care n-am inteles-o de 2 ani si nici nu cred ca o voi intelege vreodata: se presupune ca eu am zis unui grup de infractori ca o tipa e informatoare. la cercetare, la comisia de disciplina, chiar si la procuror numele tipei e secret. atata timp cat eu spun ceva de genul : VipeR e informator cum poate veni un militian la mine sa-mi spuna: ai dat in vileag pe cineva dar nu putem sa-ti spunem cine este. cum mama masii vine chestia asta? azi procurorul imi spune ca "poate o cunosti din vedere"...imi venea sa-l strang de gat. el ma acuza de lucruri serioase si fapte care se pare ca inainte de a se pronunta o instanta sunt considerate ca fiind adevarate fara rezerva si se tine totul secret si vine el sa-mi spuna "poate o cunosti". imi explica si mie cineva cum vine chestia asta? cum poti sa vorbesti despre un om cu atata nonsalanta si sa stii despre acel om ca e informator la militie ca apoi un organ de cercetare penala, om cu experienta in viata si munca, om cu facultati si doxa de carte sa vina sa-ti spuna "POATE O CUNOSTI DIN VEDERE"

Edited by VipeR85, 29 April 2010 - 00:33.


#45
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Daca spui ca n-ai nici o treaba nu da nici o declaratie si lasa-i sa se desfasoare...

#46
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View Postortega, on 1st May 2010, 00:21, said:

Daca spui ca n-ai nici o treaba nu da nici o declaratie si lasa-i sa se desfasoare...

nu pot..deja a devenit o rafuiala personala. deocamdata o sa dau declaratie in care o sa scriu ca habar nu am de nimic deoarece ma stiu cu constiinta impacata, plus ca voi demonta toate acuzatiile cu ajutorul avocatului. apoi o sa-i iau pe rand pe cei care habar n-au de munca de politie dar sunt asi la infundat oameni nevinovati.

in fine, se pare ca ne-am cam departat de ideea topicului: aceea de a fi acuzat de ceva, iar totul tinut sub secret fara a se acorda dreptul la aparare.

#47
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Liniște-te!
Ăla de care vorbești este paralel... în cel mai fericit caz... ăștia e oamenii!  :huh:

#48
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
nu au vrut sa-ti zica cine e tipa ca nu cumva sa o ameninti sau ceva de genu.
totusi, esti gabor si ca sa nu se interpreteze ca ai putea abuza de functia ta, se apeleaza la tehnica asta, de a tine totul secret.
ii este frica tipei de tine.

#49
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
hai sa o punem altcumva.

eu ma duc la un Admin si ii spun ca esti militian undercover pe forumul asta. adminul te da afara iar tu imi faci reclamatie mie, reclamatie confidentiala si ceri sa nu se stie cine mi-a facut reclamatie deoarece iti este frica de mine. vine un procuror sa ancheteze cazul. eu il intreb pe procuror: cine mi-a facut reclamatie? procurorul: nu putem sa-ti spunem dar iti spune ca intr-un forum ai desconspirat pe cineva.

cum adica vine asta??? eu spun "boxerbull" e undercover, da? atunci la procuror de ce nu mi se spune: tu ai spus ca boxerbull e undercover? dar mi se spune: ai dat in vileag pe cineva pe un forum???????? chestia asta nu o inteleg.

#50
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
nu au cum sa-ti zica pe sleau ca tipa x a zis, dar lasa loc la interpretari, asa ca bate-ti capul si afla cine e tipa aia daca tii asa de mult sa aflii.
asa cum medicii au confidentialitate intre ei si pacient, asa au si procurorii intre ei si reclamanti(nu au voie sa divulge numele persoanelor implicate in dosar decat in fata judecatorului sau la cererea acestuia).

#51
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006

View Postboxerbull, on 2nd May 2010, 20:35, said:

nu au cum sa-ti zica pe sleau ca tipa x a zis, dar lasa loc la interpretari, asa ca bate-ti capul si afla cine e tipa aia daca tii asa de mult sa aflii.
asa cum medicii au confidentialitate intre ei si pacient, asa au si procurorii intre ei si reclamanti(nu au voie sa divulge numele persoanelor implicate in dosar decat in fata judecatorului sau la cererea acestuia).
Pentru a zecea oara spun ca ar fi mai bine sa nu vorbesti daca nu te pricepi
ce confidentialitate frate, ca dupa practica CEDO ai voie sa vezi dosarul inca din partea de UP(egalitatea de arme)
Viper, fa o cerere si trimite-ti avocatul sa studieze dosarul

#52
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
deja am fost de 2 ori la procuror...e foarte interesant ce probe au impotriva mea :))
doua declaratii, a fetei respective si a unui coleg de breasla care e paralel.

s-a inceput urmarirea penala, sunt invinuit, si s-a schimbat incadrarea din divulgare de secrete profesionale in favorizarea infractorului.
deocamdata vreau sa-mi pun ordine prin ganduri si sa-mi construiesc apararea alaturi de avocat. va tin la curent cu rezultatul.

#53
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
:wacko: am fost scos de sub urmarire penala.

se poate inchide topicul.

#54
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View PostVipeR85, on 1st July 2010, 19:17, said:

am fost scos de sub urmarire penala.



Pe ce litera?
Sunt tare curios!
Ideal pentru tine ar fi pe litera a, dar daca e pe litera d, ramane ca la inceput! :confuzzled:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate