Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#17155
razvanu

razvanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 06.06.2006

 danielzgk, on 29 septembrie 2020 - 19:55, said:

Prelungit abonament 8e pentru 24luni. Nelimitat minute/sms, 300 min internationale, 50GB net inclus, 3.84GB in roaming. 4luni gratuite. Intrasem in ultimele 3 luni de contract cu un me6. Ma declar multumit!

Asa am primit si eu - FUN8 se numeste (dar fara cele 4/8 luni gratuite), plus un telefon Samsung A20 la ~400lei/17lei rata pe 24 luni(puncte ty + reducere) - total 57 lei lunar vs 29 cat e acum, perioada expirata astazi Posted Image

Ce parere aveti ? Inca nu m-am hotarat(au zis ca e maxim ce poate sa ofere) Actual un Me6 cu 25GB net / roaming2,5g / 200internationale / nelimitat orange / cost control

Edited by razvanu, 12 October 2020 - 11:11.


#17156
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

 razvanu, on 12 octombrie 2020 - 11:10, said:

Asa am primit si eu - FUN8 se numeste (dar fara cele 4/8 luni gratuite), plus un telefon Samsung A20 la ~400lei/17lei rata pe 24 luni(puncte ty + reducere) - total 57 lei lunar vs 29 cat e acum, perioada expirata astazi Posted Image

Ce parere aveti ? Inca nu m-am hotarat(au zis ca e maxim ce poate sa ofere) Actual un Me6 cu 25GB net / roaming2,5g / 200internationale / nelimitat orange / cost control
Am acelasi abonament ca al tau,ME6, si imi arata aceeasi oferta ce ti-au oferit-o ei,dar tie cu FUN8:
Attached File  Captură de ecran din 2020.10.12 la 12.46.33.png   783.95K   96 downloads

#17157
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

 tdan08, on 02 octombrie 2020 - 14:25, said:

Eu am trimis mesaj în my Orange ca vreau sa trec la un abonament mai actual pentru numărul de telefon ieșit din perioada contractuală. Am trimis mesaj aseară și azi la 11 m-au sunat.

Negocierea a venit de la sine... Am spus eu cam ce vreau, doamna mi-a dat variante... Inițial nu mi-au convenit.. A mai plusat ea puțin... Și am ajuns în cele din urma la o înțelegere

Le-am trimis si eu mesaj. Au zis ca ma suna. Nu m-a sunat nimeni...

#17158
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Smarty, on 12 octombrie 2020 - 13:46, said:


Le-am trimis si eu mesaj. Au zis ca ma suna. Nu m-a sunat nimeni...
Salut,

Te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon sau codul de abonat in privat, pentru verificarea situatiei.

O zi buna,
Orange Helper

#17159
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

 Orange_helper, on 12 octombrie 2020 - 13:55, said:

Salut,

Te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon sau codul de abonat in privat, pentru verificarea situatiei.

O zi buna,
Orange Helper
Tocmai m-a sunat acum o doamna. Zici ca a stiut ca m-am plans :)
Dar nu am rezolvat nimic. Telefonul pe care il vroiam nu se poate decat online daca fac eu din contul meu ceea ce nu-mi convine ca ies mult mai scump, mai bine il i-au la liber.
Varianta fara telefon a fost oricare abonament vreau eu de pe site. Atat. Fara nicio reducere, promotie, etc.
Deci practic care e rolul departamentului de loializare/fidelizare? Credeam ca fac oferte ceva mai bune decat varianta standard.

#17160
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
si eu astept, pe 03.10 facut solicitare, au trecut 6 zile lucratoare,, termenul ar fi de 8 zile

#17161
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Azi am remarcat că au schimbat stilul la achiziția unui telefon în rate on-line, la prelungirea abonamentului. Adică, dacă până acum erau rate egale, de azi au adoptat stilul digi (parcă). Adică plătești cam 80-90% avans și diferența în rate egale.

Totodată vin cu o expresie pe care eu unul nu o înțeleg: ”Valoarea ratei lunare trebuie să fie minim 1 Euro, pentru a achiziționa un produs cu plata în rate Orange.”

Rușinicăăăăă!!!!

@Orange_helper: cum vine treaba asta?

Attached File  Fără titlu2.jpg   268.05K   101 downloads

Edited by badmania98, 12 October 2020 - 17:18.


#17162
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 06.12.2006
Aspectul asta cu ratele alea este de mult pe site. Eu le-am văzut de jumate de an. Nu trebuie sa ții cont de chestiile alea. Dacă vrei sa iei un telefon în rate, când vorbești cu agentul Orange o sa vezi ca ratele rămân în continuare egale. Asta, dacă ești eligibil pentru rate egale și nu ai alte chestii pe cont. Alte rate sau abonamente abia făcute


Edited by tdan08, 12 October 2020 - 17:52.


#17163
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 badmania98, on 12 octombrie 2020 - 17:15, said:

Azi am remarcat că au schimbat stilul la achiziția unui telefon în rate on-line, la prelungirea abonamentului. Adică, dacă până acum erau rate egale, de azi au adoptat stilul digi (parcă). Adică plătești cam 80-90% avans și diferența în rate egale.

Totodată vin cu o expresie pe care eu unul nu o înțeleg: ”Valoarea ratei lunare trebuie să fie minim 1 Euro, pentru a achiziționa un produs cu plata în rate Orange.”

Rușinicăăăăă!!!!

@Orange_helper: cum vine treaba asta?

Fără titlu2.jpg
Salut,

Pretul produselor in rate difera conform serviciului ales, in functie de numarul ratelor sau daca mai ai alte produse achizitionate in rate pe factura de servicii. Asadar, in functie de situatia contului tau, este posibil sa fie nevoie sa achiti un avans din pretul dispozitivului pe care vrei sa-l cumperi in rate.

O zi buna,
Orange Helper

#17164
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 06.12.2006

 Smarty, on 12 octombrie 2020 - 15:44, said:


Tocmai m-a sunat acum o doamna. Zici ca a stiut ca m-am plans :)
Dar nu am rezolvat nimic.

Nu ai știut cum sa pui problema
Acum nu mai sunt asa de flexibili cum erau odată.
Nici în cazul meu nu mi-au oferit o variantă convenabila la telefoane.
Ca să mai scad costurile per general am acceptat sa îmi ofere gratis un telefon deși nu aveam nevoie de el.
Mi-au oferit un LG K20 pe care l-am vândut cu 300 lei. Am vrut un Samsung A20, pe ideea ca se vinde mai bine, dar trebuia sa plătesc 400 de lei. Practic aproape plăteam telefonul la preț întreg. Iar LG ul l-au dat gratis. Deci este și în funcție de telefoane. Ma gândesc ca la  cele care se vând mai bine nu mai fac reduceri asa de mari


Edited by tdan08, 12 October 2020 - 17:50.


#17165
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 10.04.2007

 badmania98, on 12 octombrie 2020 - 17:15, said:

Azi am remarcat că au schimbat stilul la achiziția unui telefon în rate on-line, la prelungirea abonamentului. Adică, dacă până acum erau rate egale, de azi au adoptat stilul digi (parcă). Adică plătești cam 80-90% avans și diferența în rate egale.

Totodată vin cu o expresie pe care eu unul nu o înțeleg: ”Valoarea ratei lunare trebuie să fie minim 1 Euro, pentru a achiziționa un produs cu plata în rate Orange.”

Rușinicăăăăă!!!!

@Orange_helper: cum vine treaba asta?

Fără titlu2.jpg

Pentru un NORD nu trebuie sa platesc avans : [ https://i.gyazo.com/a959f113eb189e3db52eda8fc2f47488.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17166
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Aha. Am înțeles. Orange mă pedepsește care va să zică. Am făcut sâmbătă prelungire la abonament și o comandă cu telefon în rate, online. Ratele distribuite egal. Azi am renunțat la această prelungire din motive personale. Practic Orange nu a pierdut niciun ban la faza asta pentru că nici nu a apucat să trimită telefonul.
Iar acum dacă vreau să reiau procesul trebuie să plătesc 80% avans.
Se știe că pagina lor web se actualizează foarte greu. Poate și ăsta să fie motivul. Mai vedem peste vreo 2 zile.

@Orange_helper: și cu ”Valoarea ratei lunare trebuie să fie minim 1 Euro, pentru a achiziționa un produs cu plata în rate Orange.” cum rămâne? Poți să îmi explici mai pe înțelesul meu? Adică prelungesc abonament de 8 euro, rata egală este de vreo 64 de lei, dar ....ce nu e în regulă?

Edited by badmania98, 12 October 2020 - 19:34.


#17167
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 10.04.2007
Ce telefon este  ca sa incerc si in contul meu.

#17168
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Huawei P30 Pro.

Edited by badmania98, 12 October 2020 - 20:08.


#17169
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 06.12.2006

 badmania98, on 12 octombrie 2020 - 19:30, said:

Aha. Am Ă®nțeles. Orange mă pedepsește care va să zică. Am făcut sâmbătă prelungire la abonament și o comandă cu telefon Ă®n rate, online. Ratele distribuite egal. Azi am renunțat la această prelungire din motive personale. Practic Orange nu a pierdut niciun ban la faza asta pentru că nici nu a apucat să trimită telefonul.
Iar acum dacă vreau să reiau procesul trebuie să plătesc 80% avans.
Se știe că pagina lor web se actualizează foarte greu. Poate și ăsta să fie motivul. Mai vedem peste vreo 2 zile.

@Orange_helper: și cu ”Valoarea ratei lunare trebuie să fie minim 1 Euro, pentru a achiziționa un produs cu plata Ă®n rate Orange.” cum rămâne? Poți să Ă®mi explici mai pe Ă®nțelesul meu? Adică prelungesc abonament de 8 euro, rata egală este de vreo 64 de lei, dar ....ce nu e Ă®n regulă?

Tu ai renunțat, dar în sistem totul a rămas ca valabil. Trebuie reconfigurat contul... Ori se recinfigureaza automat dupa câteva zile, ori trebuie sa iei legătura cu un consultant.
Deci pana la urmă ai luat un telefon în rate egale. Doar ca nu mai puteai acum. Pentru ca nu mai îndeplineai condițiile. Poți lua un sigur telefon în rate pe cont. Nu poți avea 2 telefoane în rate în același timp. De exemplu, eu am 3 abonamente pe contul my Orange. Deși am 3 abonamente, faptul ca sunt pe același cont, nu pot lua un alt telefon în rate egale pana nu termin ratele la telefonul luat mai demult. Iar când ma uit la alte telefoane îmi apare și mie cum îți apărea ție.


Edited by tdan08, 12 October 2020 - 20:14.


#17170
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Mai văd zilele astea. Oricum aștept să văd răspunsul de la Orange helper privind ”Valoarea ratei lunare trebuie să fie minim 1 Euro, pentru a achiziționa un produs cu plata în rate Orange.”

#17171
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 06.12.2006
Îți apare asa pentru ca figurezi deja cu un telefon luat în rate pe cont. Dacă situația se remediază și nu o sa mai figurezi cu telefon luat în rate pe cont, o sa vezi ca o sa îți apară și opțiunea cu rate egale. Până la urmă, sâmbătă ai reușit să iei cum ai vrut, în rate egale. Nu au schimbat cei de la Orange de azi. La contul tău e problema.

#17172
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Nu inteleg care e logica din spatele site-ului orange.
Vreau sa i-au telefonul Sony Xperia 5 II.
Cu abonament nou de 20 euro costa 3.796,84 Lei
Cu prelungire abonament costa tot atat dar doar cu abonamentul de 30 euro. Nu ma lasa sa aleg unul mai mic si nici nu se scad punctele thank you...
Daca telefonul il platesti in rate si costa fix la fel indiferent de ce abonament alegi nu vad de ce ai alege un abonament mai mare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate