Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#17101
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 14.11.2009
Deoarece perioada contractuala minima se termina in aproximativ 2 luni, ma suna o doamna de la departamentul de retentii sa-mi faca o oferta de fidelizare pentru a mai continua inca 2 ani, numai ca surpriza, oferta nou facuta e mai mare decat cea actuala, wtf ?!
Am urmatoarele servicii:
2 ab. Orange Me 7 nelimitat minute si sms, 400 minute internationale , 4Gb national + roaming 2Gb + Love (net de 1000 si tv Global) = 2 * 7 + 11 = 25 euro. Am si orange family cu acei 100 Gb lunar.
Ce imi propune doamna:
Sa trec abonamentele de 7 euro la 8 euro adica FUN 8 cu resursele care sunt pe site (fara roaming) pentru ca abonamentul de 7 euro nu mai exista si ca nu poate sa mi-l mai prelungeasca (total fals, in magazin se poate) si imi oferea Love la 10 euro, pretul standard, adica ar veni 2 * 8 + 10 = 26 euro. Am intrebat-o care e oferta, a dat-o in balbaieli, mi-a spus ca doar putine persoane sunt selectate pentru aceasta oferta, prostii si nesimtire pe fata si normal am refuzat asa zisa oferta de scumpire a pachetului de servicii cu prelungirea perioadei contractuale pe 24 luni.
Urmeaza sa fiu sunat de o alta persoana in perioada urmatoare dar tare cred ca o sa fie mai multe apeluri, mai sunt aproximativ 2 luni pana se termina contractul deci este timp de negociere.
As pastra doar netul fix de 1000 si cele 2 ab. mobile.
Ce oferte ati primit la pachetul Love sau la internetul lor fix impreuna cu unul sau mai multe abonamente de telefonie mobila.

Edited by ioanradu, 20 September 2020 - 08:33.


#17102
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca expira perioada minima contractuala nu se intampla nimic, daca esti mulțumit de actuala oferta sau nu au ceva mai bun sa iti ofere, mergi inainte cu aceeași oferta fara perioada minima contractuala, nu esti obligat sa prelungesti nimic.

Adevarul e ca au in continuare niste oferte jalnice sub 10 euro la mobil. Cea mai buna oferta pe care o poti obtine ramane smart15 -30% = 10.5 eur minus ce se mai scade daca ai servicii fixe si family. Restul sunt niste glume, net cu pipeta eventual si fara roaming.

Edited by MembruAnonim, 20 September 2020 - 09:08.


#17103
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 30.12.2006
Nu stiu cum obtineti voi acest Smart 15 cu 30% reducere. As vrea si eu insa mi se tot spune ca nu se poate. Abonament actual de 7 euro (cel scumpit de la me start 5) cu roaming, 20 de ani vechime in retea. Abonamentul a iesit din perioada minima la sfarsitul lui august. Cum ati obtinut reducerea de 30 %? Am sunat la 300.... apasat pe taste... notificarea mea a fost preluata (imi spune robotul) si urmeaza sa fiu sunat de catre cineva de la fidelizare. Cu alte cuvinte nu reusesc sa vorbescu cu un consultat.Cand sunt sunat.. aceasta reducere de 30 % li se pare un film SF. Voi cum ati facut? Multumesc.

#17104
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Am vorbit și eu cu cineva de la dep. Oferte dar nu mi s-a propus nici un abonament cu 30% reducere.
Nu am reușit să găsesc ceva bun.

Am vorbit și eu cu cineva de la dep. Oferte dar nu mi s-a propus nici un abonament cu 30% reducere.
Nu am reușit să găsesc ceva bun.

#17105
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
Este un abonament oferit doar angajațiilor unor companii cu care Orange are anumite contracte. Nu se oferă oricum și oricui.

#17106
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Am avut contract pe 2 ani cu Orange pe 2 abonamente de 5€. Unilateral Orange a schimbat condițiile contractuale scumpind la 7€ fiecare abonament și oferind in plus 61GB în loc de 20GB, în condițiile în care eu nu consumam oricum mai mult de 2GB. După aproape 1 an însă Orange a hotărât să scadă de la 61GB la 40GB. Tot de capul lor, fără să aibă minim de respect față de angajamentul asumat prin contractul semnat. Mă întreb oarecum retoric ce rost are să mai semnezi contracte cu Orange? E ca și cum ai face contracte cu interlopi și te miri apoi că schimbă termenii după bunul plac.
Deci semnezi contract de retenție după negocieri și e valabil oha!

#17107
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 05.09.2006
Poti rezilia.

#17108
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Probabil stie si omul ca poate rezilia cand schimba Orange unilateral termenii contractului, doar ca se intreba retoric unde e stabilitatea contractului si rostul lui. In general abonamentele sunt luate de oameni care nu au timp si chef sa caute oferte bune si ieftine pe cartela, si doresc o oferta stabila, cu pret exact, pe care s-o plateasca lunar si sa uite de Orange. Doar ca Orange are grija sa nu uitam de ei, trebuie sa fii in fiecare luna atent sa nu-ti schimbe termenii contractului(pretul sau oferta). Se simte ca s-au "infiltrat" in conducere multe minti luminate autohtone care incearca sa impuna un stil pur romanesc de a  face afaceri tragand in teapa clientii cu orice ocazie. Si cat timp scot bani asa, de la firma mama n-o sa zica nimeni nimic.

#17109
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
pana la urma se poate obtine la retentie ceva cu 30/20% reducere?

#17110
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
Abonamentul meu
Orange Me 7
7€ / luna


10-noi-2020
Data expirare contract
Poti lua un telefon la pret redus. Multumim ca esti alaturi de Orange de 19 ani .

vreo sansa la vreo oferta buna pe la 10 euro pe luna?eventual si un telefon la pret ok

#17111
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Da. Treci pe yoxo cu 39 lei pe luna.

#17112
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 18.08.2016
Va salut.In noiembrie fac 2 ani,in octombrie voi plati ultima factura si ultima rata.Aveti idee,daca am vreun avantaj daca iau telefon cu prelungire in octombrie,adica dupa ce se achita tot sau as putea sa iau chiar si acum fara sa pierd ceva sau trebuie sa astept pana se fac 24 luni adica noiembrie, sa beneficez de oferta buna?Din experienta voastra,ca la mine e prima data ca abonat la ei.Acum am me18,nu pot sa scad sub 17,iar un p30 pro la 17€ e 1500 lei,la 25€ 1100lei.

#17113
cri_skiff

cri_skiff

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.03.2018
Poti deja sa faci cerere de reofertare.

#17114
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 asd11, on 23 septembrie 2020 - 10:03, said:

Acum am me18,nu pot sa scad sub 17,iar un p30 pro la 17€ e 1500 lei,la 25€ 1100lei.
Eu am abonamentele, 2xME7, iesite de sub perioada contractuala de 3 luni si am vrut oferta de prelungire care sa includa si P30pr cu plata unei diferenta decente. In afara de ce este pe site nu am primit nimic in plus, asa ca imi voi oferi singur o oferta de retentie.
Portez la cartela de 5 euro si iau telefonul de pe olxPosted Image . Pana ieri eram in dubii legat de ce retea sa aleg, dar dupa ce punctele TY au luat covid nu mai am niciun dubiu.
Nu mai spun ca am facut cerere sa trec pe cartela, de pe abonamente, si am fost anuntat ca in 24 de ore voi primi oferta vieti. Dupa nici 12 ore am primit sms ca inca studiaza ofertele optime pentru mine si revin cu un telefon. Toate se intamplau acum 10 zilePosted Image

Edited by cata, 23 September 2020 - 10:37.


#17115
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 30.12.2006
Salut. Am avut doua discutii cu cei de la Ofertare pentru abonamentul Smart 15. Bineinteles ca nu se pot oferi 30% reducere pe perioada contractuala (asa cum spunea un coleg mai sus, e valabil doar pentru angajatii unor anumite companii - imi permit aici sa fac o completare-- banii mei nu ar fi fost buni? le-as fi platit lunar mai mult decat platesc acum - me start 7). Ca si concluzie singurele posibilitati de reducere erau 4 luni cu 100% sau 8 luni cu 50% ( adica acelasi lucru, diferenta era in felul in care doreai sa imparti reducerea). Nu stiu daca sa accept, pare o oferta standard din ce spuneau consultatii si la care pot avea acces si daca revin eu ulterior. Voi ce parere aveti?

#17116
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 cata, on 23 septembrie 2020 - 10:31, said:

Eu am abonamentele, 2xME7, iesite de sub perioada contractuala de 3 luni si am vrut oferta de prelungire care sa includa si P30pr cu plata unei diferenta decente. In afara de ce este pe site nu am primit nimic in plus, asa ca imi voi oferi singur o oferta de retentie.
Portez la cartela de 5 euro si iau telefonul de pe olxPosted Image . Pana ieri eram in dubii legat de ce retea sa aleg, dar dupa ce punctele TY au luat covid nu mai am niciun dubiu.
Nu mai spun ca am facut cerere sa trec pe cartela, de pe abonamente, si am fost anuntat ca in 24 de ore voi primi oferta vieti. Dupa nici 12 ore am primit sms ca inca studiaza ofertele optime pentru mine si revin cu un telefon. Toate se intamplau acum 10 zilePosted Image
Ieri dupa postarea mea au revenit cu telefon, poate citesc forumulPosted Image , si i-ar au facut-o de oaie. Abonament de 20 de euro si altul de 7 euro, aveam de plata 1900 lei pentru un Huawei P30pro.
Am intrebat de ce la abonament de 25 de euro, pe site, pretul terminalului este 1185 lei si la abonamentele mele, total 27 de euro, este 1900 de lei a raspuns ca asta este oferta pentru mine.
Am refuzat si ea mi-a transmis ca pot sa o sun maine si sa-i spun ca m-am razganditPosted Image . I-am transmis ca fac portarea si la revedere.
Astept week-end-ul si toate se rezolvaPosted Image .

Attached Files


Edited by cata, 24 September 2020 - 07:55.


#17117
antonio.teodorescu

antonio.teodorescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.04.2007
Salutare! Eu tocmai ce am acceptat o prelungire pe 12 luni a urmatorului abonament:

8 EUR/luna (primele 4 luni reducere 50%)
Beneficii:
- nelimitat minute nationale si in roaming in SEE
- nelimitat SMS nationale si in roaming in SEE
- 50 GB trafic resurse de internet national
- nelimitat social media
- 3.84 GB trafic in roaming SEE



#17118
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Perioada contractuala, 12/24 luni?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate