Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

Agresat de vecin

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#19
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,712
  • Înscris: 30.01.2006

 SINEKT, on 9th December 2009, 00:01, said:

Sa plece aia in Lituania de unde si-au luat masinile, de ce sa plec eu  :death: Eu ma simt bine aici si financiar vorbind am ceva posibilitati de "avansare", chiar si aici, acum, dar e vorba de viata mea pana la urma. Sa las in urma tot ce mi-am cladit de-a lungul anilor aici ? Asta nu ar fi decat o victorie a cocalarilor fata e restul lumii civilizate.

Pai daca vrei ca ei, cocalarii, sa nu castige ar trebuii sa depui plangere la politie, plangere penala, si dat in judecata pentru daune materiale, si morale, dureaza 5 ani? nu-i nici o problema, avocatul nu te va costa mai mult nici daca dureaza 5 ani nici daca dureaza 2 zile, asa ca dai drumul si lovestel cat mai adanc.

Daca 5 ani ti se pare mult, atunci pune mana pe o ranga din cel mai greu aliaj posibil, stai la colt si cand apare cocalarul tragei una sa uite si cum il cheama. Dupa aia scuipal, pisate pe el, si daca vine si de un kk de ce nu fix in fata lui? Ia sa-mi faca mie vre-un vecin asa, eu l-as actiona in judecata fara sa stau pe canduri si daca nu-l baga la zdup il asteapta ranga la colt de bloc. Dar pana acum nu mi-a facut nimeni nimic, doar a incercat. :P

Daca nici una nici alta, atunci traieste in continuare in mizeria asta de romania. Foarte putini oameni am auzit sa actioneze in judecata cocalari de genul asta. Ar trebuii sa incepem, altfel ne transformam incet incet intr-o tara bananiera.

#20
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Vad tot mai des pe forum asemenea topicuri. Cred ca alcoolul ar trebui sa se vanda doar dupa cateva teste facute pe tejghea, de fiecare data.

Sfatul meu e sa lasati violenta la o parte, ca nu ajuta la nimic, plangerea la politie/penala e solutia. ;)

Edited by Marius3k, 08 December 2009 - 23:43.


#21
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,665
  • Înscris: 13.12.2006
interesant....totusi hai sa va spun si eu o mica patanie, ciudata zic eu...

acu vreo 2 luni trebuia sa platesc chiria. am avut o zi incarcata,la lucru, plus alte chestii marunte de rezolvat prin oras care cer nervi si timp dar intr-un final pe la 21 seara ajung la proprietara sa-i dau banii pe chirie. cu masina personala patrchez exact in fata drumului de acces in scara. acel drum are 10 mde unde am parcat pana la scara. e un bloc in U iar in mijloc un parculet si bineinteles pe marginea parcului si la marginea gradinutelor din jurul blocului masini parcate...mai era loc doar sa te strecori printre ele ca sa iesi la strada principala. de dat inapoi nici vorba. nici un loc marcat ca fiind inchiriat pt parcare privata.  asta asa ca sa va faceti o privire de ansamblu.

in fine, in fata scarii doar masina mea si in spatele meu incapeau lejer inca 2 masini parcate. opresc masina inchid repede si ma grabesc spre scara sa rezolv treaba repede. aveam in minte doar " buna seara, uitati aici chiria....la revedere" chestie de 20-30 secunde si apoi sa ajung in sfarsit acasa. cum ma dau jos din masina o isterica incepe sa dea din maini si sa se rasteasca la mine ca am parcat pe locul sotului ei acre trebuie sa soseasca acum de la bucuresti.
nu ma interesa de unde naiba venea ala, atata timp cat era parcare privata, si nici n-am incalcat legislatia rutiera parcand acolo. fiind un pachet de nervi m-am abtinut prima data de la comentarii si m-am grabit spre scara repetandu-i idioatei ca nu stau decat 10 secunde sa dau niste bani. aia nu intelegea in nici un chip si mi-a facut capul calendar pana mi-a raspuns proprietara la interfon. n-am mai rezistat si am trimis-o la dracu si am facut-o idioata...am intrat in scara, am dat banii proprietarei , am mai schimbat 2 propozitii cu ea si am plecat. nu stiu daca a trecut un minut

afara in parcare ajunsese sotul idioatei....care era englez, nu vorbea romana, cica nush ce pe la ambasada romaniei, si vizibil iritat ca n-a parcat el in fata scarii. n-am stat la discutii cu ei desi erau iritati amandoi si vorbeau in acelasi timp pe un ton ridicat. am deschis masina am intrat repede inauntru am dat cheie si am inchis usa spunand : "du-te dracu de idioata". pana sa dau inapoi si sa ies din parcare englezoiu si-a aruncat tacticos picioarele si pumnii la mine in usa...probabil cei din vest nu sunt asa de civilizati precum ii credem noi. om respectabil la 40-50 de ani oaspete la mine in tara si deja sa fi deprins obiceiurile romanilor in parcare? ma indoiesc mai degraba cred ca si in anglia iti taie gatu daca parchezi pe locul lui, desi nu e marcat.

in fine..opresc masina deja un pachet de nervi si ma dau jos la ala  cu intentia clara de a ucide. ala fuge dupa nevasta-sa tot amenintand in engleza. m-am certat cu nevasta-sa facand-o in toate felurile. in acest timp englezoiu isi pune servieta la mine pe portbagaj si peste ea si paltonul, de parca masina mea era cuier.....ca sa scurtez, am dat-o si pe engleza cerandu-i idiotului explicatii de ce mi-a lovit masina, raspuns infailibil :"just because", i-am aratat legitimatia sperand ca se va mai calma, au contraire...m-a facut porc, l-am bagat si eu in masa pe romana si pe engleza, ce mai circ ca-n romania.

deja imi mureau prea multi neuroni asa ca am sunat la 112 cerand un echipaj sa ma ajute. au zis ca trimit...  mai mult am sunat la politie ca sa fiu sigur ca pot pleca de acolo fara ca masina mea sa mai sufere alte picioare in tabla, ca eram sigur ca daca ma sui iar in masina si dau sa plec englezoiu iar o loveste. am asteptat degeaba...in acest timp mi-am si inchis gura lasandu-i pe idioti sa se certe singuri. la un momentdat ma suna dispecerul de la militie sa-mi spuna ca n-au decat un echipaj si ala e la o interventie mai importanta (beleau ochii la un CFL la un furt din locuinta) si a incercat el sa ne consilieze prin telefon,pe mine si pe idioata. degeaba i-am explicat ca vorbele vin si se duc nu ma intereseaza sa depun reclamatie, degeaba i-am spus ca zgaraieturile iasa la un polish si nu ma intereseaza reclamatia...dar ca vreau sa plec fara ca englezoiu sa ma mai atace, militianu din spatele biroului nu si nu ca nu trimite echipaj si sa ne intelegem.

toata tevatura a durat vreo 15-20 minute....dupa ce ne-a consiliat militianu, eu am insistat sa trimiat un echipaj si am inchis amenintand ca a doua zi dimineatza voi fi in audienta la inspectorul sef cu reclamatie impotriva dispecerului ca nu a trimis echipaj la interventie(lasand la o parte chestia ca-s si eu militian, atunci eram doar un cetatean cu o problema). la un momentdat englezoiu vazand ca insist sa vina militia, nush ce i-a mai spus nevasta-sa, s-au luat de mana si au intrat fuguta in scara. noroc pe mine ca am putut sa plec...o fi venit sau nu echipajul ala cu militieni habar n-am ca n-am fost curios, in acel moment ma cuprinsese un moment de fericire ca in sfarsit am scapat de 2 handicapati si in sfarsit ma pot duce acasa.


morala: nu va certati cu un englez pe locul de parcare chiar daca aveti dreptate ...e in stare sa va ia gatu.
            militia actioneaza doar in interesul ei, indiferent cine ii cere ajutorul. sa te consderi norocos atunci cand interesul tau coincide cu al militiei.
            mai avem mult pana sa ne civilizam.




ps: ce drac de vina am avut eu ca am parcat un minut, nu mai mult, si apoi am plecat ????

LE: am uitat :drac:  ii stiu masina, si pe acolo trec in fiecare luna sa platesc chiria.........o sa fie bucuros sa stea cu masina in service de sarbatori??? asta in cazul in care ajung pompieii la timp :devilred:

Edited by VipeR85, 09 December 2009 - 00:24.


#22
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

 test_driver, on 8th December 2009, 23:34, said:

Daca 5 ani ti se pare mult, atunci pune mana pe o ranga din cel mai greu aliaj posibil, stai la colt si cand apare cocalarul tragei una sa uite si cum il cheama. Dupa aia scuipal, pisate pe el, si daca vine si de un kk de ce nu fix in fata lui?
Din pacate, asta se numeste atac disproportionat si cel care va iesi "pe minus" vei tot tu, in fata oricarei instante din lumea asta, chit ca ala e un element antisocial. Este cazul clasic de condamnati fara vina care infunda puscariile pentru ca si-au facut singuri dreptate. Suna naspa, stiu. Stii tu sa dai cu ranga doar atat incat sa uite cum il cheama, fara sa-l omori sau sa-l lasi cu sechele ?

Dar tot tu ai dat solutia:

 test_driver, on 8th December 2009, 23:34, said:

Pai daca vrei ca ei, cocalarii, sa nu castige ar trebuii sa depui plangere la politie, plangere penala, si dat in judecata pentru daune materiale, si morale, dureaza 5 ani? nu-i nici o problema, avocatul nu te va costa mai mult nici daca dureaza 5 ani nici daca dureaza 2 zile, asa ca dai drumul si lovestel cat mai adanc.


#23
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008

 BlueSky2009, on 8th December 2009, 22:19, said:

Uite, pt faze de-astea eu sunt pt exterminarea completa a cocalarilor si tiganilor.

te sustin in acesta afirmatie !!! mai ales a tiganilor .
cocalarii , in mare masura sunt oameni care au exemple gresite , deci daca sunt pusi vre-o 2-3 ani sa sape la canal sau in Siberia se potolesc si cei mai multi dintre ei se vor civiliza .
cand un aminal e salbatic ( cocalar ) il potolesti cu biciul si il flamanzesti o perioada ;
cand un animal e turbat ( tigan ) ii tragi un glont in cap sau il pui sa munceasca pana cade si astfel oferi o paine in plus celor ce au pensie de 1-2 RON / luna sau unui taran care toata vara e pe camp ca sa isi duca traiul saracacios .

cei ce spun despre tigani ca trebuie ``adusi pe drumul cel bun``( gen Ovidiu Rrom sau altii )  nu traiesc pe planeta romania !!!

@ SINEKT :  bine ca nu i-ai dat vre-o bucata ca cine stie ce iti faceau amicii lui . dar peste 3-4-5 ani poti sa il plinzi pe un gang cu o bata de baseball sa-l bagi la reanimare .

vedeti voi , cand Hitler gaza tiganii nu era nebun sau cand Ceausescu voia sa ii trimita in India , se stia doar ce potential de rau au acestia asupra celorlalte populatii !!

#24
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
acum vreo 3 ani cand m-am mutat in pantelimon probleme cu locurile de parcare .nu este nici un loc platit ca se parcheaza pe trotuar dar am incercat sa nu supar pe nimeni si parcam un pic urat adica blocam un pic o alee dar nu incurcam nici o masina.totul a fost perfect pana cand un vecin (am parcat o data pe locul lui si a facut scandal ca el e de 17 ani in blocul ala ....dar mi-am cerut scuze si a cam priceput) a primit o a 2 masina de servici si ma trezit intr-o dimineata ca am parcat pe locul lui .ii spun ca el are deja un loc si ca aici parchez eu de o luna si nu ma intereseaza ca a primit a 2 masina.pe langa injuraturile de rigoare totusi nu a dat in mine sau masina ... nici eu nu sunt mic (100 kg) dar sunt extrem de calm , pana imi pierd cumpatul cand e naspa adica chiar nu mai gandesc.a plecat nervos si a parcat exact in fata lui adica el avand 2 masini nu putea sa isi blocheze una dintre ele (era de 17 ani in bloc).bineinteles ca imi gasesc masina cu o zgarietura urata ... raspund la fel...deja cand trecea unu pe langa altu ne uitam urat .dupa vreo 6 luni nu stiu cum am ajuns sa ne salutam , chiar sa vorbim cate un pic despre una , alta...totusi iti trebuie un pic de diplomatie ca altfel nu stiu cum se rezolva

pe scurt eu recomand sa ii faci plangere , dar cum vine la tine  sa ti-o retragi sa o dai la pace.ii spui ca iti dai seama ca el nu a stiu ca e vecin cu tine , ca trebuie sa va intelegeti ....

#25
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 SINEKT, on 8th December 2009, 23:26, said:

Eu m-am hotarat sa depun plangere la politie impotriva lui.
Vezi si ce prieteni/cunostinte au asistat involuntar la acest episod, fie de la geam, fie undeva prin zona de unde puteau auzi si vedea totul.  ;)

 aalinn, on 9th December 2009, 10:12, said:

dar cum vine la tine  sa ti-o retragi sa o dai la pace.ii spui ca iti dai seama ca el nu a stiu ca e vecin cu tine , ca trebuie sa va intelegeti ....
Da, normal, si cand va opri vreun tolomac pe locul lui sa se uite la harta sau sa-si aranjeze oglinda, boratul sa-l omoare pe motiv ca s-a saturat sa-i tot fie ocupat locul cu care a iesit direct de pe gaura ma-sii?

Mai povesteam pe topicul despre ghertoi despre un arab care sta la scara alaturata si care a iesit si el pe gaurica cu loc de parcare propritate personala pe trotuar. Ei, mancatorul asta de carne de porc s-a gandit el sa-l invete minte pe un cunoscut care venise in vizita la mine si sa-i blocheze masina ce si-o lasase pe "locul" arabului (Hamude, posesor de X5, daca intereseaza pe careva). Si i-a blocat masina in asa fel incat a blocat toata strada. La un moment dat se aud claxoane la greu; un taximetrist vroia sa treaca dar nu avea loc. Vreo 10 minute a tot claxonat degeaba ca arabul nu s-a obosit sa coboare. Pana la urma taximetristul a intors si a luat-o pe alte cai. Prost, foarte prost a facut. Trebuia sa sune la politie, sa vina si sa constate infractiunea (parca asa e incadrata blocarea cu intentie a drumurilor publice).
Care ar fi morala? Simplu: pana nu luptam sa se faca dreptate, pe cai legale sau nu, nu vom scapa de toti avortatii cretini care considera ca ei sunt stapanii lumii. Plagere sau vreun accident intamplator si fatal, orice numai sa le dispara rasa.

Edited by jay333, 09 December 2009 - 12:51.


#26
liviu20xx

liviu20xx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2009
Uite ce am patit eu acum. Locuiesc in Pitesti in zona Popa Sapca. Parcarea noastra e putin aglomerata dar daca ne chinuim, se gasesc locuri de parcare pe partea cealalta a unui rond(adica la 15-20 m de bloc). In general cei din locul meu parcheaza pe latura parcarii specifice blocului. In general se parcheaza cam pe unde se apuca doar vecinii mai de deasupra care nu ai ce sa te intelegi cu ei. In cazul nostru pe 7 locuri de parcare se bat 10 masini. Logic ca cele 3 ramase trebuie sa se duca pe partea cealalta a rondului. Cand ajung tarziu si e parcarea ocupata parchez ba mai pe la vecinii blocului celalalt care nu se supara ca doar deee parchez pt o seara etc. Azi am parcat in dreptul blocului mei pe un loc de parcare care "cica" e al lor, ei dorin ca din cele 7 locuri de parcare pt blocul nostru 5 sa fie ale familiei lor. Am parcat din motivul ca mai era doar un loc la blocul nostru si nu mi s-a parut logic si corect sa ma duc la vecini eu ca sa ii fac eu loc ca e ea mai smekera. am parcat acolo si acum la ora 10 am observat ca sunt blocat sa nu mai pot sa mai ies. Problema cea mare e ca nu ai ce sa discuti, ei fiind (fara sa fiu prea dur) niste necivilizati cu care nimeni din bloc nu vorbeste. Maine de dimineatza la ora 7 eu plec la serviciu, ora la care fufa nici nu se scoala, daramite sa mai mute masina. Precizez ca la noi in parcare nu e nici un loc de parcare platit special (adica inchiriat) toate locurile fiind la primul venit primul servit

#27
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,665
  • Înscris: 13.12.2006

 liviu20xx, on 9th December 2009, 23:37, said:

Maine de dimineatza la ora 7 eu plec la serviciu, ora la care fufa nici nu se scoala, daramite sa mai mute masina. Precizez ca la noi in parcare nu e nici un loc de parcare platit special (adica inchiriat) toate locurile fiind la primul venit primul servit

daca pana maine dimineatza mai citesti topicul iti dau un sfat pe care o sa ti-l trimit si pe PM, dar e valabil pentru toti: ce a facut idioata cu parcarea, adica te-a blocat este contraventie. maine dimineatza te trezesti cu vreo 10 minute mai devreme si suni la politie. pana isi beau cafeaua pana se deplaseaza, ca de...e dimineatza, se face 7 fara ceva. imediat identifica proprietarul, vor suna la usa sa o trezeasca sa-si mute masina, dra rezultatul e acelasi: amenda. daca e nesimtita merita cu varf si indesat.
daca stai intr-un oras in care exista la primarie serviciul de ridicat masini, nu te mai obosi sa suni la 112 ci suna la primarie, vin comunitarii si ridica masina daca au cum, daca nu pun o caracatita pe roata, rezultatul e acelasi : amenda plus alti banuti pt masina.
dar sa fi pregatit cu ceva maruntis prin buzunare ca poate nu se trezeste madam sau nu-si muta masina si va trebui sa mergi cu taxiul la lucru. dar inainte de a pleca muta-ti masina in asa fel incat nici ea sa nu mai poata pleca cu ea.

un mic sfat imi permit in plus: cand parchezi, in spatele tau sa ai cel putin 1 metru pana la urmatorul obiect, ca sa ai o posibilitate de a iesi atunci cand cineva isi pune masina lipita de botul masinii tale.

#28
liviu20xx

liviu20xx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2009

 VipeR85, on 9th December 2009, 23:48, said:

daca pana maine dimineatza mai citesti topicul iti dau un sfat pe care o sa ti-l trimit si pe PM, dar e valabil pentru toti: ce a facut idioata cu parcarea, adica te-a blocat este contraventie. maine dimineatza te trezesti cu vreo 10 minute mai devreme si suni la politie. pana isi beau cafeaua pana se deplaseaza, ca de...e dimineatza, se face 7 fara ceva. imediat identifica proprietarul, vor suna la usa sa o trezeasca sa-si mute masina, dra rezultatul e acelasi: amenda. daca e nesimtita merita cu varf si indesat.
daca stai intr-un oras in care exista la primarie serviciul de ridicat masini, nu te mai obosi sa suni la 112 ci suna la primarie, vin comunitarii si ridica masina daca au cum, daca nu pun o caracatita pe roata, rezultatul e acelasi : amenda plus alti banuti pt masina.
dar sa fi pregatit cu ceva maruntis prin buzunare ca poate nu se trezeste madam sau nu-si muta masina si va trebui sa mergi cu taxiul la lucru. dar inainte de a pleca muta-ti masina in asa fel incat nici ea sa nu mai poata pleca cu ea.

un mic sfat imi permit in plus: cand parchezi, in spatele tau sa ai cel putin 1 metru pana la urmatorul obiect, ca sa ai o posibilitate de a iesi atunci cand cineva isi pune masina lipita de botul masinii tale.
e complicat rau cu parcarea la noi :) nu rea e decat un rand de masini :) o sa urc in 2 minute o poza (schitza) sa vezi cum sta treaba. E complicat rau de tot. cei de la primarie cu ridicatul lucreaza de la ora 8 sun la dracu in praznic :))

 liviu20xx, on 9th December 2009, 23:55, said:

e complicat rau cu parcarea la noi :) nu rea e decat un rand de masini :) o sa urc in 2 minute o poza (schitza) sa vezi cum sta treaba. E complicat rau de tot. cei de la primarie cu ridicatul lucreaza de la ora 8 sun la dracu in praznic :))
[ http://img264.imageshack.us/img264/7556/graphic1z.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Cam asa ceva eu fiind cel albastru si fufa cel rosu. Nu e excelent reprezentat dar iti cam faci o idee

#29
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Sa dea cu piciorul in masina cumparata din banii mei? Pai mister, tabla masinii e mai scumpa decat dintii lui, daca intelegi ce spun. Eu nu-s agresiv, dar am niste *prieteni* care pentru cateva sute de lei mi l-ar aduce la usa cu urme de Michelin pe mecla.

Abia astept sa intalnesc un scandalagiu de genul asta. :)

#30
k0rtezo

k0rtezo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.09.2006
Desfiintati rondul si creati loc de parcare fufei :P  (glumesc)
@SINEKT imi place cum gandesti. Asta e s-a intamplat. E normal sa ai orgoliu ranit. Daca se mai intampla apelezi la politie fara nici o ezitare pana nu-si fac un hobby "prietenii" tai din a se manifesta la fel in fiecare zi. Te felicit ca n-ai reactionat ca ei si nu te-ai compromis la alte fapte. Cel mai bine gandesti asa cum ai fost educat si cum crezi tu de cuviinta si n-ai sa ai nimic de pierdut. Genul acela de persoane (cocalari, bizoni, etc ) nu au nici un viitor. Tot o sa mai auzim de astfel de peripietii , scandaluri. E normal intr-o epoca in care masinile sunt pe zi ce trece mai multe. Nu stiu unde o sa ajungem in felul asta. Zone din Asia foarte populate se bat pe locuri de parcat biciletele si scuterele :P

#31
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002

 SINEKT, on 8th December 2009, 21:50, said:

...
Daca nu fac nimic d.p.d.v. legal, din nou, risc sa patesc ceva nasol din partea lui (desi realizez ca asta depinde numai de felul lui de a fi si nu prea am cum sa-mi dau seama prea exact) ?

Parca m-am cam saturat sa stau sa inghit asemenea treburi... :deadtongue:
Din punctul meu de vedere, cel mai bine era sa faci cam asa: cand veneau politistii, trebuia sa-i iei cu tine si sa mergeti pana la ala la usa, ca ai zis ca stii unde sta, ca e vecin. Fara sa depui plangere sau asa ceva, doar sa vorbiti nitel de fata cu politistul, politistu eventual sa-l ameninte nitel cu amenda sau ca faci plangere, ceva de genul asta. Poate reuseai sa obtii niste scuze din partea lu ala, ba chiar si ceva despagubiri, amiabil, pentru daunele provocate. Ma rog, depinde cat de pornit erai. La sfarsit va dadeati mana si va desparteati prieteni.
Eu nu vad nici un motiv sa mai aibe ceva cu tine dupa o faza de genul asta. Si ar fi mai diplomat data viitoare.

Acuma nu stiu daca nu e prea tarziu, dar ai putea sa incerci totusi sa faci asa. Ca poate atunci chiar isi luase talpasita si nu-l gaseai acasa. Chemi un echipaj de comunitari, le zici ca vrei sa rezolvi amiabil si cam ce te astepti de la ei.

#32
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007

 SINEKT, on 8th December 2009, 21:50, said:

Salut, intai de toate tin sa-ti spun ca-mi pare rau pentru ce ti s-a intamplat, prin ceva asemantor am trecut si eu iar intreaga problema am rezolvat-o cu ajutorul politiei. Vin intr-o zi acasa in jurul orei 10 dimineata si gasesc pe locul meu si al unui vecin o duba parcata in diagonal, calm de fel dau un claxon scurt poate se simte aude inculpatul si vine s-o mute, astept, mai dau 2 claxoane scurte si iese unu revoltat de la o banca cu chef de scandal. Deschid geamul si-l intreb daca nu a vazut din greseala cum a parcat si vine tintit la mine sa ma ia la bataie. Ma dau jos din masina si ii spun politicos sa-si mute hardughia de pe loc sa pot sa parchez, nu vrea sa faca asta, se da spre mine sa ma loveasca si il imbrancesc frumos si ma feresc. Vede ca nu are sanse de nimic se suie in duba, in tot acest timp eu eram langa el, se pune in miscare si se da inspre mine sa ma calce cu masina. In secunda doi am sunat la 112 si am anuntat incidentul, nu a apucat decat sa-mi lase o urma de praf frumusica pe geaca si pe pantalon luandu-ma pe capota. In scurt timp soseste un echipaj de Politie (aproximativ 3-4 minute timp in care el cu hardughia era blocat de mine) apuc sa incui masina sa ma duc sa vorbesc cu ei sa le explic ce si cum. Soferul agitat de natura lui se tinea dupa mine sa ma pocneasca, au venit agentii l-au calmat am vorbit pe rand, eu am avut martori vreo 10 persoane, el i-a jignit pe agenti asa si pe dincolo sa vorbeasca cu reprezentatul lui in instanta etc, toata agitatia s-a terminat cu o plangere depusa la sectie si sanctionarea lui cu 500 lei amenda. Mai departe sa fie sanatos, pe scurt vroiam sa-ti spun ca fara a te complica prea mult pe viitor depune o plangere sa-l calmezi pe cel revoltat. O cale mai amiabila sau pasnica si fara alte razbunari nu puteam sa gasesc. Eu i-am facut un bine chiar, o vizita pe la locul lui de munca si i-am lasat directorului firmei o copie dupa procesul verbal, tot el a avut de suferit.  :rolleyes: In cazul tau dupa cum spunea cineva mai sus, te poti duce frumos alaturi de cativa martori sa-i suni la usa si sa-i bati obrazul sotiei lui in legatura cu geaca ta si cu evenimentele petrecute, eventual pe viitor sa-si potoleasca bizonul din ograda.

Fereste-te de oamenii de genul asta, au mintea odihnita, te coboara la nivelul lor si te vor bate cu experienta. :lol:

#33
turkkkkku

turkkkkku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.12.2008
daca vrei sa te razbuni
tine minte 3 cuvinte
cacat pe clanta
are efect garantat

#34
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Cateva lamuriri :

NU am avut martori, cel putin nu cunoscuti. Tabla este inca infundata.

Nu stiu cu exactitate la ce apartament locuieste, stiu doar ca e pe scara cu mine, pe aceeasi parte a blocului, cred. Deci nu am avut cum sa ma duc la el cu politia. Ramane sa descopar in zilele ce urmeaza unde locuieste exact.

Mi s-a spus ca am 60 de zile sa depun plangere, deci am timp, s-a inregistrat doar in acte reclamatia mea, mi-au cerut buletinul pentru asta. (Presupun ca pentru asta se cere actul de identitate, ca sa se noteze data, ora, locul si persoana care a solicitat o interventie).

Edited by SINEKT, 10 December 2009 - 01:04.


#35
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Politia te a lasat cu ochii in soare ca sa aiba timp de frecat duda.

Daca ar fi in cinstea cetateanului te ar fi obligat sa faci plangere, ca sa ii scape pe altii de cretin.

Asa ca , depune plangere.

P.S Martori sunt, numai sa ii cauti! :lol:

Edited by melcu79, 10 December 2009 - 09:09.


#36
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Un proverb japonez spune:

Invata sa te lupti ca sa nu fii nevoit sa te lupti niciodata.

Prin urmare, oricine ar trebui sa stie sa traga un pumn in gura sau un sut in oua. Chit ca esti mai pispiriu, 2 zile pe saptamana x 20 de minute la un sac de box fac minuni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate