Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

probleme placa de sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
Miam luat o placa de sunet de vreo 3 saptamani si am sistem home cinema 5.1 si nu imi merge decat o boxa si tubul de bas. ma putetzi ajuta si pe mine ce ar trebui sa fac sa mearga? mersi

#2
-FloW-

-FloW-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.09.2008
specifica mai multe: despre ce placa de sunet este vorba? ce sistem ai?, si nu cumva ti se aude doar Subwooferul si Centru?

#3
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
placa de sunet sweex... am windows xp dar nici pe vista nici pe windows 7 nu merge  doar asa... pai merge subwoofer-ul si boxa din stanga.

#4
-FloW-

-FloW-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.09.2008
scuze....m-am exprimat gresit...ce sistem (audio) ai? si du-te in Cotrol Panel>Sound, Speech and Audio Devices>Sound and Audio Devices si acolo dai la Advanced si verifica balansul de la Master Volume, al doilea lucru du-te la Speaker Volume si verifica daca Left si Right sunt la acelasi nivel.

mai incearca un lucru: in mufa in care ai pus jackul verde de la sistemul audio, baga un set de casti sau un alt sistem in care ai incredere. la fel fa si cu cealalta mufa si vezi cum se aude (se aude o sg boxa/ambele boxe)

#5
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
pai am ceva philips da nu e sistemu de vina ca inainte  sa imi cumpar placa asta de sunet am avuto cea de pe placa de baza si mergea foarte bine ...pana intro zi cand sa ars...si miam luat placa asta de sunet si nu pot nicicum sa fac sa mearga toate boxele.... am incercat cu castile si la casti se aude bine la amandoua difuzoarele.... nu stiu ce poate sa aiba de nu merge... poate ar trebui sa merg sa o duc inapoi si sa le zic la aia. ms oricum

#6
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Deci sistemul merge (inainte pe placa cealalta mergea), si de atunci nu ai mai umblat la el.
IAr placa merge doar pe casti, iar cand bagi sistemul nu se aude.
In conditiile astea mie la ora asta tarzie (sau matinala) nu mi se pare logic sa mearga amandoua si tot sa nu se auda decat front left si sub-ul.

Ce model exact de placa e ? Are anumite setari pt 5.1 in interfata ? Butoneaza tot pe acolo, scarmana bine toate setarile sa nu fie vreuna mai ascunsa. :)
Ce sursa (player) folosesti ? Winamp ? Daca da vezi la setari > Preferences > Output si deschizi wave out din dreapta si vezi sa fie selectata sus placa ta (nu stiu ce versiune de Winamp ai, la 'al batran al meu asa era... s-ar putea sa difere putin dar ideea e cam aceeasi). Dar de vreme ce merg castile, banuiesc ca e deja.
Cand ai pus placa noua, ai dezactivat din bios placa veche arsa ? Altele nu-mi vin in minte acum...

A, si incearca sa probezi si sitemul preventiv la altcineva, daca e posibil din alta sursa 5.1. (sau banuiesc ca se poate cu o sursa stereo - ipod, telefon, ceva - si sa bagi cele 3 mufe ale sistemului pe rand, macar sa vezi daca merg boxele 2 cate 2). Nu am sistem 5.1, dar deduc logic ca se poate, sper sa nu fi spus vreo tampenie.
Sau poti baga castile pe fiecare iesire a placii.

Edited by motanu44, 01 December 2009 - 02:15.


#7
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
acm la placa de sunet am 5 gauri.... si bag in ala verde camblu de la home cinema si merge numa o boxa si tubu ...trebuie conectat altfel?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate