Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

Navigatie pe Nokia E50

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alin__1

alin__1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2008
Salut!
Am si eu nevoie de niste informatii legate de pasii ce trebuie sa-i urmez pentru a avea o navigatie pe Nokia E50.
Daca se poate, va rog sa ne dati niste informatii clare(mie si tuturor celor ce au acest model de telefon).
Exemplu:
1. Trebuie sa am un receptor Bluetooth GPS(Ce model,...)
2. De unde gasesc softul, cum il instalez...
3. Alte informatii...(harti - care e cea mai completa harta ce include detaliat si orasele din provincie,...).

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,535
  • Înscris: 19.04.2009
receptorul il ai de la nokia
softum il ai deja (su ar trebui sa-l ai...)
hartile le iei de la nokia (si sunt destul de ok)

#3
alin__1

alin__1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2008

View Postlex404, on 19th November 2009, 09:11, said:

receptorul il ai de la nokia
softum il ai deja (su ar trebui sa-l ai...)
hartile le iei de la nokia (si sunt destul de ok)
Nu sunt sigur ca inteleg la ce te referi, te rog detaliaza-mi.
Ce inseamna receptor?
Care e softul la care te referi?
Hartile le iau de la Nokia...?

#4
sorin.gsm

sorin.gsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.09.2005

View Postalin__1, on 19th November 2009, 09:53, said:

Salut!
Am si eu nevoie de niste informatii legate de pasii ce trebuie sa-i urmez pentru a avea o navigatie pe Nokia E50.
Daca se poate, va rog sa ne dati niste informatii clare(mie si tuturor celor ce au acest model de telefon).
Exemplu:
1. Trebuie sa am un receptor Bluetooth GPS(Ce model,...)
2. De unde gasesc softul, cum il instalez...
3. Alte informatii...(harti - care e cea mai completa harta ce include detaliat si orasele din provincie,...).

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Salut !

1 - ai nevoie de un receptor GPS (eu am cumparata unul marca Jentro de pe net (am platit 140 cu tot cu transport)
2 - cred ca o sa-ti mearga Garmin - vezi http://mobilewave.ro...topic-2986.html

Ar trebui sa-ti mearga

Sorin

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,535
  • Înscris: 19.04.2009
si nokia au receptoare GPS. e o "jucarie" care o lipesti de parbriz si trimite date prin Buetooth
softul din E50, ca si in celalalte e Maps...
hartile le poti lua de la google (dar iti va trebui putin trafic.. (sau mai mult))
diseara cand vine taicamiu acasa iti zic mai multe...el are e50.

#6
alin__1

alin__1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2008

View Postlex404, on 19th November 2009, 10:44, said:

si nokia au receptoare GPS. e o "jucarie" care o lipesti de parbriz si trimite date prin Buetooth
softul din E50, ca si in celalalte e Maps...
hartile le poti lua de la google (dar iti va trebui putin trafic.. (sau mai mult))
diseara cand vine taicamiu acasa iti zic mai multe...el are e50.
Perfect! Astept restul informatiilor.

Multumesc mult!

Cei care ati trecut deja prin aceasta experienta(navigatie GPS DOAR PE Nokia E50), va rog sa ne impartasiti si noua(cei ce acuma incercam asa ceva) experientele avute legate de acest subiect.

O informatie buna ar fi sa stim cum se comporta navigatia asta in provincie. Eu unul mai 'trantesc' cate o delegatie in provincie(Oradea, Deva, Cluj,...) si vreau sa stiu daca ma va duce la adresa dorita.

p.s. sa nu intelegeti ca sunt din Bucuresti. Sunt din provincie si serviciul ma mai poarta cateodata in alte orase...  :)

#7
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,015
  • Înscris: 03.12.2005
Ignora-l pe lex404, pe moment, prinde fluturi grav.
Asadar, Nokia E50 nu are receptor GPS built in, trebuie sa iei unul BT, marca e la alegerea ta. Pentru S60 ai ca optiuni Garmin si Sygic, amandoua cu harti foarte ok pentru ro, instructiuni vocale si tot ce-ti mai doresti, DAR pe un ecran asa mic nu stiu cat din interfata va avea loc, si daca va fi comod de privit.
Din punctul asta de vedere e bine sa te bazezi pe audio prompturi, si in cazul Garmin pe ecranul cu informatii detaliate despre urmatorul viraj.
Harta e doar ca sa-ti mai arunci ochii din cand in cand pe forma drumului din fata, nu spera sa distingi detalii.

#8
alin__1

alin__1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.03.2008

View Postlex404, on 19th November 2009, 10:44, said:

si nokia au receptoare GPS. e o "jucarie" care o lipesti de parbriz si trimite date prin Buetooth
softul din E50, ca si in celalalte e Maps...
hartile le poti lua de la google (dar iti va trebui putin trafic.. (sau mai mult))
diseara cand vine taicamiu acasa iti zic mai multe...el are e50.

Na cum e, imi poti da detaliile?

View Postalin__1, on 19th November 2009, 08:53, said:

Salut!
Am si eu nevoie de niste informatii legate de pasii ce trebuie sa-i urmez pentru a avea o navigatie pe Nokia E50.
Daca se poate, va rog sa ne dati niste informatii clare(mie si tuturor celor ce au acest model de telefon).
Exemplu:
1. Trebuie sa am un receptor Bluetooth GPS(Ce model,...)
2. De unde gasesc softul, cum il instalez...
3. Alte informatii...(harti - care e cea mai completa harta ce include detaliat si orasele din provincie,...).

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Inca o intrebare: cum pot sa aflu exact ce versiune de Symbian am? Exista vreun cod pentru a afla?(ceva de genul codului pt a vedea cate minute s-a vb in total pe telefon). Am cautat in actele telefonului, dar nu apare nimic...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate