Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#4465
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
La altex stiu ca se schimba preturile tot la 24 sau 48 de ore(din sursa sigura)....cred ca si la emag e la fel
Trebuie notate preturile intr-o anumita zi si tot la 24 de ore verificat sa zicem timp de o saptamana...ca sa prinzi cel mai bun pret
numai ca de multe ori esti impulsionat si comanzi direct fara sa mai faci chestia asta...

Edited by I2O, 06 August 2017 - 19:52.


#4466
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
depinde, pt ca eu am asteptat un produs ce se ieftinise la 450, dar fusese si la sub 400, am zis sa mai astept, am verificat si la alte magazine care sub 500 nu l-au redus. am zis ca poate prind si eu sub 400 si sa iau. dar am asteptat pana l-am pierdut de tot.

apoi am luat un altul la 600. iar acum produsul initial e si el tot prin preajma lui 600.

#4467
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Eu chiar am testat chestia aia cu altexul cand am cumparat de la ei un aragaz,o masina de spalat si un frigider....inainte cu o zi sau doua fiecare erau cu 150-200 de lei mai scumpe fiecare
La emag nu am testat inca...

#4468
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
la emag se schimba si de 2-3 ori pe zi. lucru confirmat si de alte persoane pe acest topic.

#4469
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Halucinant..

#4470
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002
pe mine ma oboseste stilul asta de a face vanzari...

#4471
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
au trecut 2 saptamani de cand ar fi trebuit sa am banii in cont de la un retur si nimic.

Edited by partyman, 07 August 2017 - 01:09.


#4472
dant3x

dant3x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.02.2010
am făcut comandă de un dsl-r pe emag pe data de 02 august, am plătit cu cardul (pentru că sunt în franța), iar ai mei nema bani să plătească din pensia lor, :( a trecut o zi doua, 3,4, 5,6 :)) de comanda mea nu se ocupase nimeni. Sun la relații cu clienții emag, mă ține 30 de minute pe așteptat după care răspunde un nene, îi explic cum stă treaba, îi dau numarul de comandă, mă mai ține 10 min pe așteptat, după care îmi spune că produsul se află in depozitul central și urmează să-l preia curieul.
A doua zi, primesc sms de la emag, că produsul a fost predat curierului iar pe data de 10 august să ajungă la ai mei.
Astăzi când mă uit pe emag, curios ce se intamplă, văd cu stupoare că, comanda a fost anulată :(( și că mi-au făcut factură storno :)

Asta după ce în comanda precedenta am facut comanda de o bormașină, am plătit la fel cu cardul :)) in cazul ăsta am fost sunat de o tipă să imi spuna că bormașina nu mai e pe stoc, și să-mi aleg altceva, sau să primesc banii înapoi :))
2 săptămâni a durat toată țigănia asta, până mi-am primit banii înapoi.

Sunt client fidel emag cu zeci de comenzi, și mii de euro cheltuite, dar acum sincer o să-mi caut altceva :(

#4473
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,671
  • Înscris: 24.11.2015
Am trimis un produs in garantie, a ajuns la Depanero, a stat bine merci 2 saptamani, acuma mi-au trimis mesaj STORNARE LA CLIENT. Nu dau de ei, am stat 10 minute la telefon si mi-am consumat minutele nationale degeaba. Cum imi pot obtine banii inapoi ? Sau pot sa le solicit o inlocuire a produsului cu unul identic ?

#4474
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View PostTruculMagic, on 09 august 2017 - 13:36, said:

am stat 10 minute la telefon si mi-am consumat minutele nationale degeaba.
ai de plm....si cand te gandesti ca exista unii care au nelimitat la abonament. te compatimesc

#4475
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,671
  • Înscris: 24.11.2015

View PostVipeR85, on 09 august 2017 - 20:51, said:

ai de plm....si cand te gandesti ca exista unii care au nelimitat la abonament. te compatimesc


Sunt pe prepay... 5-6 euro si am vreo 300 minute nationale si nelimitat in retea, iar alea nationale le mai folosesc in alte scopuri, folositoare mie, nu sa imi pierd vremea cu depanero.

#4476
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 14.04.2007
Nu mai ai treaba cu Depanero. Dai un mail la emag in care sa le spui ca vrei banii inapoi (nu inlocuirea produsului) si IBAN-ul contului unde vrei sa iti returneze banii.

#4477
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Momentan vad ca e o intarziere mare la livrarea comenzilor (in showroom). A durat o săptămână să-mi vina hdd-ul înlocuitor. Când l-am returnat pe cel primit inițial m-a întrebat pe loc dacă vreau banii înapoi sau să fie înlocuit.

#4478
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
E bine ca vin. Eu am facut o comanda, marti si pana acum nu a venit, Azi cand am intrat pe contul meu, vad livrare anulata. Sun la serviciul clienti ... pai nu mai era in stoc. Bun, ii intreb si de ce nu m-ati anuntat si pe mine? Daca eu nu intram pe cont, asteptam produsul pana la craciun ... A dat din colt in colt.
Pe Emag ii doare in poponeata de clientii lor. Au prea multi ..

#4479
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
A folosit cineva Programul “eMAG Buy Back – Hai sa facem schimb”?
Eram interesant de un S8 de la ei dar m-am lasat pagubas.
Am incercat sa dau la schimb un iPhone 4 sau un iPhone 5, ambele aratau ca un telefon folosit cativa ani. Ei din instinct puneau la starea telefonului "Heavy Damage" peste tot si se scadea din suma telefonului mai mult decat costul initial aratat de ei rezultand ca nu accepta telefonul. Care-i logica lor cu programul asta daca nu accepta sa dea nici macar 1 leu pe un telefon vechi nu stiu.

Am incercat in final si cu telefonul curent, un iPhone 6. Prezinta doar mici lovituri pe margine (nu pe ecran si nici pe spate) iar in rest e in perfecta stare de functionare. Domnul de acolo normal a dorit sa puna "Heavy Damage" la LCD, eram wtf si pretul i s-a dus la 444 lei.

#4480
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai de ce nu il vinzi pe olepix si apoi iei ce vrei de la emag ? Sau nici pe olepix nu reusesti sa dai jafurile ?!

#4481
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
^
La eMag ma interesa mai mult voucher-ul de 450 lei pentru Samsung S8 care era pe langa alt voucher cu valoarea telefonului.
Daca as vinde iPhone 6 cu 900 lei de exemplu, as ajunge sa platesc la fel de mult.
In cazul de fata prefer sa trec la alte magazine care il au deja la oferta cu reducere de 600 lei.
Incercam la eMag doar pentru increderea mai mare in ei.

#4482
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
La orice buy back n-o sa primesti niciodata valoarea reala a produsului . Valabil in orice domeniu . Credeam ca stii treaba asta ... ei ti-l cumpara cu putin ca sa adauge si ei ceva la revanzare ca doar nu-l cumpara doar sa-ti faca tie un favor .
Buy back este pt oamenii cu bani care nu se uita la 2-3 sute de lei ca nu au timp sau chef sa astepte un potential cumparator contactat pe olepix etc .

Edited by Baxon, 13 August 2017 - 16:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate