Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#4447
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Au trecut cele maxim 72 de ore in care m-au asigurat ca o sa am banii inapoi si nimic, le-am scris ceva mai hotarat acum, sa vad ce au de zis, sunt 10 zile de la anularea comenzii si banii trebuia sa fie deblocati in cateva ore, asta chiar e bataie de joc, invatare de minte, NICIODATA nu mai platesc cu cardul, cash, daca se ieftineste produsul pot anula comanda fara greturi, asa stai dupa sa te milogestii sa-ti dea banii tai inapoi Posted Image

Edited by bogdan_popescu, 03 August 2017 - 22:32.


#4448
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
te provoc sa cauti postarile mele si nu numai in care am scris exact ideea asta,  si chiar pagini intregi in care am fost luata in deradere pt chestia asta. dar ce sa-i faci, toata lumea e proasta pana cand x ajunge la aceeasi concluzie, dar nu pt ca i-au zis altii, ci pt ca a descoperit unde era problema.

#4449
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
mi-a bagat azi, comisioane de schimb zero, deci n-am pierdut nimic pana la urma, da voi plati de acum doar cash Posted Image

Edited by bogdan_popescu, 04 August 2017 - 18:13.


#4450
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 XL700VA, on 03 august 2017 - 20:59, said:

Candva Emag trimitea produse gratis acasa daca depaseau 200 de lei (sau o suma).  Exact acum am vrut sa comand un aer conditionat mobil la 1049 lei. Surpriza: 24 de lei transport. Nu-i nimic, o sa il cumpar cu ridicare din sediu. Iar surpriza: acest produs nu poate fi ridicat din sediile emag. M-am suparat, si o sa il cumpar di  Dedeman sau Auchan. Sunt cam in aceeasi bani. Vad ca emag au bagat taxa. Mentionez ca produsul era vandut de emag, nu de parteneri.
Nu se poate ridica de la sediul e-mag pentru ca mai mult ca sigur nu e vandut de emag...ci de un partener e-mag....Inainte sa dati cu bata e mai bine va informati....Nu sunt fun e-mag, nu am cumparat de la ei, dar inainte sa bau cu bata ma informez ...asa e frumos....

Edited by Clovis, 04 August 2017 - 18:43.


#4451
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

 Clovis, on 04 august 2017 - 18:43, said:

Nu se poate ridica de la sediul e-mag pentru ca mai mult ca sigur nu e vandut de emag...ci de un partener e-mag....Inainte sa dati cu bata e mai bine va informati....Nu sunt fun e-mag, nu am cumparat de la ei, dar inainte sa bau cu bata ma informez ...asa e frumos....

Masa de calcat rufe vanduta de emag. O pun in cos si vreau sa selectez livrare in showroom. Nu merge. Dau telefon la emag si mi se spune ca acel produs poate fi livrat doar de curier acasa pt ca e prea mare. Are 140cm lungime si latime maxim 10cm.  WTF?!  Se livreaza in showroom tv-uri de 2m, cu greutate de 50kg sau mai mult.

Apoi alta zi alta comanda. Cumpar mai multe printre care si o perna. Cand dau sa selectez livrare in showroom, pauza, nu mergea. Sun la emag sa imi identifice problema. Problema era la perna, nu putea fi livrata in showroom. Motivul? Nu au putut sa imi explice de ce nu poate fi livrat in showroom.

Edited by andreiMembruAnonimut, 04 August 2017 - 20:15.


#4452
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
sa nu adoarma angajatii poate, ca la cum se misca, cred ca asta e ocupatia lor pe la locul de munca.

#4453
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 19.08.2005
Nu pot fi livrate din showroom fiindca trebuie sa le dea ceva de lucru si la postasii aia de la "someday", daca tot i-au cumparat.
Cel putin eu, voi anula instantaneu orice comanda la care ei ar trebui sa livreze, m-am lamurit de "viteza" lor.

#4454
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 12.07.2010
Poate am fost mai norocos, nu ştiu, dar pâna acum nu pot să mă plâng de ceva (am comandat câteva zeci de produse de la EMAG). Chiar şi voucher-ul pe care mi l-au oferit de ziua mea a funcţionat. Nu credeam să-mi ofere 30% reducere la unele produse, am „simulat” cumpărarea unui ceas în valoare de 15 000 lei şi preţul oferit a fost ceva peste 10 000 lei! Trei TV-uri au fost trimise în ambalaj „impecabil”, o maşină de spălat a avut ambalajul puţin deteriorat dar nici o zgârietură. Nu au mai avut o scară (vândută de SD) şi am fost sunat dacă accept alt model, produsul care urma să-mi fie livrat fiind „lovit”. Puteam accepta sau refuza, am acceptat. Sper să nu fie considerată reclamă postarea mea, m-aş bucura ca şi pe viitor să fie la fel!

#4455
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
salut,

ma bag si eu la dat cu pietre...

pe 28.07 am comandat un generator electric de la emag, putin peste 1000ron, pentru casa de la tara.
generatorul l-am comandat pe fondul unei pene de curent cauzata de o furtuna care a rupt stalpi si fire...
bun, am plasat comanda, AM PLATIT, pentru ca nu stiam daca persoana care va primi coletul are cash.
termenul de livrare, maxim 3zile.
ei, zic, doar nu o dura 3 zile, dar era bine si 3zile, ca in a 4-a zi aveam o zi de concediu pentru a pune in functiune generatorul.
ajung pe 1.08 la tara si surpriza, cicuciu generator.
sun la Emag, acolo o 'moaka' spune ca, genefatorul meu este la curier, ceea ce aparea si in contul meu de client.
O rog sa contacteze curierul (SAMEDAY) pentru a urgenta comanda, deoarece eu pe 2.08 plec de acolo.
Pe 2.08 dupa amiaza incerc sa contactez curierul, rahat, am sunat cam 2 ore, timp in care am vb cu un robot, am trimis email...nimic.
Asa ca, am revenit la callcenter emag pentru a anula comanda ( pe 1.08 revenise si curentul).
Culmea, astia de la regia de energie au scgi,bat stalpi, au inlocuit fire si generatorul tot pe drum, in fine.

Ieri, 5.08 sun la emag sa intreb pe unde-i mia mea, ca la mine in cont nu apare...
Surpriza, PANA NU AJUNGE GENERATORUL INAPOI LA EI, nu primesc nici un ban.
pe site la sameday (ce nume de cacao) coletul apare ca fiind la ei de pe 28.07 adiica practic nemiscat.

Am cumparat de la emag produse de mai bine de 8000ron in ultimul an, am dat si retur, dar asa ceva nu am patit.
Morala: nu mai plati inainte. Daca nu plateam ma durea la basca...dar deh!

Cei de la emag dau vina pe curier, dar culmea, este curierul lor, cumparat de ei.
Am facut sesizare si la ANPC, poate le da peste nas cu o amenda cat de mica

Multumesc!

#4456
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Eu nu inteleg de ce platiti inainte. Care e avantajul?

#4457
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 19.08.2005

 XL700VA, on 06 august 2017 - 07:08, said:

Eu nu inteleg de ce platiti inainte. Care e avantajul?

 dem3ntor, on 06 august 2017 - 06:49, said:

bun, am plasat comanda, AM PLATIT, pentru ca nu stiam daca persoana care va primi coletul are cash.
Eu anume am cerut cu plata la livrare sperand ca va ajunge mai repede asa insa cu posta ajungea mai repede. Ca sa nu mai spun ca a fost produs de 1200 de lei la care am platit si transport. Pe vremea cand lucrau cu alte firme de curierat nu plateai transport pentru valori de peste 100-200 de lei.

#4458
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
...si eu am platit transport la acest colet.
Din cate vad si pe pagina lor de facebook, ultimele 10 reviweuri sunt cu o stea, cu plata in avans si de pe la sfarsitul lui iulie.
O fi plecat vre-un angajat, singurul care muncea, in concediu...

#4459
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007
Sameday e un curier care abia isi face o retea nationala. Mie mi-au livrat un colet, venind cu un bmw x5.

#4460
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 30.01.2003

 XL700VA, on 06 august 2017 - 07:08, said:

Eu nu inteleg de ce platiti inainte. Care e avantajul?
Eu plătesc înainte pentru că am banii pe card și cel mai apropiat ATM e la 1km de mers pe jos și plătesc și comision de retragere. Cel mai apropiat ATM al băncii este la 15km.

#4461
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 25.12.2016
Dar ati cautat la alte magazine produsele pe care le voiati, inainte de a comanda de la emag?
Eu nu am mai comandat de la emag de ceva vreme, de obicei gasesc acelasi produs la alte magazine la pret identic sau foarte apropiat de emag (probabil se urmaresc unii pe altii si ajusteaza ofertele).
La emag sunt probleme cu livrarea pentru ca s-au extins enorm, au o cifra de afaceri de 11 ori mai mare fata de urmatorul competitor, CEL... la un astfel de volum de vanzari nu au gasit inca solutia de a livra produsele intr-un timp decent.

#4462
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
solutie exista, dar lacomia este mare.
cauta curieri de rahat, cu foamea'n gat care sa livreze pe un pahar cu limonada...

#4463
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 30.01.2003
Mă uit mereu și la alte magazine, nu cred ca emag mai are vreun produs cu prețul sub concurență, dar prefer să dau câțiva lei în plus pentru politica de retur care e imbatabilă.
Chiar dacă aștepți două săptămâni după bani, știi sigur că îi primești fără bataie de cap.
Am făcut retur și la altex, și după 3 săptămâni am renunțat la el și de nervi am aruncat tava la gunoi (avea alte dimensiuni decăt pe site, nu o puteam folosi într-un cuptor electric).
Am făcut retur și la mobexpert și toată tărășenia a durat mai mult de o lună, cu amenințări de anpc și tot tacâmul.

#4464
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
mai are si sunt destule sub pretul altora, depinde ce cauti. ultima mea comanda a fost 100 de lei, acelasi produs in toate magazinele online mai de soi costa 170-180, in altele si mai mult chiar.

am cumparat, iar in ziua primirii produsului am aruncat un ochi pe site, la ei devenise 160, tot mai mic decat altii, dar mult mai mare decat pretul meu. trebuie doar sa nimeresti produsul dorit la momentul potrivit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate