Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#18289
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu are.

#18290
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Oferte Family cu 1-2 telefoane calumea a mai primit cineva ?

#18291
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Defineste ce inseamna "calumea"? Mie mi-au oferit diferenta de puncte pentru echivalarea valorii la online (plus niste puncte peste). Am luat un Huawei Nova 8i, plus ca mi-au mai trimis doua Maxcom cu butoane moca (da stiu, oricum le platesc in abonament).

#18292
swl

swl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 12.12.2009

View Postgeeman33, on 22 ianuarie 2022 - 09:52, said:

Eu am primit 50% reducere in primul an de contract si 2 carduri gratuite....

Ce pret achiti lunar pentru abonament la care ulterior se aplica reducerea de 50%?

#18293
swl

swl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 12.12.2009

View PostPololica, on 19 ianuarie 2022 - 08:57, said:

O prima strigarea primita aseara (inca nu am confirmarea pentru un numar):
  • 2x6E cu 18GB (3x6), cost control, roaming, 300 minute internationale
  • 1x10E cu 60GB (pe site vad ca e Fun 10), cost control, roaming, 600 minute internationale (astept confirmarea surorii daca il accept sau nu. Abonamentul ei este singurul care depaseste la consum 20GB, singura buba e incarcarea unei cartele (prin care primesc 30GB pe acest numar) nu stiu cat de permanenta va fi)
  • reducere (plus de puncte) in valoare de 100E. Mi se oferise un Huawei Nova 9 la 220E (pret Orange Shop: 500E, eu am puncte in valoare 180E online)
Nu am am intrebat (am uitat) daca optiunea de 50GB la comun (Family) ramane activa. Daca e asa (ramane optiunea activa) parca as merge pe 3x6E (cu 18GB fiecare si cine depaseste sa consume din netul comun). Mai sunt sunat azi o data pentru confirmare (sau infirmare).


In urma unui apel la 300 am primit oferta pentru cele 2 abonamente (dintr-un total de 4 pe contul meu) la care urmeaza sa expire perioada contractuala:

Var 1: 6 euro
- 6x3=18 GB trafic date national
- Cost control
- nelimitat minute/sms in reteaua Orange
- 1.000 minute natioanale catre alte retele
- fara roaming

Var 2: 8 euro
- 50 GB trafic date national
- Cost control
- 5,23 GB trafic date roaming SEE
- 100 min internationale

Var 3: 10 euro
- 20x3=60 GB trafic date national
- Cost control
- 6,72 GB trafic date roaming SEE
- reducere 50% abonament in primele 8 luni

Varianta 1 s-ar potrivi ptr unul din numere, insa am observat ca prin cerere de portare s-a obtinut intr-o pagina anterioara o oferta foarte buna (6 redus la 2 euro, 86 gb trafic date national, cost control, 1.000 minute internationale). In cel mai pesimist scenariu o sa migrez numarul pe Yoxo cu optiunea de 19 lei (nelimitat minute/sms nationale, 50 GB trafic date national).
Pentru celalat numar (numarul utlizat de mine), in acest moment as merge pe varianta oferita de reprezentantul dedicat: Fun 12 redus la 8,4 (respectiv 7,4 euro prin oferta family): 80 GB trafic date national, nelimitat minute/sms nationale, 8,72 GB roaming, 400 min internationale.

#18294
Dweller

Dweller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 21.11.2006
Fara cerere de portare nu vei primi optiuni mult mai bune decat cele expuse mai sus. Am incercat eu vreo luna si jumatate, dar am primit doar oferte de genul 3x6Gb = 18Gb pentru 6 euro. Am detaliat in thread aici pe la sfarsitul lui decembrie sau inceputul lui ianuarie ce oferte am primit si ce am primit dupa cererea de portare.

Cererea de portare se poate anula foarte usor, asa ca incercati cu incredere, veti primi oferte mai bune de atat.

#18295
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
@swl: la mine, cele doua abonamente de 6€ au roaming, dar nu atâtea minute internaționale (300 sau câte sunt. Fiind balast, nu le bag în seama, știu doar ca există).

Nefiind consumator de net, n-am o problema ca e mai puțin (din 18+2 vechime, mai am 18+0.5, iar factura se emite pe 2).

#18296
swl

swl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 12.12.2009

View PostDweller, on 29 ianuarie 2022 - 14:37, said:

Fara cerere de portare nu vei primi optiuni mult mai bune decat cele expuse mai sus. Am incercat eu vreo luna si jumatate, dar am primit doar oferte de genul 3x6Gb = 18Gb pentru 6 euro. Am detaliat in thread aici pe la sfarsitul lui decembrie sau inceputul lui ianuarie ce oferte am primit si ce am primit dupa cererea de portare.

Cererea de portare se poate anula foarte usor, asa ca incercati cu incredere, veti primi oferte mai bune de atat.

Ai dreptate.. insa in aceasta situatie sunt deja obosit sa apelez la alte solutii si m-am c-am saturat.
Mai cer o oferta (posibil cu cerere de portare) sau portez direct pe Yoxo unul dintre numere.

View PostPololica, on 29 ianuarie 2022 - 15:27, said:

@swl: la mine, cele doua abonamente de 6€ au roaming, dar nu atâtea minute internaționale (300 sau câte sunt. Fiind balast, nu le bag în seama, știu doar ca există).

Nefiind consumator de net, n-am o problema ca e mai puțin (din 18+2 vechime, mai am 18+0.5, iar factura se emite pe 2).

La mine balastul sunt minutele internationale, roaming-ul este util doar pentru nr utilizat de mine.
Ramane de analizat ce strategie de negociere aplic, insa sunt sictirit (stiu si sunt constient ca cele mai bune oferte sunt accesate prin "tentativa" de portare, din pacate).

#18297
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Vezi cum sta Vodafone cu semnalul pe unde mergi. Sotia a parasit Orange din cauza semnalului la locul de munca, dar, cand am fost in Turcia in toamna, tarifarea Vodafone era la 10 minute, respectiv 100MB daca nu aveai optiune activa pentru Turcia (tarifele le gasesti pe site). In afara UE, s-ar putea sa fie o optiune. Daca vrei sa intepi cu o portare, macar sa ai informatiile privind reteaua un care ajungi daca nu primesti ce iti doresti.

PS: sincer, as fi donat acele minute internationale disponibile pe numar unuia care le-ar fi folosit. Imi sunt egale cu 0. De cand am mobil (2005-2006), am folosit, cred, 2-3 minute pentru o rezervare la un hotel din Ungaria.

#18298
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Oare daca fac cerere de portare la Yoxo te mai cauta cineva de la orange cu contraoferta? a incercat cineva recent ?

#18299
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Din oro în oro nu e portare. Nu e portare, nu e oferta.

#18300
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
Clar nu. Tot la ei rămâi, tot la ei cotizezi cu bani, chiar și dacă treci pe prepay tot n-o să te caute pentru o contra-ofertă.

#18301
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ăștia sunt de groaza pe retentie, nici nu conteaza ca esti client vechi, ba dimpotrivă, pare a fi un dezavantaj. Am discutat cu trei fatuci pana acum, imi ofereau cam acelasi lucru cu ce se ofera pe site, incredibil! Pe tv satelit, acelasi lucru, jale! Client din 2001, iar pe tv din 2014, probabil consideră ca după atâți ani sunt captivul acestei retele ,,premium".
Apreciez ca este adevărată umilință să mă rog de acesti indivizi să facă oferte decente in sensul celor de care au beneficiat alti colegi, dupa cum au postat aici. Mâine voi porta la concurenta roșie trei abonamente de voce, iar cu tv trec la cei albaștri, pe cablu digital.
Sunt scîrbit de măreața companie ,,premium".

#18302
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Sa ne comunici daca primesti contraoferta la voce si cum procedezi cu anularea cererii de portare apoi.

#18303
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu mai accept sa rămân la Orange. Voi incheia conturile cu ei. Mi-e sila de consultantii lor, de faptul ca nu sună, ci dau bip, de faptul că sună în alte intervale orare decat cele solicitate etc. La concurenta roșie am obtinut la portare Red 9 (cel clasic, nu digital) redus la 4,2 euro pt doi ani, iar in plus fata de ceea ce este pe site fiind internetul nelimitat in social media. Fără telefoane, evident.

Edited by MembruAnonim, 31 January 2022 - 20:07.


#18304
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Cum se poate obtine aceasta oferta? unde?

#18305
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am obtinut-o intr-un magazin din Buzău, dar nu locuiesc acolo. Posibil sa fie si ceva regional. Daca vrei, intreb consiliera mâine daca mai este disponibilă si dau un semnal aici sau PM.

#18306
corsair400r

corsair400r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.08.2014
salut,

pentru un abonament de date exclusiv, cel Orange net 15 euro 5G nelimitat a primit cineva vreo oferta mai buna, sa fie abonamentul mai ieftin ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate