Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Calitate sony ericsson

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

Poll: Ce telefon ofera cea mai buna calitate a sunetului la redarea sunetelor mp3 si a camerei din dotare? (91 member(s) have cast votes)

pt. calitatea sunetului redat

  1. Sony Ericsson (66 votes [72.53%])

    Percentage of vote: 72.53%

  2. Nokia (8 votes [8.79%])

    Percentage of vote: 8.79%

  3. Apple (8 votes [8.79%])

    Percentage of vote: 8.79%

  4. Samsung (6 votes [6.59%])

    Percentage of vote: 6.59%

  5. LG (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. altul (3 votes [3.30%])

    Percentage of vote: 3.30%

la calitatea camerei (poze)

  1. Sony Ericsson (70 votes [76.92%])

    Percentage of vote: 76.92%

  2. Nokia (10 votes [10.99%])

    Percentage of vote: 10.99%

  3. Apple (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Samsung (9 votes [9.89%])

    Percentage of vote: 9.89%

  5. LG (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. altul (2 votes [2.20%])

    Percentage of vote: 2.20%

calitate video

  1. Sony Ericsson (37 votes [40.66%])

    Percentage of vote: 40.66%

  2. Nokia (26 votes [28.57%])

    Percentage of vote: 28.57%

  3. Apple (4 votes [4.40%])

    Percentage of vote: 4.40%

  4. Samsung (19 votes [20.88%])

    Percentage of vote: 20.88%

  5. altul (5 votes [5.49%])

    Percentage of vote: 5.49%

Vote Guests cannot vote

#1
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
sper ca nu gresesc aria, dar vreau sa va intreb si pe voi ceva

ma tot cert cu ai mei colegi de camera mai ales despre calitatea sunetului superioara pe care e capabil sa o redea un sony ericsson din seria W. normal ca nu reusesc sa le bag nimic in cap, oricate argumente logice le-as da. voi ce ziceti? va rog sa si argumentati raspunsurile :)
merci

#2
suprem_groove

suprem_groove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 29.09.2009
Si eu sunt de parere ca Sony Ericsson are calitatea de redare a sunetului mult mai inalta in comparatie cu alte telefoane, de asemenea si calitatea foto/video este foarte buna, dar depinde de model.

#3
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 19.01.2008
Pai daca ai postat intrebarile aici, la aria sony-ericsson era de asteptat sa apara asemenea voturi. Daca postai la Samsung, aproape sigur aparea Samsung pe primul loc, etc.

#4
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
La calitate sunet si poze , SE sunt primii. La calitate video, Nokia au fost intotdeauna, inca de la N90 din 2005, care filma CIF mp4 si N93 in 2006 care filma VGA mp4 30fps. SE abia cu P990i reusisera un amarat de 3gp QVGA, in rest, majoritatea telefoanelor SE filmeaza QCIF chiar si azi :)

Edited by Loox, 08 December 2009 - 23:11.


#5
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Pentru calitatea sunetului redat, la ce se refera?
Cum se aude in casca, difuzor, in timpul convorbirii, hands free?

Edited by exorcistul, 08 December 2009 - 23:21.


#6
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
cum se aude un mp3 de calitate buna, redat de telefon la casti :)

l.e. asa e...nu aici trebuiasa postez, dar la versus nu e asa de multa lume activa. ma bazez pe impartialitatea voastra :P
eu personal, la video am votat samsung (cele mai bune filme facute cu telefonul le am de pe un samsung, rezolutia 640*480, 30 fps)

Edited by mike_sol, 09 December 2009 - 03:57.


#7
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Eu zic ca un SE e peste multe marci de telefoane (daca nu chiar toate) la calitate sunet in casti si la poze. La filme cam lasa de dorit...

#8
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
categoric.
eu zic sa veniti fiecare cu probe.
faceti poze la diferite obiecte si comparati.
la fel si la sunet, 2 melodii la fel..

#9
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009
calitatea sunetului depinde foarte mult de castile folosite. aici sony ericsson castiga detasat. cel mai bun sunet in timpul convorbirii mi s-a parut la nokia
la camera de asemenea sony ericsson exceleaza prin modelele cybershot insa cele mai bune poze le-am facut cu un samsung d780.
la filmare votez nokia.
nu am utilizat apple sau lg. (nici nu imi doresc ::P:)

#10
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
La calitatea sunetului, iPhone 3GS e peste orice Walkman (asta dacă nu cumva pentru voi calitate = bass de îți zboară timpanele, acoperă mediile și înfundă înaltele, cum se întâmplă la Satio și multe alte W-uri). Unele Nokia XM-uri au sunetul mai echilibrat decât multe Walkman-uri, un exemplu demn de luat în considerare fiind 5800.
Samsung Jet și LG Arena iarăși sună extraordinar de bine.
La calitatea pozelor, Pixon12 îl bate pe Satio în unele aspecte, dar judecâd la modul general (vezi comparația de mai jos, pe clase), Sony Ericsson ar câștiga.
La calitatea filmărilor, Sony Ericsson au fost în urmă întotdeauna, o grămadă de telefoane filmează D1, Omnia HD filmează chiar și HD la 720p cu codec DivX, Sony Ericssson? Maxim VGA, cu codec MPEG. Să fim serioși. Aici Samsung câștigă detașat. De filmările time-lapse și slow-mo nu mai discut.

Bineînțeles că și comparațiile trebuie făcute pe clase.

Rază de preț: ~ 1000 lei.
Sunet: LG Arena e peste un W902.
Poze: Un Renoir e cam la fel ca C905, dar na... C905 câștigă în unele situații (dacă nu luăm în considerare aberațiile cromatice excesive la Sony Ericsson în general, cauzate de optica VaporMade de doi lei), așadar Sony Ericsson câștigă la limită (că deh, e modabil și poate fi manipulat, iar flash-ul e mai puternic).
Filmări: cam orice Samsung, LG sau Nokia e peste orice Sony Ericsson.

Rază de preț: > 2000 lei.
Sunet: iPhone 3GS, urmat de Sony Ericsson W995 și Nokia 5800 (ultimile două fiind cam la egalitate).
Poze: Pixon12 versus Satio, pixu' are lentile mai wide și mai de calitate, zgomot și aberații cromatice mult mai puține, iar xenon-ul e mai puternic. Așadar: Samsung.
Filmări: nu mai e nevoie să zic... Samsung, LG (HD și D1) . Nokia și iPhone 3GS cam la egalitate cu Sony Ericsson aici (cu rezoluție VGA).

N-am vorbit din punctele mele de vedere, motiv pentru care nu sunt subiectiv în cele afirmate mai sus. Asta e realitatea, Walkman-urile au fost geniale la început (W810i a făcut istorie), dar acum nu mai sunt chiar pe primul loc, dar nici departe nu sunt. :)

#11
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,336
  • Înscris: 13.01.2011
Sony Ericsson au fost cele mai bune (o spun ca fan dar fara sa fiu partinitor, am trecut de varsta aceea cu ba ala e mai bun, ba ala e mai bun... o spun ca si colectionar de telefoane).
Pentru ca am trecut de o varsta cum spuneam am incercat sa devin mai onest si mai putin sangvin, de aceea acum gandind la rece pot sa spun ca pt. mine (imi asum) HTC este noul lider dar nu de azi de cand postez aici.
A, ca o sa fie pareri pro si contra asta nu conteaza nu asta ma intereseaza nu doresc sa inflamez pe cei patimasi.
Va spun doar atat:urmariti cu atentie aceasta firma, HTC.


 crisstonne, on 30th January 2011, 15:54, said:

Sony Ericsson au fost cele mai bune (o spun ca fan dar fara sa fiu partinitor, am trecut de varsta aceea cu ba ala e mai bun, ba ala e mai bun... o spun ca si colectionar de telefoane).
Pentru ca am trecut de o varsta cum spuneam am incercat sa devin mai onest si mai putin sangvin, de aceea acum gandind la rece pot sa spun ca pt. mine (imi asum) HTC este noul lider dar nu de azi de cand postez aici.
A, ca o sa fie pareri pro si contra asta nu conteaza nu asta ma intereseaza nu doresc sa inflamez pe cei patimasi.
Va spun doar atat:urmariti cu atentie aceasta firma, HTC.

PACE !

Edited by crisstonne, 30 January 2011 - 15:54.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate