Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

caini vagabonzi

- - - - -
  • Please log in to reply
248 replies to this topic

#1
IronMAN

IronMAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.01.2004
stie cineva unde pot reclama cainii vagabonzi?!

problema e ca de 2 saptamani sunt langa blocul meu 2-3 caini care latra tot timpul. la 6 dimineata cand ti-e somnul mai drag cainii latra, noaptea cand trebuie sa dormi nu poti ca latra cainii, daca vrei sa inveti nici atat, sunt ingrozitori.
din cate am inteles unul de la nu stiu ce scara ii hraneste. parerea mea e ca daca vrea sa aibe caine sa il ia in casa.
exista niste numere de telefon unde pot suna? hingheri?! eutanasiere?! ceva?! orice!
va rog, ma dispera acesti caini, si nimeni nu face nimic.

#2
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Cainele meu ii tavaleste de 2 ori pe zi .
Dar aia in afara sa atace alti caini care le trec pe "teritoriu" , nu latra de tampiti.  

Te inteleg . Eu aveam o catea la bloc. Fetitza, cateaua blocului. Toate bune si frumoase pana Fetitza intra in calduri, si 2 saptamani nu mai dormea nimeni. Dupa o saptamana de nesomn de la atata harmalaie si urlete, niste oameni obositi o inchideau pe Fetitza in scara liftului noaptea. Asa se rezolva problema.

#3
mkn

mkn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.04.2004
aolex cred ca tu esti boul in discutia asta. poate pt tine e minunat sa-ti latre niste caini sub geam toata noaptea si a doua zi sa te duci la serviciu "odihnit" dar altii nu pot rezista.
  IronMan mult succes si somn usor iti doresc  :D

#4
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

Ana_Karr, on Jun 9 2005, 01:27, said:

o inchideau pe Fetitza in scara liftului

<{POST_SNAPBACK}>

unde?  :D

@ironMan: lasa cainii in pace omule. invata sa te armonizezi cu universul.

#5
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

zahei, on Jun 9 2005, 00:56, said:

Hmmm ! Unde a disparut Edit-ul ?  
Mda !
CASA LIFTULUI  - cred ca asa se cheama (camera aia de la ultimul etaj unde e o roata mare - am vazut-o in copilarie, si 1 an am avut cosmaruri : se facea ca ma rapesc extraterestrii pe acolo).

#6
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
ironman si mkn, sa stiti ca pentru obositi ca voi exista statiuni speciale ;)
timisul de sus este una dintre ele... liniste, verdeata...  :console:

#7
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

zahei, on Jun 9 2005, 00:56, said:

unde?  :D

@ironMan: lasa cainii in pace omule. invata sa te armonizezi cu universul.

<{POST_SNAPBACK}>


da, lasa-i in pace, dupa ce le dai cate o bata in cap la fiecare!!!

#8
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

TIC, on Jun 9 2005, 08:47, said:

da, lasa-i in pace, dupa ce le dai cate o bata in cap la fiecare!!!

<{POST_SNAPBACK}>


:coolspeak: Exact. Sau da cu masina peste ei. Eu tot incerc dar nu reusesc. Se feresc ai dreq.

#9
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003
cu bata riscati muscaturi...
mai bine otrava sau o pusca/un pistol cu aer comprimat. Fara durere. :death:

#10
mkn

mkn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.04.2004
ete cati iubitori de animale au aparut :)) ala cu bata,ala cu masina,cu otrava,cu pusca :)) unde esti tu doamna BB sa-i vezi ?!  :D

#11
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003
iubiti animalele dar folositi prezervativul! ^_^

#12
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

mkn, on Jun 9 2005, 11:03, said:

ete cati iubitori de animale au aparut :)) ala cu bata,ala cu masina,cu otrava,cu pusca :)) unde esti tu doamna BB sa-i vezi ?!  :D

<{POST_SNAPBACK}>

M-ai uitat pe mine ! Eu ii soptesc la lupu` meu, pe sest, sa nu se prinda vecinii : sho pe ei, rupe-i , fa-i praf, hotzu !

#13
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

Ana_Karr, on Jun 9 2005, 14:38, said:

M-ai uitat pe mine ! Eu ii soptesc la lupu` meu, pe sest, sa nu se prinda vecinii : sho pe ei, rupe-i , fa-i praf, hotzu !

<{POST_SNAPBACK}>


Si eu soptesc la lupu' meu: sho pe ea, rupe-o, motz-ul, aaaaa!!!

#14
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
oamenbi buni , va tot plangeti ca va latra si va musca cainii ... pe mine cum naiba nu
m-a marait nici un caine ? ca sa nu mai zic de latrat (pupici am luat destui :P) ... am
salvat 11 caini de la moarte (ultimul e aici langa mine , bine mersi ! era pui si abia se
tinea pe picioare cand l-am gasit . avea smoala printre unghii si era mort de foame .
abia a baut laptele ce i l-am dat ... acuma , dupa 4 ani , vad ce am facut !) . voi numa
ii omorati . lasati ca intrati voi in UE , sa va mai prind ca omorati animale ca chem protectia
animalelor pe voi !

cand m-am dus la azilul de caini , sa ii hranesc cu biscutiti raliu (3500 pachetu :D) , am
intrat asa , ca voda prin loboda , si cu toate ca erau periculosi (a si zis domnu sa nu intru
singur) , nu mi-au facut nimic . s-au adunat in jurul meu , s-au pus in fund si au dat din
coada ! (ala nu e caine periculos ...) !

:console:  :console:  :console:  :console:  :console:

Edited by aolex, 09 June 2005 - 18:33.


#15
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004

aolex, on Jun 9 2005, 18:33, said:

oamenbi buni , va tot plangeti ca va latra si va musca cainii ... pe mine cum naiba nu
m-a marait nici un caine ? ca sa nu mai zic de latrat (pupici am luat destui :P) ... am
salvat 11 caini de la moarte (ultimul e aici langa mine , bine mersi ! era pui si abia se
tinea pe picioare cand l-am gasit . avea smoala printre unghii si era mort de foame .
abia a baut laptele ce i l-am dat ... acuma , dupa 4 ani , vad ce am facut !) . voi numa
ii omorati . lasati ca intrati voi in UE , sa va mai prind ca omorati animale ca chem protectia
animalelor pe voi !

cand m-am dus la azilul de caini , sa ii hranesc cu biscutiti raliu (3500 pachetu :D) , am
intrat asa , ca voda prin loboda , si cu toate ca erau periculosi (a si zis domnu sa nu intru
singur) , nu mi-au facut nimic . s-au adunat in jurul meu , s-au pus in fund si au dat din
coada ! (ala nu e caine periculos ...) !

:console:  :console:  :console:  :console:  :console:

<{POST_SNAPBACK}>


nenea, incearca matale sa intri pe o alee intunecoasa (ca taman s-au stins toate felinarele) dintr-un cartier pe care nu-l cunosti, si pe urma da-ti cu parerea. nu am ceva cu cainii care au stapan, ma enerveaza maidanezii care pun stapanire pe cate o alee si sar in grup. nu am tot timpul mancare la mine ca sa ii mituiesc. dar nu mi se pare normal sa imi sara la glezne un caine care dormea sub o masina.

#16
cavver

cavver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 28.03.2002
Atunci poate mai platesti si taxe pentru potaile pe care le adopti. Dintre toate capitalele vazute de mine , numai in Bucuresti exista caini fara stapan. Crezi ca in afara sta protectia animalelor dupa hingheri ? Javrele ajung la centre de plasament , iar daca nimeni nu le vrea mi se pare umana solutia euthanasierii.

Edited by cavver, 09 June 2005 - 18:44.


#17
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
ce de cetateni cumsecade.

#18
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004

veverita, on Jun 9 2005, 18:41, said:

nenea, incearca matale sa intri pe o alee intunecoasa (ca taman s-au stins toate felinarele) dintr-un cartier pe care nu-l cunosti, si pe urma da-ti cu parerea. nu am ceva cu cainii care au stapan, ma enerveaza maidanezii care pun stapanire pe cate o alee si sar in grup. nu am tot timpul mancare la mine ca sa ii mituiesc. dar nu mi se pare normal sa imi sara la glezne un caine care dormea sub o masina.

<{POST_SNAPBACK}>


intru ... ce are ? :console:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate