Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19799 replies to this topic

#17083
Undercover89

Undercover89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 16.12.2019
Plătești mai mult dacă cumperi telefon în rate de la operator. Pt acel p30pro bănuiesc ca ai un abonament destul de mare. Ieși mai ieftin cu prepay 5 euro plus rate fără dobânda cu cardul

#17084
cri_skiff

cri_skiff

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.03.2018
Am abonament de 8 Euro,redus 4 luni la jumatate,deci 7.33 Euro.



#17085
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Da, în cazul tău este avantajos.

#17086
attila24nagy

attila24nagy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.11.2007

 cri_skiff, on 08 septembrie 2020 - 22:15, said:

Pai caz concret la mine.P30pro luat in rate pe factura ajunge la 2050 lei.(avans 913 lei).El in magazinele online e mult mai mult.
Se poate si mai bine!!!Prelungire ab.me 7,24 luni,avans 0,rate egale cu card,pret final 1650 lei cu reducerile hotsummer si puncte thank you.

Attached Files



#17087
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Deci daca suma rata + abonament dupa 24 luni e mai mica sau egala cu pretul telefonului integral, merita. Daca nu, mai bine card de credit.
In unele cazuri probabil sunt reduceri suplimentare, puncte thank etc deci e posibil sa iesi mai ieftin si merita. Dar in cazul in care nu beneficiezi de nicio reducere ci doar ai rate simple asta inseamna ca poti inchide abonamentul fara penalizari nu? (si ramai doar cu rata).

#17088
cri_skiff

cri_skiff

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.03.2018

 attila24nagy, on 09 septembrie 2020 - 09:04, said:


Se poate si mai bine!!!Prelungire ab.me 7,24 luni,avans 0,rate egale cu card,pret final 1650 lei cu reducerile hotsummer si puncte thank you.
E bine bine.Eu nu avusesem niciun punct TY.Abia imi cumparasem ceva de la ei si le-am folosit.

#17089
attila24nagy

attila24nagy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.11.2007
De ce sa calculez 24x7 euro la pretul telefonului?Abonamentul are aproape 20 de ani si nu vreau sa trec la fix,consider ca pretul a fost de 1650(atat platesc)dar poate imi scapa ceva,deh varsta poate isi spune cuvantul!!!!

Edited by attila24nagy, 09 September 2020 - 09:39.


#17090
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
In cazul tau diferenta fata de un prepay e neglijabila deci ai dreptate, nu trebuie adaugat si abonamentul la calcul. Dar daca vrei sa iei un telefon scump, trebuie sa iei si un abonament scump si atunci ar trebui calculat si abonamentul pt ca daca iei telefonul cu un card de credit poti sa-ti iei un prepay cu 5 euro si ai cam aceleasi beneficii.
De ex daca abonamentul e 25 euro - 5 euro prepay = 20 euro pe care tu ii dai in plus in fiecare luna timp de 24 luni = aproape 500 euro. Deci daca nu ai vreo reducere suplimentara la telefon sau la rata sau altceva nu merita. Dar e doar parere mea, posibil sa fi gresit calculele sau logica :)

#17091
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Ai gresit la costul prepay-ului, acesta e 5 euro+TVA, deci practic 6 euro.

#17092
Dhragosh

Dhragosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.01.2008
Salutare, Avand in vedere ca am pierdut oferta de hot summer fiind plecat in concediu si nestiind exact cand expira, credeti ca mai am sanse sa prind telefonul la pretul asta?
Ideea este ca am vorbit si la ofertare, iar acolo imi ofera telefonul la aprox 2000RON pe acelasi ab sau FUN 8 cu toate reducerile date de ei.

Am simulat si un abonament de vreo 15 sau 18E si valoarea se ducea pe la 1800RON ceea ce nu face sens.


[ https://i.imgur.com/3MLCdkU.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dhragosh, 13 September 2020 - 13:58.


#17093
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
La ce preț te referi?

#17094
Dhragosh

Dhragosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.01.2008
Am uitat sa mentionez, la pretul de 1650RON pt un iphone SE2 luat la o prelungire de ab FUN 8 cu reducere 21% hotsummer si vreo 80RON puncte TY.
Asta am reusit sa simulez acum aprox 1 luna, insa din pacate in momentul de fata fara vreo 2100RON nu mai reusesc din contul de orange.

Poate ar fi bine sa mai astept pana de BF sau craciun daca va mai aparea ceva similar, deoarece asa cum ziceam mai sus la ofertare varianta lor era cu mult sub ceea ce gasisem eu.

#17095
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Dacă am un abonament căruia îi expiră perioada contractuala pe 05.01.2021 (fără sa fi luat telefon sau altceva), și îl trec pe yoxo acum se întâmplă ceva? Adică îmi vor cere ceva despăgubiri cei de la Orange?

#17096
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

 silviubs, on 16 septembrie 2020 - 10:48, said:

Dacă am un abonament căruia îi expiră perioada contractuala pe 05.01.2021 (fără sa fi luat telefon sau altceva), și îl trec pe yoxo acum se întâmplă ceva? Adică îmi vor cere ceva despăgubiri cei de la Orange?
Nu vei putea să îl treci încă pe YOXO până nu ți se termină de tot perioada contractuală.
Abia după data respectivă îl vei putea trece pe YOXO.

#17097
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006
Va prezint situatia urmatoare si va cer un sfat: abonament orange me 30 iesit din perioada minim contractuala si am urmatoarele variante
  • din contul online nu pot sa fac nicio modificare, mesajul fiind Pe numarul ales nu poti face o modificare de abonament din contul tau. Pentru acest lucru poti merge intr-unul din magazinele Orange sau partenere.
  • in magazine orice modificare se poate face pe minim 12 luni
  • la ofertare telefonica perioada minima e de 6 luni
Eu vreau sa fac un abonament cu o valoare mai mica, chiar si pe o luna, nu vreau nimic special.(pe site, la sectiune Help scrie Abonamentele Orange sunt disponibile pentru clienții persoane fizice care încheie un contract pe minimum 1 lună.)

Toata lumea imi spune ca nu se poate ce vreau eu, dar vreau sa pastrez abonamentul la Orange. Ce ma sfatuti?

Multumesc

#17098
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Smart 15 pe 12 luni, pe care oricum îl reziliez oricând dacă vrei, fără penalități pentru ca nu ai reduceri sau subvenții.

#17099
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 adiroman, on 16 septembrie 2020 - 17:49, said:

Va prezint situatia urmatoare si va cer un sfat: abonament orange me 30 iesit din perioada minim contractuala si am urmatoarele variante
  • din contul online nu pot sa fac nicio modificare, mesajul fiind Pe numarul ales nu poti face o modificare de abonament din contul tau. Pentru acest lucru poti merge intr-unul din magazinele Orange sau partenere.
  • in magazine orice modificare se poate face pe minim 12 luni
  • la ofertare telefonica perioada minima e de 6 luni
Eu vreau sa fac un abonament cu o valoare mai mica, chiar si pe o luna, nu vreau nimic special.(pe site, la sectiune Help scrie Abonamentele Orange sunt disponibile pentru clienții persoane fizice care încheie un contract pe minimum 1 lună.)

Toata lumea imi spune ca nu se poate ce vreau eu, dar vreau sa pastrez abonamentul la Orange. Ce ma sfatuti?

Multumesc



Incearca Django de pe site (e robotul lor). In cateva zile vei avea o oferta. Mai ai varianta Yoxo.

#17100
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Prelungit pe 6 luni cu Fun 15, facut downsale de la ME30 (24euro/luna avand 20% reducere) care expira in Decembrie 2020. Prin apel telefonic, foarte scurta discutia si fructuoasa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate