Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#4501
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
ultimele experiente  ma fac sa iau o pauza de la colaborarea cu ei. Ori au prea mult de lucru si nu au suficienti angajati, ori au devenit neglijenti de prea mult bine.

Edited by liberlamare, 26 August 2017 - 15:07.


#4502
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
gresesti in ambele variante, cea corecta se numeste indolenta

#4503
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
se poate, dar am colaborat  bine cu ei pana vara asta.Poate isi vor reveni. Deocamdata imi mut banii la altii.

Edited by liberlamare, 26 August 2017 - 15:58.


#4504
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am avut si bune chiar si anu asta, am avut si rele, insa din cate patesc altii, asta e concluzia. la ei apelez doar daca au intr-adevar un pret imbatabil, dar de ce sa nu recunosc, ca sunt produse care le-am gasit si cu 40-50% mai mici decat in alte parti. pura intamplare sau nu, dar am fost pe faza.

#4505
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
luam de la ei pentru servicii, retur, garantie, proximitate showroom, dar ma enerveaza ca nu-mi livreaza ca pe vremuri produsele, de azi pe maine sau hai poimaine.

Edited by liberlamare, 26 August 2017 - 16:12.


#4506
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postliberlamare, on 26 august 2017 - 15:02, said:

ultimele experiente  ma fac sa iau o pauza de la colaborarea cu ei. Ori au prea mult de lucru si nu au suficienti angajati, ori au devenit neglijenti de prea mult bine.
Exact. Ma gandeam sa-mi comand la emag un mouse wireless, dar mi-era teama ca nu ajunge in 2 saptamani cat mai aveam pana la concediu, asa ca am intrat in media galaxy si l-am luat de pe raft.

Edited by ccdsah, 26 August 2017 - 16:39.


#4507
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
asta e solutia, eu le-am mai dat sanse, dar de azi le zic pa, pana isi revin.

#4508
Tendor83

Tendor83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 11.07.2016

View Postizometric, on 21 august 2017 - 07:44, said:

Returnarea banilor greu se aplica si de catre Amazon. De aici a furat ideea emag.

Strategia este menita sa ii descurajeze pe cei cu un buget de cumparaturi mic sa faca retururi prea multe. Adica trebuie sa ai grija la frecventa cu care faci retur ca sa nu te trezesti cu cardul gol.

Si inca ceva, amazon baneaza userii care fac retururi multe. Prevad ca o sa imprumute si emag ideea, asa ca atentie la "fac retur numai de-a naibii".
Da, Amazon este modelul dupa care mulți retaileri online se ghidează.
Se pare ca se închid conturi, daca nu te conformezi politicilor lor:
https://www.techwall...too-many-items/

#4509
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014
A cumparat cineva imbracaminte de la ei?Inca nu am ajuns in showroom,nu stiu cum este,daca sunt produsele expuse ca in supermarket sau nu.Presupun ca se alege produsul si abia acasa o sa poti sa vezi daca e bun

#4510
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
N-ai sa vezi. In showroom sunt expuse doar electronice si electrocasnice. Nu am sa inteleg niciodata cum e cu imbracamintea si incaltamintea cumparate online, avand in vedere ca aceeasi marime nu e la fel de la o marca la alta.Posted Image

#4511
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014
Asta nici eu nu inteleg si evit sa cumpar imbracaminte online,dar sunt unele chestii interesante..

#4512
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
E misto tare, mai ales la idiotii de la fashiondays. I-am luat niste tenisi lui fiumeu, au trimis un numar mai mare. A ramas asa, creste, i-or veni la anul.
Mi-am luat si eu niste nike, oferta, 90 lei, mi-au trimis 47 in loc de 44. Doamne, ce salupe de papuci erau... Astia i-am trimis retur, am vazut banii dupa o luna.

#4513
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,873
  • Înscris: 17.02.2016
Am luat de la ei doua perechi de blugi, amandoi i-am returnat pentru ca au gresit marimea. In loc de o marime W x / L y au trimis  T x / L y, cand spune clar pe site ca toate marimile afisate sunt W/L. Retur, voucher (ca sa nu astept dupa bani), luat altceva (nu haine).
Deci nu merita. Ai 90% sanse sa primesti ceva de marime gresita.

#4514
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
[ https://i.imgur.com/DpXcAuN.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4515
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Atentie la reclamele inselatoare! Zilele trecute am achizitionat de la emag un soft antivirus, continand 3 licente pentru 3 utilizatori, pentru 12 luni plus inca 3 luni bonus. Licenta figura in prezentarea produsului doar cu specificatia retail. Deci nu licenta de reinnoire de abonament, care erau mai ieftine. Cand am ajuns acasa am constatat ca, de fapt, licenta softului este pentru reinnoire, iar valabilitatea acesteia este de fapt de 11 luni, complet diferit fata de reclama de pe site. Ciudat este ca pe factura sunt trecute aceleasi detalii tehnice ale produsului ca si pe site, diferite insa de ceea ce era inscriptionat pe produs. Adica, una cumperi si alta iti dam.
Am revenit la sediul emag sa solicit remedierea greselii (crezand ca este o greseala a angajatilor de la livrari, depozit etc). Acolo insa mi s-a spus ca, de fapt, asta e situatia si ca le pare rau, nu pot decat sa-mi returneze banii. Cu toate acestea, la doua zile dupa intamplare, produsul figureaza neclintit pe site, cu aceleasi specificatii pentru fraierit persoanele de buna credinta. Data viitoare am sa casc ochii de trei ori inainte de a plati produsele vandute de emag. Ar mai fi multe de spus la minus, in ultimul an, poate ca asta a fost picatura care a umplut paharul. Au fost si livrari facute cu seriozitate, adica in termen rezonabil, produsele corespundeau cu specificatiile etc. Dar, cam asta ar trebui sa fie normalitatea.

#4516
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002
Daca nu corespunde ce scrie pe factura cu produsul e de competenta ANPC si a politiei. Se numeste inselaciune, nu reclama inselatoare.

#4517
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ai desigilat cutia? cum te-ai dus la emag cu ea?

#4518
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Nu am desigilat cutia, find foarte atent cu conditiile de garantie pentru softuri. Cand am ajuns acasa am luat la studiat factura, cutia si... stupoare. Intr-un colt, pe cutie, scria reinnoire. Iar eu platisem retail. Mai mult, nici nu avusesem licenta vreodata pentru softul respectiv, deci nu ma interesa o reinoire.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate