Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17527 replies to this topic

#11593
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004


Salut, multumesc de raspuns.
Stiu ca in mod normal acea reducere e numai Luni. Totusi, am incercat si Luni si, tot asa, reducerea nu apare dupa ce apas "Adaugati in cos". In ce priveste problema Video pass - YouTube nu stiu daca e bine sa nu-mi fac griji (in caz de ceva, n-as avea de ce sa ma leg).

#11594
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
Nu ai pentru ce.Din ce am citit de la colegii ce au postat in legatura cu acea reducere/beneficiu, cica nu-ti apare in contract, ca dupa ce dai comanda(lunea , daca e valabila oferta respectiva)trebuie sa-i contactezi.Recomandare, daca totusi alegi orice varianta, sa-ti faci capturi de ecran la orice.Altfel, sa nu uiti si ca poti renunta in 14 zile la orice achizitionat online, fara un motiv precis.

Legat de partea cu VideoPass, cu YouTube, eu zic ca ai cu ce "sa te legi" si anume informatia publica/oferta publica de pe site(si la asta poti face capturi daca esti credincios..:) ).

In final, decizia iti apartine.
Numai bine!

Edited by gump4, 26 April 2018 - 08:39.


#11595
danmincea

danmincea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.03.2005
Am reluat "precedura" conform sfaturilor de aici. Am fost sunat azi, mi s-a oferit oferta de 5 eu/7gb/nelimitat voce sms/200 internationale. Am acceptat. Va multumesc pentru informatii! O nelamurie am, in roaming care este cantitatea de data pe care pot sa o consum?

Edited by danmincea, 26 April 2018 - 12:31.


#11596
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011

View Postgump4, on 26 aprilie 2018 - 08:37, said:

Nu ai pentru ce.Din ce am citit de la colegii ce au postat in legatura cu acea reducere/beneficiu, cica nu-ti apare in contract, ca dupa ce dai comanda(lunea , daca e valabila oferta respectiva)trebuie sa-i contactezi.Recomandare, daca totusi alegi orice varianta, sa-ti faci capturi de ecran la orice.Altfel, sa nu uiti si ca poti renunta in 14 zile la orice achizitionat online, fara un motiv precis.

Legat de partea cu VideoPass, cu YouTube, eu zic ca ai cu ce "sa te legi" si anume informatia publica/oferta publica de pe site(si la asta poti face capturi daca esti credincios..Posted Image ).

In final, decizia iti apartine.
Numai bine!

Eu mereu am făcut schimbările de abonament cu câteva zile înainte de data de facturare, astfel încât să prind emiterea unei facturi în interiorul celor 14 zile de „răzgândeală”. Pentru că abonementul se plătește în avans, pe factură apare exact ce și cât este de plată. Dacă nu apare cum ar trebui, telefon și, dacă nici așa nu se modifică corect, înapoi la abonamentul inițial. Posted Image

Cu Youtube-ul (ca și cu alte aplicații din Pass-uri) chiar dacă acum îl ai, nu există nicio certitudine că îl vei avea mereu, pentru că „lista este dinamică”!

View Postdanmincea, on 26 aprilie 2018 - 12:31, said:

Am reluat "precedura" conform sfaturilor de aici. Am fost sunat azi, mi s-a oferit oferta de 5 eu/7gb/nelimitat voce sms/200 internationale. Am acceptat. Va multumesc pentru informatii! O nelamurie am, in roaming care este cantitatea de data pe care pot sa o consum?

Dacă ai roaming, poți consuma în roaming cât vrei. Ți se scade din ce ai în țară (dacă mai ai când pleci în roaming), deci e gratuit, cel puțin 1,4GB. Restul costă! Acea limită minimă se calculează după o formulă matematică. (Vezi un calcutator aici).

#11597
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 28.08.2007
O adresa de e-mail catre care sa cer oferta de portare de mai jos, daca se poate? Plec de la un abonament din alta retea.

Am reluat "precedura" conform sfaturilor de aici. Am fost sunat azi, mi s-a oferit oferta de 5 eu/7gb/nelimitat voce sms/200 internationale. Am acceptat. Va multumesc pentru informatii! O nelamurie am, in roaming care este cantitatea de data pe care pot sa o consum?

Multumesc.
PS: Helperul e mort, pe fb nu raspunde nimeni...ce sa mai zic.

#11598
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004

View PostCSStanciu, on 26 aprilie 2018 - 12:56, said:

Eu mereu am făcut schimbările de abonament cu câteva zile înainte de data de facturare, astfel încât să prind emiterea unei facturi în interiorul celor 14 zile de „răzgândeală”. Pentru că abonementul se plătește în avans, pe factură apare exact ce și cât este de plată. Dacă nu apare cum ar trebui, telefon și, dacă nici așa nu se modifică corect, înapoi la abonamentul inițial. Posted Image

Un sfat bun Posted Image

#11599
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011
@dariusgherman: Ia și tu un telefon de la un amic cu Vofdafone, sună *222 și spune-i Andreei că vrei oferte de portare. Când ajungi la un om, explică-i exact ce vrei și cred că te vor ajuta. Poate nu chiar pe loc, dar... :) Cu consumul, vezi post-ul de deasupra celui al tău!

#11600
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 28.08.2007
Sincer o sa incerc si asta, ca mail-uri le-am dat, la helper am scris, pe fb am scris...doar pe mail mi s-a raspuns, ca sa merg in magazin si cu asta basta.

#11601
danmincea

danmincea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.03.2005
Insista la *222

#11602
jurnalistul2000

jurnalistul2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 29.09.2012
..

Edited by jurnalistul2000, 26 April 2018 - 19:34.


#11603
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Oameni buni, nu-i mai tineti ocupati pe cei de la retentie, mai lasati-ma si pe mine sa vb cu ei! De 8 zile am facut o solicitare si tot ce am primit a fost un apel de 29 de secunde de la vdf. Pana sa scot din buzunar sa vad cine suna, a inchis si n-a mai revenit. Retarda aia de Andreea dupa ce "ma verifica" imi spune ca e deja activa pe nr. meu o cerere si sa astept. Am incercat sa sun si de pe o cartela vdf la *222 dar dupa vreo 15 minute de orbecait prin meniuri, incep sa suspectez ca nu exista cale de a lua legatura cu vreo fiinta inteligenta.

Aveam un abonament Red 10 redus la 8, cu 15Gb de net. Dupa expirarea celor 12 luni observ ca a sarit inapoi la 10 valoarea abonamentului si nu-mi mai convine, cand vad ce se ofera pe aici.
Acum 2 saptamani cand am intrebat pentru un alt membru de familie de oferta la 5 euro, "nu exista".

#11604
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Aveti rabdare cu Andreea, e ocupata sa indrume clientii.
Negocierile sunt un privilegiu, asa ca pastrati-va randul.

Edited by danutz1, 27 April 2018 - 05:47.


#11605
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008

View PostMeister, on 27 aprilie 2018 - 05:33, said:

....
Acum 2 saptamani cand am intrebat pentru un alt membru de familie de oferta la 5 euro, "nu exista".
Mergi maine la magazin si solicita trecerea pe cartela. Sa vezi ce repede te gadesc ei.
Daca nici atunci nu te gasesc e clar. Nu te mai vor. :)
Si dragoste cu sila nu se poate.

#11606
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
M-au sunat ieri seara. Best offer a fost 7 euro cu 5gb de net si 2 passuri. Adica de 3 ori mai putin net decat am acum. N-am acceptat, cred ca o sa mai merg in continuare
pe vechea oferta, nu de alta dar eu mai sint si utilizator de cartela si nu-i rau cand mai vad ca primesc cativa GB /luna prin NetPrimesti de la abonament. Vad va vine netu pe cartela si cand nu consumi nimic din abonament.

#11607
jlaudio

jlaudio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.10.2014
Mai exista abonamentele acele ieftine fara minute la 2 sau 3 euro? Ieri am fost la un magazin vodafone, am nevoie de un abonament ieftin care sa adaug la un cont existent cu un abonament de 6 euro, dar raspunsul a fost ca nu exista, cel mai ieftin fiind de 6 euro pe 24 luni fara telefon Posted Image
Asta in contextul ca inainte cu 2 luni a fost schimbat abonamentul de 3 euro pe unul de 6 euro, iar acum nu mai exista Posted Image

#11608
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Exista la cartelă opțiuni neoficiale. 2 sau 3 euro pe lună

Intreaba pe umerii de pe forum sau urmărește topicurile dedicate

#11609
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postjlaudio, on 01 mai 2018 - 11:03, said:

Mai exista abonamentele acele ieftine fara minute
Ce sa faci cu abonamentele fara minute?
Vrei sa cotizezi lunar la bunastarea operatorilor?

#11610
jlaudio

jlaudio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.10.2014

View Postdanutz1, on 01 mai 2018 - 18:12, said:

Ce sa faci cu abonamentele fara minute?
Vrei sa cotizezi lunar la bunastarea operatorilor?
Nu, mama mea are nevoie de inca un nr pt a putea fi apelata o persoana mai in varsta, care oricum nu se pricepe la telefoane, deci un nr care poate fi sunata, fara cartela care trebuie incarcata lunar.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate