Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 windows 10 drivere startup degrad...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...
 Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 

onkyo tx-sr507

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
cozma75

cozma75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.11.2009
spune-mi te rog ce dimensiune are camera ta ? au forta boxele BR5 ,am vazut ca au numai 120 wati,le-ai ascultat inainte sa le cumperi?

#20
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
BR5 le-am cumparat la recomandarea unui prieten si dupa o auditie foarte sumara, comparate cu BR6, Vardus 300 si nitel RS1.
In bugetul meu imi sunau cel mai bine, desi parca daca le pui pe ceva gen Heavy Metal, nu prea suna (impreuna cu Yamaha al meu, doar daca dau foarte tare). Sunt insa multumit cum suna pe muzica clasica, rock cu plus si minus. Surprinzatoare mi s-au parut de exemplu RS1 care sunau destul de aproape de BR5 (fara bass insa si cu niste inalte cam tari pentru mine). BR6 sunau diferit, mai plin, cu mai multe armonici, nu neaparat mai exact.
Oricum, cand ma voi hotari sa imi schimb echipamentul, voi programa mult mai mult timp, mai multe auditii si un buget mai acatarii pentru acest aspect. Pentru filme se simte nevoia de un subwoofer, dar nu extraordinar.

Camera are 3,6X5,5 m si nu este foarte propice pentru muzica.

#21
sartrems

sartrems

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 07.11.2010

View Postcozma75, on 17th December 2009, 00:26, said:

pana la urma am ales sa cumpar ... sourround Monitor Audio Bronze BRFX.
ma intereseaza si pe mine aceste boxe, cum suna?
merita cei 900 RON ?

#22
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postadrg, on 14th January 2010, 14:23, said:

...nu prea suna (impreuna cu Yamaha al meu, doar daca dau foarte tare).
Daca muzica heavy sau rock sunt principale, evita Yamaha pe viitor. De asemenea mie nu imi plac cum suna boxele cu basi de 5-1/2". Se chinuie, dar nu rezolva basii... iar formatul 2-1/2 cai mi s-a parut intotdeauna colorat artificial, dezechilibat. Nici BR6 nu suna cu mult mai bine, exact din cauza de 2-1/2 cai... Personal cred ca ori la bal ori la spital - ori doua cai ori trei...

Edited by SuperDuper, 09 November 2010 - 04:31.


#23
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
BR6 suna mult mai colorat ca BR5, sunt de acord.
Tocmai sunt pe cale sa evit Yamaha pe viitor, chiar foarte apropiat. Ma gandesc sa ma indrept catre Denon 1911, desigur, o sa ii chinui in showrooom sa puna si altele (ma gandesc sa car si yamaha pentru referinta).

Din ce mi s-a spus - BRFX suna foarte bine agatate pe perete. Alternativa ar fi BR2 + standuri (eu asa am).
Impreuna cu BR5 suna foarte echilibrat, creaza aceeasi ambianta mai peste tot in camera

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate