Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

caini vagabonzi

- - - - -
  • Please log in to reply
248 replies to this topic

#19
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Bai aolex, 2 lucruri:

1) pacat ca nu esti caine; nu mai apareai pe aici sa debitezi prostii  :kisstogether:

2) daca intram in mUE asta o sa insemne teoretic ca dispar animalele salbatice de pe strazi => euthanasia  :death:

#20
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Cum dau pe Animal Planet, intotdeauna este cate o emisiune despre centrele de plasament , unde arata cum ii selecteaza . Care va  fi dat spre adoptie, care va fi eutanasiat . Aia care dupa 2 saptamani de viata buna, continua sa se repeada cand le atingi castronul, mor. Si nu urla nimeni . Ce protectia animalelor ? Fiecare isi vede de treaba lui.

#21
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
una e eutanasierea organizata din lipsa de alte solutii si alta e sa-i calci cu masina pe cap. parerea mea.

Edited by zahei, 09 June 2005 - 20:03.


#22
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

zahei, on Jun 9 2005, 20:02, said:

una e eutanasierea organizata din lipsa de alte solutii si alta e sa-i calci cu masina pe cap. parerea mea.

<{POST_SNAPBACK}>


Dom' doctor, euthanasierea e o solutie!! Deci, nu e lipsa de solutii!! Si stii ceva, euthanasierea e cea mai buna solutie!! Euthanasierea cu  bata, prin spatele blocului sau adminitrandu-le pastile, cum tot recomanzi tu, imbracat in halat alb, intr-un adapost.

Edited by TIC, 09 June 2005 - 20:14.


#23
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

TIC, on Jun 9 2005, 21:14, said:

Dom' doctor, euthanasierea e o solutie!! Deci, nu e lipsa de solutii!! Si stii ceva, euthanasierea e cea mai buna solutie!! Euthanasierea cu  bata, prin spatele blocului sau adminitrandu-le pastile, cum tot recomanzi tu, imbracat in halat alb, intr-un adapost.

<{POST_SNAPBACK}>

ca bine zici. asa sa te ajute Dumnezeu, fiule.

#24
IronMAN

IronMAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.01.2004

aolex, on Jun 8 2005, 22:33, said:

eu te-as eutanasia pe tine ... si ti-as baga sarma in ochi ! lasa cainii in pace ma boule !!! :cursing:  :cursing:  :cursing:  :cursing:  :cursing:

<{POST_SNAPBACK}>


@aolex:  incearca sa pastrezi un limbaj adecvat, asta daca vrei sa intrii in UE
eu am intrebat unde ii pot reclama, nicidecum ca vreau sa ii omor.
pe mine unul ma deranjeaza cainii din fata/spatele/lateralul blocului.
daca vrei, iti pot da adresa de unde sa vii sa il iei si pe asta la tine acasa, sa il "salvezi".
nu e vorba de antipatia mea pentru animale, e vorba de ZGOMOTUL pe care il fac acei caini.
parca era un serviciu de ecarisaj, care se ocupa cu cainii astia.
si inca ceva, crezi ca in tarile din UE stau cainii in haite pe strazi?!

@CapitanuPICARD
nici macar in statiunile acelea speciale nu am liniste, si acolo sunt caini.

Edited by IronMAN, 09 June 2005 - 20:37.


#25
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

IronMAN, on Jun 9 2005, 21:32, said:

nu e vorba de antipatia mea pentru animale, e vorba de ZGOMOTUL pe care il fac acei caini.

<{POST_SNAPBACK}>

cu termopan ai incercat?

#26
IronMAN

IronMAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.01.2004

zahei, on Jun 9 2005, 20:37, said:

cu termopan ai incercat?

<{POST_SNAPBACK}>


trebuie sa imi pun termopan ca sa nu mai aud cainii?! halal solutie, pe langa faptul ca termopanul nu e sanatos, mai costa si o gramada de bani de care nu dispun in momentul asta.

#27
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

IronMAN, on Jun 9 2005, 21:39, said:

termopanul nu e sanatos

<{POST_SNAPBACK}>

nici sexul nu e sanatos. dezvolta putin sa stiu de la ce mi se trage.

Edited by zahei, 09 June 2005 - 20:40.


#28
IronMAN

IronMAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.01.2004

zahei, on Jun 9 2005, 20:40, said:

nici sexul nu e sanatos. dezvolta putin sa stiu de la ce mi se trage.

<{POST_SNAPBACK}>


OFF TOPIC: rolul termopanului era de a izola fonic si termic locuinta. problema (demonstrata) este ca izoleaza prea bine, de aici depresii si alte boli psihice.

#29
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
aolex te asteptam tata sa strangi toti cainii din capitala si sa le amenajezi spatiu + hrana din banii tai. Chiar iti vom multumi.

Da, cainii vagabonzi de pe strada sunt animale salbatice, la fel ca lupii din codru. N-am nimic cu cainii de rasa, DAR si aici sunt probleme cand respectivii sunt tinuti la bloc unde nu sunt conditii pt un animal.

Edited by Necronomikon, 09 June 2005 - 20:56.


#30
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

IronMAN, on Jun 9 2005, 21:43, said:

OFF TOPIC: rolul termopanului era de a izola fonic si termic locuinta. problema (demonstrata) este ca izoleaza prea bine, de aici depresii si alte boli psihice.

<{POST_SNAPBACK}>

multumesc pentru explicatii. probabil d-aia imi tresare spasmodic piciorul, ca la gainile sacrificate..

#31
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
aaaahhh, ce sa spun... iubitorii de animale.... doar vorbiti... atata tot...

oare cand draq vreti sa va civilizati si voi ??? ce parte nu intelegeti ?? atata timp cat cainii reprezinta o amenitzare pentru unii si evident un disconfort mai pentru toti, sunt un pericol ce trebuie indepartat... nu zic neaparat omorati... dar de disparut tre' sa dispara....

da-da, stiu si ei sunt suflete... dar ma kk pe ele... de cand oare punem viata unor caini vagabonzi mai presus decat cea a oamenilor ???

  :deadtongue:

#32
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Iubiti animalele dar folositi prezervativ!  :inlove:

#33
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005

Necronomikon, on Jun 9 2005, 22:13, said:

Iubiti animalele dar folositi prezervativ!  :inlove:

<{POST_SNAPBACK}>

Foarte inteligent. :puke: .Ca toate replicile tale de aici, dealtfel.Macar nu repeta ce zic altii si gandeste-te la o prostie originala, ca sigur poti.

Din pacate, problema cainilor vagabonzi e intr-adevar o problema majora care trebuie rezolvata, in mod cat mai uman posibil, pentru ca n-ar trebui uitat ca situatia actuala a fost creata si perpetuata de nepasarea oamenilor.Nu stiu cati dintre cei care propun solutii radicale pentru exterminarea cainilor au avut vreodata un caine.Niciunul, aproape sigur.Desi sunt si idioti carora li se pare extrem de distractiv sa-si asmuta cainele agresiv impotriva unor caini vagabonzi.Ma rog, chestie de educatie, bun simt si...suflet.

#34
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

buk, on Jun 9 2005, 23:40, said:

Ma rog, chestie de educatie, bun simt si...suflet.

<{POST_SNAPBACK}>

reveniti.

#35
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005

zahei, on Jun 9 2005, 23:05, said:

N-as vrea sa intru intr-o polemica fara sens cu unii care nu stiu ce inseamna sa ai un caine, ce inseamna loialitatea si afectiunea neconditionata a unui caine.Oricum, cainii vagabonzi - agresivi, zgomotosi, schiopi, care isi apara teritoriul,puii, viata, in cautare de afectiune, mancare, calcati de masini, alungati, batuti, omorati - sunt rezultatul societatii imperfecte (poate e putin spus) in care traim.Asa ca macar sa nu-i privim ca pe nenorocirea care ne-a lovit din senin in perfectiunea vietii noastre si sa aratam putina toleranta.Atat.

#36
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Ca tot imi place sa repet: buk + amicul tau aolex, va rugam sa strangeti toti cainii vagabonzi de pe strazi si sa-i cresteti la voi acasa, in asa fel incat sa nu va deranjati nici vecinii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate