Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ce se oferã la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#5707
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006

 badsica, on 29 aprilie 2015 - 15:14, said:

Atentiune!

Se poate cere retentie si cu 6 luni inainte de expirarea contractului Posted Image

eu asa stiam, dar cand am incercat, mi s-a spus ca nu, ca nu si nu.
in cazul acesta, orange m-a prejudiciat si umbla cu ocaua mica.

#5708
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Asta e ceva nou , in condițiile in care in contract se specifica 3 luni , probabil au fãcut ei unele excepții pentru unii !

#5709
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

 Eagle Raider, on 29 aprilie 2015 - 23:24, said:

in cazul acesta, orange m-a prejudiciat si umbla cu ocaua mica.

Cum te-a prejudiciat?

#5710
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Eagle Raider, on 29 aprilie 2015 - 23:24, said:

eu asa stiam, dar cand am incercat, mi s-a spus ca nu, ca nu si nu.
in cazul acesta, orange m-a prejudiciat si umbla cu ocaua mica.

Salut,

In functie de tipul pachetului existent pe cont, putem inregistra cereri de oferta si tinand cont de acest interval. Mai multe detalii pentru abonamentul tau, iti pot oferi numai colegii de la Serviciul Clienti sau dintr-un Shop.

O zi buna,
Orange Helper

#5711
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006

 badsica, on 30 aprilie 2015 - 08:06, said:


Cum te-a prejudiciat?

pentru ca n-am beneficiat de o oferta mai buna desi aveam dreptul sa o cer cu 6 luni mai devreme. eu cand am facut ultima prelungire pe 2 ani mi s-a explicat clar la telefon de catre cel de la retentie ca la prelungirile pe peste 2 ani poti cere oferta de retentie in ultimele 6 luni ramase, iar daca ai prelungit pe 1 ani, atunci in ultimele 3 luni.

acum este vorba despre abonamentul mamei, un delfin 4 prelungit ultima oara pe 2 ani, care acum 2 luni intrase in ultimele 6 luni. mi s-a confirmat la RC ca intr-adevar abonamentul este in ultimele 6 luni, dar ca nu pot beneficia de retentie doar daca sunt in ultimele 3 luni, contrar a ceea ce mi se spusese mie acum un an.

#5712
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Nu vad unde e prejudiciul...dar ma rog :)

#5713
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 badsica, on 30 aprilie 2015 - 09:23, said:

Nu vad unde e prejudiciul...dar ma rog Posted Image
e prejudiciu moral.... te stii luat de fraier!

#5714
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006

 badsica, on 30 aprilie 2015 - 09:23, said:

Nu vad unde e prejudiciul...dar ma rog [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pentru ca mi-a fost refuzat un drept pe care eu il aveam, orange de ce prelungeste contractul cu pana la 30 de luni? tocmai din acest motiv, 24 de luni perioada contractuala plus 6 luni, moment in care poti negocia, de aici apare acea perioada maxima contractuala. prejudiciul este simplu, abonamentul delfin 4 este unul expirat din toate punctele de vedere, tinand cont de piata actuala, 200 de min in orange si 50 de min nationale, deci eu in astea 3 luni refuzate as fi beneficiat de mai multe minute, care daca le-as fi avut poate n-as mai fi facut cost suplimentar samd...

#5715
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Scrie in contractul tau semnat cu ei ca poti sa modifici tipul abonamentului inainte de termen?

#5716
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
in contract nu scrie, dar inainte parca scria ca poti trece oricand la un plan tarifar superior.
tu ce zici? eu daca am acum delfin 4 si mai am 22 de luni de contract, sun la RC si le zic ca vreau pantera 44, oare ma vor refuza? nu nu, nu se poate, mai aveti 22 de luni contract cu 4 euro pe luna, nu va putem oferi un abonament de 44 euro pe luna... hahaha

#5717
gigiman

gigiman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.02.2007

 badsica, on 29 aprilie 2015 - 15:14, said:

Atentiune!

Se poate cere retentie si cu 6 luni inainte de expirarea contractului Posted Image

esti sigur? de cand e valabil? eu am sunat acum vreo luna si mi-a zis ca pot solicita modificarea cu 3 luni inainte. ms

#5718
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 22.01.2008
Traficul de 40 GB a fost alocat. Astept si routerul 4G! Probabil maine sau luni ajunge! Am sa revin cu teste in 4G!

Posted Image

Attached Files


Edited by favoritul, 01 May 2015 - 13:22.


#5719
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

 iDorin, on 27 aprilie 2015 - 19:57, said:

Confirm și eu existența acestui abonament, PrePay 8 Plus, la 8 Euro cu TVA inclus. L-am obținut azi pentru o perioadă contractuală de 12 luni.
  • Nelimitat minute in retea, nelimitat sms in retea;
  • 1200 de minute naționale și internaționale către fix sau SMS-uri naționale;
  • 250 minute internationale mobil (UE);
  • 100 sms internationale (UE);
  • 2 GB trafic internet la viteze 4G.

Dorine, sau ceilalti care ati obtinut acest PrePay 8 Plus, se poate un printscreen? Exista sau nu? Orange_helper ne poti confirma existenta acestui tip de abonament? Thx.

#5720
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
A aparut o corcitura de tigru (ca alternativa la T8 cel invechit de-l am acum).

Nelimitat orange
350min nat+int
350sms
300mb

+ Alcatel pixie totul la pretul de 9e pe 2 ani.

As aprecia un abonament doar cu 350minute si sms nationale si muuuult net in acesti bani.

Cine stie cum si ce le apare lor acolo pe ecran sa ofere clientului! Nu prea le da voie sa jongleze cu optiuni. Nevoile clientului pe locul 2.

Aveam la un fost loc de munca un program care analiza volumul de munca, nr de oameni, peak hrs etc si genera singur pauzele pentru oameni.
Nu conta ca deabia ai venit la munca sau mai aveai putin si plecai acasa, programul te poftea singur in pauza de masa. Daca te apuca vezica trebuia sa astepti pop-up-ul pe ecran care iti dadea liber la pauza.
Si era nasol daca nu aderai la schedule.

#5721
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 tudor75, on 03 mai 2015 - 17:47, said:


Dorine, sau ceilalti care ati obtinut acest PrePay 8 Plus, se poate un printscreen? Exista sau nu? Orange_helper ne poti confirma existenta acestui tip de abonament? Thx.


Salut,

Informatii despre variantele personalizate de abonamente se pot obtine numai ca urmare a solicitarii unei oferte de loializare. Atunci cand primim o astfel de cerere, incercam sa ne apropiem cat mai mult de nevoile de comunicare specifice utilizatorului cu care stam de vorba.
De aceea, daca te putem ajuta, te asteptam cu numarul tau prin mesaj privat si cu cererea de oferta pe care vrei sa ne-o adresezi.

O zi buna,
Orange Helper

#5722
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007
Multumesc Orange_helper. Imi expira perioada contractuala tocmai in Octombrie, asa ca stau linistit deocamdata. Sunt multumit de N10 in acest moment, dar mai vedem ce mai apare pana-n toamna. :)

#5723
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 tudor75, on 05 mai 2015 - 08:39, said:

Multumesc Orange_helper. Imi expira perioada contractuala tocmai in Octombrie, asa ca stau linistit deocamdata. Sunt multumit de N10 in acest moment, dar mai vedem ce mai apare pana-n toamna. Posted Image

Salut,

Cu placere tudor75 si ne bucuram sa aflam ca esti multumit de abonamentul tau. Vom fi aici daca vei avea nevoie de ajutor.

O zi buna,
Orange Helper

#5724
minune

minune

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.04.2004
Mai exista acel Nelimitat 10? Si se poate "cere" in ultimele 6 luni de contarct?
Merci

Edited by minune, 06 May 2015 - 13:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate