Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 

S-a izbit fantoma in mine

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#19
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
Si zici ca nu te-ai panicat,nu nimic?

#20
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View Postcarcotasa13, on 21st December 2009, 17:24, said:

Eu zic să vă mai inchinați noaptea!
Fantomelor? :lol:
Nu exista fantome, imi pare rau, deci povestea ta este:
[ http://unrepentantoldhippie.files.wordpress.com/2009/01/unbranded-bullshit-stamp.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009
Va rog frumos! fara mistouri.
sunt sigur !!! ca eram treaza,ca dupa ce m-am trezit ,nu m-am mai culcat.
cert e ca fatza la spirit era blur,si vedeam pixelat,nu inteleg..
alcool nu beau/nu fumez/shootere nu joc,doar racing.
Unii nu ma credeti! dar jur ca asa a fost! .
am uitat sa precizez ca spiritul avea un fel de camasa de noapte,iar parul era pana la umar/alb/si pufos,ca si cum s-ar fi spalat pe cap.
suna ciudat dar asa e.
Cine stie poate am vreo putere de care eu nu stiu, cum o pot dezvolta/descoperi?

deci va rog frumos! fara mistouri,macar sa ma lamuresc ce era,cert e ca nu dormem in acel moment.

#22
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007

View Postandrocks, on 21st December 2009, 20:01, said:

Va rog frumos! fara mistouri.
sunt sigur !!! ca eram treaza,ca dupa ce m-am trezit ,nu m-am mai culcat.
cert e ca fatza la spirit era blur,si vedeam pixelat,nu inteleg..
alcool nu beau/nu fumez/shootere nu joc,doar racing.
Unii nu ma credeti! dar jur ca asa a fost! .
am uitat sa precizez ca spiritul avea un fel de camasa de noapte,iar parul era pana la umar/alb/si pufos,ca si cum s-ar fi spalat pe cap.
suna ciudat dar asa e.
Cine stie poate am vreo putere de care eu nu stiu, cum o pot dezvolta/descoperi?

deci va rog frumos! fara mistouri,macar sa ma lamuresc ce era,cert e ca nu dormem in acel moment.

Clar ai o putere. Ai vazut Harry Potter? Noh, sa astepti o scrisorica, iti iei o bufnita, o bagheta magica si gata.

Nu ziceai ca ai 17 ani? Crezi ca ai vreo putere anume? Pentru ca daca da ar trebui sa iti revizuiesti limita dintre realitate si fantezie.
Intelege, cel mai sigur visai. Cel mai rau caz, aveai o halucinatie dar atunci as intelege si de ce tinzi sa crezi ca ai puteri magice. Schizofrenie poate? Sau persoanlitati multiple? (cauzeaza halucinatii / revelatii etc).

Citeste aici http://en.wikipedia....False_awakening si daca mai vrei cauta "nightmare while awake" sau ceva de genul pe google. Ai sa vezi care sunt explicatile.

Daca vrei raspune si la intrebarile urmatoare, poate imi fac o idee mai clara:
Dupa ce s-a terminat "episodul" ai adormit? Iti amintesti ce ai visat dupa sau inainte?
Cam cat era ceasul cand te-ai trezit? Era lumina sau intuneric?
Erai singur(a) acasa?
Ai dormit in patul tau sau in alta parte? Cand te-ai trezit erai intr-o pozitie diferita? Te durea gatul sau capul?
Ce s-a intamplat dimineata cand te-ai trezit (pentru ultima oara in ziua respectiva)?
Cum crezi ca ai reusit sa adormi din nou dupa o astfel de scena "horror"?

Si ca o gluma: Sunt Tom & Jerry reali?  ^_^

PS: Am presupus ca joci shootere din avatar si semnatura. Crossfire nu e shooter?

Edited by ThunderSS, 21 December 2009 - 21:03.


#23
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostThunderSS, on 21st December 2009, 20:55, said:

Clar ai o putere. Ai vazut Harry Potter? Noh, sa astepti o scrisorica, iti iei o bufnita, o bagheta magica si gata.

Nu ziceai ca ai 17 ani? Crezi ca ai vreo putere anume? Pentru ca daca da ar trebui sa iti revizuiesti limita dintre realitate si fantezie.
Intelege, cel mai sigur visai. Cel mai rau caz, aveai o halucinatie dar atunci as intelege si de ce tinzi sa crezi ca ai puteri magice. Schizofrenie poate? Sau persoanlitati multiple? (cauzeaza halucinatii / revelatii etc).

Citeste aici http://en.wikipedia....False_awakening si daca mai vrei cauta "nightmare while awake" sau ceva de genul pe google. Ai sa vezi care sunt explicatile.

Daca vrei raspune si la intrebarile urmatoare, poate imi fac o idee mai clara:
Dupa ce s-a terminat "episodul" ai adormit? Iti amintesti ce ai visat dupa sau inainte?
Cam cat era ceasul cand te-ai trezit? Era lumina sau intuneric?
Erai singur(a) acasa?
Ai dormit in patul tau sau in alta parte? Cand te-ai trezit erai intr-o pozitie diferita? Te durea gatul sau capul?
Ce s-a intamplat dimineata cand te-ai trezit (pentru ultima oara in ziua respectiva)?
Cum crezi ca ai reusit sa adormi din nou dupa o astfel de scena "horror"?

Si ca o gluma: Sunt Tom & Jerry reali?  ^_^

PS: Am presupus ca joci shootere din avatar si semnatura. Crossfire nu e shooter?

Hai mai Napoleoane de cite ori sa te rog sa imbraci pijamaua aia odata, ca-i tirziu  :lol:

#24
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006
Pe mine m-a tras o fantoma de-un picior acu' vreo 112 ani, in timp ce dormeam, mai sa cad din pat, bre. Sau era cainele din penultima mea viata??? S-acu' ma resimt, ma mai bantuie cate-o spaima cand uit sa pui ochelarii si vaz mai incetosat...

Edited by jderjerpelit, 21 December 2009 - 21:20.


#25
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007

View Postvata_pa_batz, on 21st December 2009, 21:17, said:

Hai mai Napoleoane de cite ori sa te rog sa imbraci pijamaua aia odata, ca-i tirziu  :lol:

Si ce vrei sa zici cu asta? Tine-ti comentarile aparent interesante pentru tine.

Edited by ThunderSS, 21 December 2009 - 21:35.


#26
Merzel

Merzel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 11.07.2009

View Postandrocks, on 21st December 2009, 12:36, said:

Deci, visam ca eram in primul razboi mondial din trupa aliatilor,la un momentdat eram la un duel 1vs1 cu un nazist...
Ce parere aveti? :console:
Hmmm. Ar fi o variantă: fantoma cu pricina ar putea fi profesoara de istorie, decedată mortal instant când a văzut că tu visezi naziști în primul război mondial. Naziști care, de fapt, au jucat în partea a doua, nu în prima.
Eu zic să lași netul și poveștile cu fantome și să pui mâna pe carte. Acesta este un sfat cât se poate de serios, să nu care cumva să sari în sus că face lumea mișto de tine.

#27
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009

View PostThunderSS, on 21st December 2009, 20:55, said:

Clar ai o putere. Ai vazut Harry Potter? Noh, sa astepti o scrisorica, iti iei o bufnita, o bagheta magica si gata.

Nu ziceai ca ai 17 ani? Crezi ca ai vreo putere anume? Pentru ca daca da ar trebui sa iti revizuiesti limita dintre realitate si fantezie.
Intelege, cel mai sigur visai. Cel mai rau caz, aveai o halucinatie dar atunci as intelege si de ce tinzi sa crezi ca ai puteri magice. Schizofrenie poate? Sau persoanlitati multiple? (cauzeaza halucinatii / revelatii etc).

Citeste aici http://en.wikipedia....False_awakening si daca mai vrei cauta "nightmare while awake" sau ceva de genul pe google. Ai sa vezi care sunt explicatile.

Daca vrei raspune si la intrebarile urmatoare, poate imi fac o idee mai clara:
Dupa ce s-a terminat "episodul" ai adormit? Iti amintesti ce ai visat dupa sau inainte?
Cam cat era ceasul cand te-ai trezit? Era lumina sau intuneric?
Erai singur(a) acasa?
Ai dormit in patul tau sau in alta parte? Cand te-ai trezit erai intr-o pozitie diferita? Te durea gatul sau capul?
Ce s-a intamplat dimineata cand te-ai trezit (pentru ultima oara in ziua respectiva)?
Cum crezi ca ai reusit sa adormi din nou dupa o astfel de scena "horror"?

Si ca o gluma: Sunt Tom & Jerry reali?  ^_^

PS: Am presupus ca joci shootere din avatar si semnatura. Crossfire nu e shooter?
m-am gandit la faptul ca sunt nebun. am ganduri intunecate cand vad catelusi in frig,+ am cazut de foarte multe ori in cap,am vreo 5 cucuie in partea din spate. anyways.nopate cand inchid ochii mai am flashuri,cu bunica mea moarta,sau vad oameni morti,flash de 0.01 m/s ceva de genu..rapid
1.nu am mai adormit eram speriat.imi amintesc totul!
2.era cam ora 6-7 se facea zi.
3.nu! cu parintii
4.dorm in patul meu de cativa ani,cum ma culc asa raman,nu aveam nimic,dar cand am primit cutitul in cap,am simtit rau de tot durerea si eram imobilizat.
5.nu s-a mai intamplat nimic,stateam pe pat si ma uitam prin camera
6.deobicei eu adorm in cam 3 ore *nu stiu de ce* well cred..




View PostMerzel, on 21st December 2009, 21:46, said:

Hmmm. Ar fi o variantă: fantoma cu pricina ar putea fi profesoara de istorie, decedată mortal instant când a văzut că tu visezi naziști în primul război mondial. Naziști care, de fapt, au jucat în partea a doua, nu în prima.
Eu zic să lași netul și poveștile cu fantome și să pui mâna pe carte. Acesta este un sfat cât se poate de serios, să nu care cumva să sari în sus că face lumea mișto de tine.
sa stii ca sunt destul de bun la istorie :) chiar foarte interesat la ora.
Precizez ca! din nou.
Cand am fost impuscat in cap! m-am trezit! dar nu am deschis ochii! eram somnoros,dupa vreo 2 minute am zis sa-i deschid,si in acel moment am simtit o prezenta stranie si am zis sa deschid ochii,well in acea secunda fantoma sa napustit asupra mea! am simtit tot! textura palme,parea o palma muncita,am tresarit chiar in acel moment,si am zis sa tip,am deschis gura si am incercat sa tip! dar nu puteam decat sa scot niste ssituri,ca un om fara voce.
Problema e ca,experienta asta ma marcat,si nasol ca ma obsedeaza chestiile astea.
legat de shooter.
acel shooter nu il prea joc ,si daca il joc,nu cred ca te afecteaza,un impuscat. e doar online.
Astept verdict :|

#28
bodoknut

bodoknut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.04.2009
eu sunt obisnuit cu astfel de experiente. ultima a fost la tara anul trecut cand am vazut-o pe bunica mea care murise, unchiul, bunicul etc. casa in care am fost era bantuita de rudele care au murit.
i-am zis femeii care are grija de casa de la tara si mi-a confirmat ca este bantuita. merge in fiecare dimineata sa verifice daca totul e ok si mereu gaseste patul in care dormea bunica ravasit. il face in fiecare dimineata ca si cand cineva ar fi dormit peste noapte in conditiile in care casa e mereu inchisa iar fiecare camera are cheia ei. nu avea cine sa intre.
Asta e cea mai recenta experienta. Mai sunt multe altele...

#29
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
mama, cate fantome vedeam eu dupa o sticla de secarica, mastica, rachiu din mere, rom jamaica sau whisky libanez...

#30
popicu2009

popicu2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 29.06.2009
Eu cred ceea ce se zice in crestinism: nu exista fantome, strigoi, pricolici, sau stiu eu ce creaturi, ci fenomenele in gen sunt cauzate de diavoli (exista, de exemplu, slujbe pentru casele bantuite). Citeam si o carte in care un calugar explica faptul ca diavolii sunt cei care iau chipul mortilor, care fac sa se auda vocile mortilor, care cauzeaza intamplari care de multe ori inspaimanta pana la extrem lumea. Cred ca nu e bine sa fii pasionat de lucrurile in gen.

#31
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
Bre,ce explici tu e din filme.Cred in fantome,da asta e prea de tot.Cum a murit bunica ta?Cand a fost inmormantata cum era imbracata?Ce decese in familie ai mai suferit?Ai vorbit cu mama ta despre acel secret?In ce consta?

#32
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007

View Postandrocks, on 21st December 2009, 22:15, said:

---

Deci raman la aceasi parere, totul a fost intr-adevar un vis insa nu este ok ca l-ai avut. Nu stiu ce a declansat episodul cu nazistii dar fantoma bunicii tale intr-un vis poate insemna ceva (psihologic vorbind). Eu zic sa vorbesti cu unul dintre parinti despre asta, pe forum nu rezolvi nimic.

Si poti sta linistit, nu a fost o fantoma sau demon sau stiu eu ce va mai trece voua prin minte.

View Postpopicu2009, on 21st December 2009, 23:37, said:

Eu cred ceea ce se zice in crestinism: nu exista fantome, strigoi, pricolici, sau stiu eu ce creaturi, ci fenomenele in gen sunt cauzate de diavoli (exista, de exemplu, slujbe pentru casele bantuite). Citeam si o carte in care un calugar explica faptul ca diavolii sunt cei care iau chipul mortilor, care fac sa se auda vocile mortilor, care cauzeaza intamplari care de multe ori inspaimanta pana la extrem lumea. Cred ca nu e bine sa fii pasionat de lucrurile in gen.


Brusc, mi-am adus aminte motivul pentru care nu prea postez pe aici. La cat ai aberat tu acolo... :deadtongue:

#33
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
E doar o halucinatie :) Se mai intampla...

#34
magie_noire

magie_noire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.11.2009
Este posibil ca visul sa iti prevesteasca un deces. Asa se spune cand visezi mireasa, mai ales ca ea iti este ruda.
Stiu persoane care au sustinut ca dupa ce au visat mirese, le-a murit cineva apropiat.

#35
amicul_tau

amicul_tau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 09.09.2009

View Postmagie_noire, on 22nd December 2009, 13:19, said:

Stiu persoane care au sustinut ca dupa ce au visat mirese, le-a murit cineva apropiat.

Acele persoane au vrut sa te impresioneze. :)

#36
magie_noire

magie_noire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.11.2009

View Postamicul_tau, on 22nd December 2009, 13:20, said:

Acele persoane au vrut sa te impresioneze. :)

Nu...tatal meu, cand a murit bunica, mi-a spus asta.Nu cred in fantome, dar in vise prevestitoare, da. Nu stiu daca are vreo importanta, tata a fost inginer, unul cu capul foarte pe umeri, fara inclinatii catre misticism.

Edited by magie_noire, 22 December 2009 - 13:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate