Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...
 BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 

caini vagabonzi

- - - - -
  • Please log in to reply
248 replies to this topic

#55
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

Ana_Karr, on Jun 10 2005, 19:31, said:

Zice-ti fratilor  ce-i de facut cand te ataca o haita cu inversunare

<{POST_SNAPBACK}>


Ana, eu cred ca exagerezi, sincer ! bietele animale nu vor decat sa te ajute; nu te ataca, ii cer socoteala lupului tau: ce a facut cu dictionarul ortografic ! Vezi tu, tocmai cei de la care te astepti cel mai putin incearca sa te saboteze  -_-  
H-am  :w00t:

#56
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

Ana_Karr, on Jun 10 2005, 19:31, said:

Hai sa-ti zic o noutate !  Nu se omoara caini, pisici maidaneze , dar se omoara oamenii intre ei ! Se calca in picioare si dovedesc in fiecare zi este cea mai infecta fiinta de fata pe Pamantului. Si nu la nivel de atitudine fata de animale, ci fata de oameni .
Asta daca o tot dam in aberatii !
Ce-ar fi sa nu mai veniti cu filozofii, si utopii ! Zice-ti fratilor  ce-i de facut cand te ataca o haita cu inversunare, de inlemnesti in loc, ti-e frica si sa respiri (unii chiar au incetat sa respire pe veci, dupa ce au fost atacati de maidanezi). Ce-i de facut ? A da drumul la lant vad ca nu-i bine ! Sa le dau Orbit ? Ca altceva nu am in buzunare ! Oare scap ?

<{POST_SNAPBACK}>


eu faceam o gluma la felul tau de a gandi...

in fine... ce mai conteaza...

#57
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004

vladc, on Jun 10 2005, 18:26, said:

da-da... hai sa ne omoram...  sa omoram si cainii... si pisicile.... si tot ce misca...
scuze, dar patetic mod de a gandi... (mi-am exprimat parerea)

<{POST_SNAPBACK}>



patetic esti tu. eu era sa fiu muscata de "bietii caini vagabonzi" care "apara teritoriul" din curtea interioara a magazinului Unirea. mentiune: LUCREZ IN CLADIREA AIA. am fost retinuta peste program pana la ora 11:00 (poti sa bati campii despre scopul in care am fost retinuta, ma doare la koorr de parerea ta), si a trebuit sa ies pe o scara laterala care da in curte, pentru ca nu exista alte cale de acces. evident, omuletii insarcinati cu paza in zona nu si-au facut aparitia, desi latrau javrele intr-o veselie. ca de, au caini maidanezi pe post de paznici, ei sunt platiti sa doarma. pentru tona de adrenalina care mi s-a varsat in sange la ora aia cand nu vroiam decat sa ajung acasa sa dorm, da, le-as rupe gatul cainilor in cauza. iubitorii de animale n-au decat sa-i ia acasa daca tin atat de mult la acesti "bieti" caini. nu poti acuza de lipsa de suflet un om care este muscat din senin de o javra careia nu i-a facut nimic si vrea sa scape cumva de prezenta javrei.

#58
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

veverita, on Jun 10 2005, 20:05, said:

patetic esti tu. eu era sa fiu muscata de "bietii caini vagabonzi" care "apara teritoriul" din curtea interioara a magazinului Unirea. mentiune: LUCREZ IN CLADIREA AIA. am fost retinuta peste program pana la ora 11:00 (poti sa bati campii despre scopul in care am fost retinuta, ma doare la koorr de parerea ta), si a trebuit sa ies pe o scara laterala care da in curte, pentru ca nu exista alte cale de acces. evident, omuletii insarcinati cu paza in zona nu si-au facut aparitia, desi latrau javrele intr-o veselie. ca de, au caini maidanezi pe post de paznici, ei sunt platiti sa doarma. pentru tona de adrenalina care mi s-a varsat in sange la ora aia cand nu vroiam decat sa ajung acasa sa dorm, da, le-as rupe gatul cainilor in cauza. iubitorii de animale n-au decat sa-i ia acasa daca tin atat de mult la acesti "bieti" caini. nu poti acuza de lipsa de suflet un om care este muscat din senin de o javra careia nu i-a facut nimic si vrea sa scape cumva de prezenta javrei.

<{POST_SNAPBACK}>



stiu ca am avut in trecut oarece divergente... DAR, daca ai fi citit posturile mele de pe threadul asta ti-ai fi dat seama care e pozitia mea fata de cainii vagabonzi...

dar in fine, ce sa mai zic... e usor sa dai cu pietre... mai bine ramai in autobuzu' ala ca stai foarte bine...

m-am sictirit de kkturi d-astea gratuite...

:puke:

#59
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
si mie mi s-a intamplat sa fiu latrata, muscata, inconjurata de cainii de pe strada...asta nu inseamna ca imi doresc sa moara. de acord, nu-i in regula ca sunt peste tot. dar de-aici si pana la a lasa cainele sa-i macelareasca doar pentru ca am eu boala pe ei e cale lunga. ana, nu stiu cum e cainele ala al tau dar al meu daca maraie de doua ori dispare orice animal din zona. si daca-i recomand calduros sa stea potolit isi vede de treaba lui. ba mai mult, am observat ca de cele mai multe ori incearca sa evite conflictul si se face ca nu-i vede...ei latra de la distanta, el se da preocupat de alte lucruri. cand se apropie maraie putin si ceilalti (paradoxal) inteleg ca nu e cazul sa insiste si pleaca inapoi cu coada intre picioare. ciudat, nu?

#60
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

Ana_Karr, on Jun 10 2005, 10:41, said:

Bla bla bla ! Ah ce-mi place cand mi-i tavaleste lupul, asa batuti, alungati, jegosi, perversi (te apuca pe la spate de picior) cum sunt ei, bietii de ei !

<{POST_SNAPBACK}>

esti o fiinta bolnava.

#61
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

bbshtrumf, on Jun 11 2005, 11:37, said:

si mie mi s-a intamplat sa fiu latrata, muscata, inconjurata de cainii de pe strada...asta nu inseamna ca imi doresc sa moara. de acord, nu-i in regula ca sunt peste tot. dar de-aici si pana la a lasa cainele sa-i macelareasca doar pentru ca am eu boala pe ei e cale lunga. ana, nu stiu cum e cainele ala al tau dar al meu daca maraie de doua ori dispare orice animal din zona. si daca-i recomand calduros sa stea potolit isi vede de treaba lui. ba mai mult, am observat ca de cele mai multe ori incearca sa evite conflictul si se face ca nu-i vede...ei latra de la distanta, el se da preocupat de alte lucruri. cand se apropie maraie putin si ceilalti (paradoxal) inteleg ca nu e cazul sa insiste si pleaca inapoi cu coada intre picioare. ciudat, nu?

<{POST_SNAPBACK}>


Nu e ciudat, e normal !
Cainele meu, pana sa-l cumpar a fost folosit la lupte ! Acum e mult mai domestic decat cum era acum 3-4 ani, cand era efectiv o fiara si ma gandeam serios sa-l dau cui o vrea sa-l ia ! Ataca haotic si oameni si caini . Si ca sa fie asa, fusese batut rau de tot ! Mi-am dat seama de lucrurile astea, din reactile pe care le avea la anumite gesturi/actiuni ! Cainele meu nici macar nu maraie, ranjeste, si cand distanata "atacatorului" e sub un metru, ataca fara avertisment . Iar maidanezii astia sunt prosti rau : stiu ca o sa fie tavaliti bine si tot il ataca ! Sa ma bag eu intre ei ? De ce ?
L-am dus pe al meu la Izvor in parc, unde sunt zeci de caini de rasa cu stapanii lor. Majoritatea cainilor de acolo nici nu stiu ca ar putea fi agresivi. Al meu care e mai tampit, sta zbarlit cand se aproprie vreun mascul de el, dar nu-l ataca daca nu e atacat. Iar cainii aia nu ataca. Si al meu poate fi civilizat la comportament civilizat . Oricum s-au produs schimbari fenomenale cu el.
Dar de maidanezii care -l ataca miseleste din toate partile nu mi-e mila !

Edited by Ana_Karr, 11 June 2005 - 14:11.


#62
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

zahei, on Jun 11 2005, 13:44, said:

esti o fiinta bolnava.

<{POST_SNAPBACK}>

Pana una alta eu tratez  :naughty: !

Si ca tot vorbeam de caini ... e in curtea facultatii un maidanez hranit de paznici, care avea obiceiul sa-si ascuta ghearele de portierele masinilor oamenilor . Masini care costau de la 25.000 euro in sus ! Oamenii "subtiri" : mai un picior, mai un branci si inghiteau in sec !
Ehhhh, dar exista Dumnezeu ! Pe acel caine l-a lovit autobuzul 66 ! Ce bucurie a fost pe oameni ! Tot ei l-au ingrijit,  i-au spalat plagile, l-au uns cu tot felu de minuni, l-au cusut, dar cu multa, multa bucurie !

Edited by Ana_Karr, 11 June 2005 - 14:09.


#63
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
sick people...  

:deadtongue:

#64
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Eu am o jigodie la bloc care alearga dupa masini si le musca de cauciuri si de bare/aripi din mers!! Ca sa nu mai zic ca sare la oameni asa cum i se nazare lui.

#65
sandra

sandra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.05.2005

Ana_Karr, on Jun 11 2005, 14:08, said:

Pana una alta eu tratez  :naughty: !

Sa ma fereasca Dumnezeu sa incap pe mana uneia care se extaziaza la luptele cu caini!  La astia de la medicina nu le fac un test psiho inainte de a le da diploma???
Ca incepe sa semene cu Ciomu - varianta feminina, alte zone.

#66
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
La mine la facultate era un caine care cerea taxa de protectie, altfel iti zgaria masina. Si nu oricum, avea o preferinta pt cele cu jante de la 17" in sus.
Nu stiu ce s-a intamplat cu el, s-o fi tirat la medicina, ca acolo sunt masini mai scumpe! :deadtongue:

#67
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
poti s-o ajuti...

e clar! asa nu se mai poate. aceste animale trebuie stranse de pe strada impreuna cu  cele care traiesc in mintile bolnave ale multor oameni.
de ce oamenii aia nu-si fac meseria cum trebuie?
oare la petrosani sunt caini vagabonzi?...nu sunt! acolo sunt mineri!

#68
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004

Ana_Karr, on Jun 10 2005, 13:55, said:

Am fost muscata de multe ori in incaierari din astea (inainte sa se abroge legea cu botnita, lesa, etc), asa ca mi-am invatat lectia.

<{POST_SNAPBACK}>


Adica acum nu mai e in vigoare legea care obliga stapanii sa nu circule cu cainii decat cu botnite?

#69
iriwdir

iriwdir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.02.2005
Iubita mea ana_karr. Stau deoparte dintr-un singur motiv. Stii expresia aia? Nu te pune cu prostii ca au mintea odihnita.

Acum ... eu n-am vrut sa insinuez nimic... nu atac inteligenta ta.. si nici nu ma obosesc. E posibil sa pierd... :P

Am fost atacata de infinite ori.. dar cred ca tine de sufletul meu bun si tâmp sa nu ma enervez pe animale.. Prefer sa ma enervez pe oameni.. (nu ca tine, doamne fereste.. tu nici nu contezi...)

Asa ca lasa-ma cu fițele tale. Stii? La mine in parc se țin lupte de câini. Să te înscriu?

Ma scarbesti. Ai exact aceeasi atitudine ca aia care priveau la luptele de gladiatori. Aveau fix părerea ta. Sa vedem sânge.. sânge...sânge....

Mai lipseste sa arunci cu trandafiri ca cuconițele alea la corida.... Sânge...

Ma opresc aici. Mi-ai dovedit inca o data inteligenta ta.. si ca de obicei am ramas fascinata.

P.S. Nivelul inteligenței nu este dat de cât, ce sau in ce masura studiezi. Ai grija sa nu faci confuzia asta niciodata. Ca deja ai greșit. Daca faci medicina, stomatologia sau chirurgia orala.. asta nu inseamna ca te afli cu un cap peste ceilalți. Tocmai ai dovedit ca nu e așa.

#70
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
madam ana_karr, cu irakienii ai terminat, cu palestinienii la fel, i-ai tocat si pe astia! acum ai trecut la cainii vagabonzi? urmatorul pas care este? sa iti cumperi medicamentele de pe reteta de la zahei? ar fi primul pas inteligent facut de tine...

nu-ti fa probleme, caine tau te va iubi si asa. vorba unuia de pe aici... cu prezervativ.

#71
WhiteKnight

WhiteKnight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2005

Ana_Karr, on Jun 11 2005, 13:58, said:

Ataca haotic si oameni si caini . Si ca sa fie asa, fusese batut rau de tot !

<{POST_SNAPBACK}>

  poate cainii , ataca din cauza asta...nu au incredere in nimeni , si ei ca si oamenii..., unii oameni...sorry  :) ,se razbuna...;poate daca nu am da in ei, si ca sa le castigam increderea sa le dam ceva de mancare ...nu o sa mai sara la glezne sa ne rupa blugii :D .... iar in privinta zgomotului pe care il fac...e din instinct, la fel cum si noi ascultam manele cu volumul dat la maxim, sau urlam de bucurie, sau pt ca suntem nervosi... Exista dopuri pt urechi.. :D

#72
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
izi


:death:  kill  :death: them  :death: all  :death:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate