Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#4429
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
la cum tratezi problema, clar lucrezi la Depanero, nici macar nu era vorba de asta nu am vorbit de cum se manipuleaza coletele de curier si, ca o completare, aici unde stau eu la mama dracului nu exista showroom, era vorba strict de logistica actelor, ca vai si amar daca ceri banii inapoi si cand e sa fie o granatie se scriu tot felul de rahaturi de catre depanero, cat despre ambalat...am facut si o reclamatie, nu am primit niciun raspuns, desi se spunea in mail ca voi fi contactat de cineva in scurt timp...probabil dac anu faceam cererea banilor, nu s-ar mai fi gasit niciun defect.

#4430
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,832
  • Înscris: 07.06.2014
omule, discuti de faptul ca au invocat un defect. cine manipuleaza produsul pt aparitia acelui defect? tu, curierul si vanzatorul. esti fenomenal, de cine vrei sa vb daca nu de cele 3 personaje?

clar lucrez la depanero, greu ti-ai dat seama.  :facepalm:

#4431
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

 partyman, on 20 iulie 2017 - 12:43, said:

cand e vorba de returul banilor nu stii cand si cum a ajuns produsul la ei, te suna unul in a 14-a zi sa-ti zica ca s-au uitat ei si parca e o zgarietura si pierzi 10 %.

Doar 10% e chiar bine, sa vedeti la Cel.ro taxe de retur de 40%...ptr zgarieturi inchipuite Posted Image
In rest, de acord, asa merita astia sa le faci: sa filmezi frumos toata operatiunea de desfacere a cutiei incepand de la preluarea de la curier, punerea in functiune, produsul din toate unghiurile, etc, si apoi chiar si ambalarea din nou daca e motiv de retur.
Ca am observat ca unele produse vin deja cu zgarieturi din fabrica, iar daca il dai la retur iti ia taxe ca l-ai zgariat tu.

Edited by epetroiu, 20 July 2017 - 17:41.


#4432
tan_motan

tan_motan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.03.2013
Aveti grija cand folositi serviciile QuickMobile si Service Return... experienta mea cu ei este nefasta, m-au facut sa ma simt ca si cum as fi cumparat un telefon de la colt de strada.

Am cumparat de pe platforma emag un Samsung Galaxy S8 de la QuickMobile si mi-au trimis un produs resigilat si destinat utilizarii in Afganistan (conform declaratiei unui service SAMSUNG, la care am cerut testare), aceasta excludea garantia oferita de producator in Europa.

Am solicitat retur prin Service-Return (cel care le asigura service-ul), iar acestia au refuzat peste 10 zile procesarea cererii motivand ca nu am livrat o copie integrala a facturii (mentionez ca lipsea intradevar partea de jos a acesteia, in care NU se aflau insa date legate de identificarea mea sau certificarea achizitiei, imaginati 3 casete goale, fara nici o informatie).
Serviciul support telefonic QuickMobile este foarte slab si lipsit de orice urma de respect pentru client (am incercat sa iau legatura cu ei de 4 ori, si am reusit doar o data dupa 22 minute de asteptare, celelalte dati se inchidea automat dupa 25 minute de asteptare.

Serviciul Customer Care al Service_Return l-as redenumi Customer Hunter, total lipsit de profesionalism, iar componenta "Care" din denumire complet inexistenta.

Dezamagit si de emag... sunt un fel de Ocazii, Olx sau La jumate nu mult diferit... iau reclamatia mea si o trimit mai departe, altceva nimic. In plus mi-au blocat review-ul referitor la aceasta situatie si nu imi schimba statusul la comanda pentru a putea cere retur inclusiv pe platforma lor sau pentru a-mi fi validat review-ul de achizitie.

#4433
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Saracii chiar au probleme cu logistica. :(
Attached File  Capture.JPG   39.11K   114 downloads

#4434
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Din nou probleme cu primirea banilor de pe retur. Am pimit mesaj acum 3 zile,  dupa 14 zile de asteptare, ca returul s-a solutionat. Banii nu au intrat nici azi.

#4435
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Am impresia ca numerele pentru relatii cu clientii sunt lasate la deruta. Nu vreau sa zic ca sun de la ora 12:00 si nu raspunde nimeni, e doar o impresie. Ce daca am sunat de zeci de ori (am logurile in Android), importanta e impresia.

Trebuie sa-i intelegem si noi pe ei. Sunt putini, platiti cu putin si posteaza si mai putini. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa isi bata joc de clienti. Chiar trebuie sa ii invat eu cum sta treaba cu know how-ul si cu rahatul ala de "clientul nostru, stapanul nostru"?

#4436
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Am sunat si eu in seara asta si abea dupa 20 de minute de ascultat muzica m-au preluat, am facut o comanda la un frigider side by side si ca intotdeauna am platit cu cardul, mare prostie, ca la 10 minute de cand am facut comanda s-a ieftinit frigiderul cu 100 de lei :D Daca nu era platit ma durea in 14, anulam si dadeam iar comanda, dar si asa am anulat, si am comandat din nou, si l-am platit de 2 ori, acu astept de o saptamana sa-mi bage banii inapoi si nimic :DPosted Image  3910 lei

#4437
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Daca te uiti la 100 lei cand platesti peste 3500 lei , meriti sa astepti mult si bine ( sa-si ia si ei dobanda pe banii tai ) ..

#4438
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Nu era vb de bani cat de inciudat, uite ma nu-l putu ieftini mai repede, practic la primul refresh dupa comanda era mai ieftin :D
Oricum banii aia cred ca se duc pe comision de schimb la banca, da macar sa ma razbun pe ei Posted Image)
Intra banii oricum ca mi-au mai returnat altadata dar dupa 5 zile Posted Image

Edited by bogdan_popescu, 31 July 2017 - 23:24.


#4439
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,905
  • Înscris: 25.12.2016
Cum sa nu fie vorba de bani? Zice ala mai sus ca "te uiti la 100 de lei", si gata, te dai dupa el "nu e vorba de bani", ca sa nu pari sarac pe net. :)
Mai baieti, credeam ca s-au mai lecuit romanii de fudulia asta...  da' plm, poate ca voi nu munciti pe bani, iesiti cu galeata in fata portii si asteptati sa cada sutele din cer.

#4440
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Chiar nu conteaza cum par pe net, cu atat mai mult ca aici sunt anonim :D dar chiar de ciuda am dat anulare, ca m-au enervat :D la 3900 de lei 100 in + sau - chiar nu conteaza :w00t:

#4441
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Suferim din pacate. Cand ii vezi pe directorii din DE mergand pe bicicleta in timpul cand nu sunt la munca (plimbari, vizite prieteni etc) si nu cu curul in bmw...mai ca nu iti vine a crede. Noi romanii cu curul in masina si pana la magazinul de la coltul blocului pt paine..

 Manasu, on 31 iulie 2017 - 23:36, said:

Cum sa nu fie vorba de bani? Zice ala mai sus ca "te uiti la 100 de lei", si gata, te dai dupa el "nu e vorba de bani", ca sa nu pari sarac pe net. Posted Image
Mai baieti, credeam ca s-au mai lecuit romanii de fudulia asta...  da' plm, poate ca voi nu munciti pe bani, iesiti cu galeata in fata portii si asteptati sa cada sutele din cer.



Aaa..era sa uit. Orice neamt, repet orice neamt asteapta si primesc fara discutii centul rest de la cumparaturi, gen 29.99 euro. Si oameni cu salarii mari. De ce? Ca sunt saraci si au nevoie de centul ala?! NU. Pt ca asa este normal sa primeasca restul. Este inradacinat in creierul lor, in mentalitatea lor. A costat aat, ai platit atat, ai primit restul atat.

Edited by andreiMembruAnonimut, 31 July 2017 - 23:47.


#4442
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 andrei_ionut, on 31 iulie 2017 - 23:43, said:

Noi romanii cu curul in masina si pana la magazinul de la coltul blocului pt paine..
Asa e, si pe mine ma supara ca e plin de masini peste tot, nu mai merge nimeni cu tramvaiul, toti cu masina sa ne faca pe noi sa stam in ambuteiaje Posted Image

 andrei_ionut, on 31 iulie 2017 - 23:43, said:

Aaa..era sa uit. Orice neamt, repet orice neamt asteapta si primesc fara discutii centul rest de la cumparaturi, gen 29.99 euro. Si oameni cu salarii mari. De ce? Ca sunt saraci si au nevoie de centul ala?! NU. Pt ca asa este normal sa primeasca restul. Este inradacinat in creierul lor, in mentalitatea lor. A costat aat, ai platit atat, ai primit restul atat.
Si eu il iau (cand platesc cash) de cand mi-a schimbat una la casa 50 de lei pentru 10 bani, pana atunci tot ce era metal i lasam, acum nu le mai las nimic :D

#4443
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 30.01.2003
@bogdan_popescu
Trebuia să suni la ei și să le spui că s-a ieftinit după ce ai dat comanda și să le ceri voucher pe diferență sau anulezi comanda.
Mie mi-au dat 100 de lei înapoi la un produs de 700 de lei.

#4444
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 bogdan_popescu, on 31 iulie 2017 - 23:49, said:

Si eu il iau (cand platesc cash) de cand mi-a schimbat una la casa 50 de lei pentru 10 bani, pana atunci tot ce era metal i lasam, acum nu le mai las nimic Posted Image

La maica-mea pentru un ban! a trebuit sa schimbe 100 lei la kaufland o casiera tampita. Teoretic avea dreptate, dar kaufland invata casierii sa lase 1-2 banuti de la ei. Dupa aia n-am mai vazut casiera respectiva, poate avea issues.

#4445
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

 georgica, on 01 august 2017 - 09:35, said:

@bogdan_popescu
Trebuia să suni la ei și să le spui că s-a ieftinit după ce ai dat comanda și să le ceri voucher pe diferență sau anulezi comanda.
Mie mi-au dat 100 de lei înapoi la un produs de 700 de lei.
Asa am patit si eu , produsul plecase de 2 zile de la ei si in ziua in care urma sa ajunga am vazut ca s a ieftinit ( plata la curier ) am intrebat daca e nevoie sa fac inca o comanda si s o anulez pe cea existenta si mi au zis ca imi ofera un voucher , cat era diferenta dintre primul pret si pretul actual.

#4446
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Candva Emag trimitea produse gratis acasa daca depaseau 200 de lei (sau o suma).  Exact acum am vrut sa comand un aer conditionat mobil la 1049 lei. Surpriza: 24 de lei transport. Nu-i nimic, o sa il cumpar cu ridicare din sediu. Iar surpriza: acest produs nu poate fi ridicat din sediile emag. M-am suparat, si o sa il cumpar di  Dedeman sau Auchan. Sunt cam in aceeasi bani. Vad ca emag au bagat taxa. Mentionez ca produsul era vandut de emag, nu de parteneri.

Edited by XL700VA, 03 August 2017 - 21:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate