Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

"Ospitalitate" la bac

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#37
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

shumilica, on May 24 2005, 14:00, said:

@replica, si daca invat sa copiez perfect?  :w00t: e foarte folositoare si chestia asta...
vreti sa va povestesc cum am dat noi ultima teza la fizica ?

a intrat profa a zis sa stam sa dam teza.. ca nu crede ca ne mai prinde alta data... s-a dus dupa o foaie... pe ea erau trecute raspunsurile grila la 10 intrebari si erau pe doua numere.. le-am scris pe o foaie am scris numele pe foaie apoi am asteptat sa vina dupa foi...
ea vroia doar sa fie scrisu nostru pe ele...

<{POST_SNAPBACK}>


Eu nu am inteles ce a făcut profa de fapt? Nu cumva ești obosit că ai adormit prea tărziu azi noapte  :naughty:  ?

#38
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
@73437 :) ( zi-mi cum sa te strig ca parca mi-e cash sa ma adresez unui numar.. legel or what ? )
ai dreptate sunt obosit rau..
profa a venit in clasa a zis sa stam sa nu plecam ( tocmai ne pregateam sa plecam ) pentru ca vrea sa ne dea teza... s-a dus a luat subiectele ni le-a dat apoi a plecat sa ne lase sa le scriem... a venit le-a luat a plecat apoi am plecat si noi  :w00t:
s-a mai vazut oboseala ? sau m-am exprimat cat de cat corect ?
p.s mai am sa iti scriu cate ceva de pe pagina anterioara dar mai tarziu ca plec

#39
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Eu personal am dat bac-ul in 2000 cu inca 323 de elevi , iar suma data de fiecare elev pentru protocol a fost de 400.000 (erau ceva bani acum 5 ani) , timp de 3 ore la fiecare proba profii au avut masa plina numai cu mancare si sucuri de la McDonald's , ne-au lasat sa copiem fara sa zica nimic , ei mancar cheesburgeri si citeau ziarele , mai beau o cafeluta , mai savurau o mc placintuta etc. Totul se cam rezuma la cat de "priceput" este directorul vostru , noi in anul 2000 din 323 de copii care au dat bac-ul , o singura persoana a picat si asta din cauza ca la proba orala de limba romana nu a stiut nimic (tot primea un 5) , insa proasta s-a mai luat si in gura cu profesorii si a primit un bine meritat 4. Chiar si asa , am vazut-o pe directoarea liceului cum ii ruga pe profi sa ii dea un 5 , insa erau suparati de tot pe aia ca le vorbise urat si nu au vrut deloc sa ii schimbe nota.

Daca bac-ul s-ar da pe bune la toate probele ... haideti sa spunem acum lucrurilor pe nume , cred ca 95% din elevi ar lua sub 5 la cel putin o materie !  
Bac-ul este o manevra la nivel inalt , cat mai multi absolventi => cat mai multi studenti pentru particulare => cat mai multi bani la bugetul statului => salarii mai mari pentru profesori etc.

Eu le-as zice celor care dau bac-ul sa stea linistiti , ca acolo unde nu vor sti vor fi lasati sa copie , insa neaparat sa aveti material de unde sa puteti copia , acum mi-am adus aminte , eu am dat la proba optionala zoologie , iar la aceasta materie din 323 de elevi doar eu si cu inca unul am dat , ne-au pus pe noi 2 in primele 2 banci si cel din fata mea nu avea nici o copiutza la el , nimic , noroc cu mine ca aveam cartea de zoologie si am copiat si i-am dat si lui din ea , m-au si prins profesorii , insa doar m-au atentionat de vreo 2 ori , nici vorba de confiscarea lucrarii).
Am avut un prieten care a dat bac-ul tot in 2000 la un liceu industrial si elevii de acolo erau atat de prosti la matematica , incat profesorii care trebuiau sa ii supravegheze le-au facut rezolvarile la exercitii si probleme pe tabla , deoarece altfel ar fi picat cu totii (e pe bune faza , jur ca nu mint)... asa ca stati linistiti , bac-ul se ia usor.

Edited by flex21, 24 May 2005 - 13:37.


#40
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004

Replica, on May 24 2005, 13:51, said:

Nu am devenit nostalgica, dar sunt convinsa ca orice inveti iti poate fi de folos mai devreme sau mai tarziu.

<{POST_SNAPBACK}>



orice inveti cu placere sau din proprie initiativa. ma gandesc ca in clasa a 12-a ai capacitatea de a decide ce iti place si ce nu, ptr ce tb sa inveti si ptr ce nu, plus ca poti face si selectie intre informatii bulk si info utile ptr viata. La examene se cer prea multe detalii stupide si inutile ptr a-ti toci creierii si albi parul de stres.

#41
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004

active95, on May 24 2005, 13:51, said:

Dati-mi voi sa fiu pe post de " devil's advocate"  :D
In ritmul acesta de " ce rost are sa memorez date ce nu imi vor fii de folos in viitor"  nu va insemna ca ne vom indrepta spre aceeasi cultura de care ridem, "cultura americana"?

<{POST_SNAPBACK}>



pana una alta ei o duc mult mai bine decat noi, astia care invatam de ne sar capacele... e nedreapta viata uneori, nu?  <_<

#42
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
cu ce i-ar deranja pe unii k acesta baiat vrae sa isi aranjeze bac-ul? inseamna k este pregatit pentru consecinte...poate fi bine, poate fi rau.
din partea ta mai asteptam threadul "scoala de soferi. cum dau spaga?"


toate bune!

#43
andyv

andyv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 08.07.2003

Black_Unicorn, on May 24 2005, 12:14, said:

Ori ai vreo 80 de ani si inainte sa te daruiesti taramului etern, te-a apucat cinstea...ori...nu stiu...
Si eu am copiat la geografie si la filosofie pentru ca nu are sens sa-ti bagi in cap fortat niste info pe care oricum le vei uita in saptamana proxima.
Lasa morala in pace si daca vrei sa educi pe cineva, formeza-ti nepotii in spiritul acesta... ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Post-ul tau evidentiaza perfect efectele celor 40 de ani de comunism. Coruptia este adanc inradacinata in constiinta populara. Pana la urma delapidarea a cateva milioane din avutia statului si copiatul la examenul de bac sunt aspecte ale aceluiasi fenomen general : daca altii copiaza eu de ce sa nu copiez? daca altii fura milioane de dolari eu de ce nu fur? Daca tanara generatie asa gandeste nu stiu ce sanse mai are Romania sa devina un stat civilizat.
Cred ca toata consternarea societatii romanesti cand aude de furturile de milioane din banii statului (deci ai tuturor) e cauzata de invidie (pentru ca 90% ar face la fel daca ar putea).


Quote

andyv, tu acum ai timp sa ciondanesti sistemul de invatamant, precum si educatia care ne-o da acesta... noi nu avem.. asa ca trebuie sa mergem pe val.. ca apoi sa putem spune nemultumirile..
Pai daca copiezi la bac probabil ca vei copia si la examenele de la facultate. Atunci de ce mai faci scoala? E pierdere de vreme pentru tine si de bani pentru stat. Apuca-te de manele (macar vei castiga bani seriosi).

Edited by andyv, 24 May 2005 - 13:53.


#44
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004

andyv, on May 24 2005, 14:52, said:

Post-ul tau evidentiaza perfect efectele celor 40 de ani de comunism. Coruptia este adanc inradacinata in constiinta populara. Pana la urma delapidarea a cateva milioane din avutia statului si copiatul la examenul de bac sunt aspecte ale aceluiasi fenomen general : daca altii copiaza eu de ce sa nu copiez? daca altii fura milioane de dolari eu de ce nu fur? Daca tanara generatie asa gandeste nu stiu ce sanse mai are Romania sa devina un stat civilizat.
Cred ca toata consternarea societatii romanesti cand aude de furturile de milioane din banii statului (deci ai tuturor) e cauzata de invidie (pentru ca 90% ar face la fel daca ar putea).

<{POST_SNAPBACK}>


Esti modelul care a stat la baza vorbei aceleia " a face din tantar armasar". Mergi prea departe cu supozitiile si cu afirmatiile. Plus ca mi se pare ca ai fi  cam prea  indroctinat pentru un om din secolul 21.

#45
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

shumilica, on May 24 2005, 14:28, said:

@73437 :) ( zi-mi cum sa te strig ca parca mi-e cash sa ma adresez unui numar.. legel or what ? )
ai dreptate sunt obosit rau..
profa a venit in clasa a zis sa stam sa nu plecam ( tocmai ne pregateam sa plecam ) pentru ca vrea sa ne dea teza... s-a dus a luat subiectele ni le-a dat apoi a plecat sa ne lase sa le scriem... a venit le-a luat a plecat apoi am plecat si noi  :w00t:
s-a mai vazut oboseala ? sau m-am exprimat cat de cat corect ?
p.s mai am sa iti scriu cate ceva de pe pagina anterioara dar mai tarziu ca plec

<{POST_SNAPBACK}>


Poți să mi te adresezi Lehel. Acum am înțeles situația :)

#46
cone

cone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.05.2005
[quote name='Black_Unicorn' date='May 24 2005, 13:58']
Plus ca mi se pare ca ai fi  cam prea  indroctinat pentru un om din secolul 21.

Indoctrinat?
  Da ,cu doctrina civilizatiei. Un om care incearca sa schimbe ceva in gandirea oamenilor acestui popor care vreme de 40 ani a trait in intuneric. Sunt 15 ani de la revolutie si nimic nu s-a schimbat in gandirea noastra.
   Ba pot spune ca lucrurile s-au amplificat.
   Daca atunci ne feream, acum totul este la vedere.
Ce sa mai vorbim de Bac. , oricum este la ordinea zilei ca invatatura este pe ultimul loc. Ce oameni vor absolvi facultati, cand ei nu stiu sa faca acordul predicatului cu subiectul. Acestia ne vor conduce tara mai tarziu?
  In definitiv banul este la putere. Si nu cel facut pe cai tocmai licite.
  Ne trebuiesc oameni pregatiti din toate punctele de vedere, care nu merg pe premiza: se poate si asa.
Sunt aberatii unele materii la bac.? Americanii traiesc altfel si fara multe cunostinte?
Ei traiesc asa din cauza lor si nu a altora. Varfurile la ei sunt recunoscute. Si nu sunt toti americani. Au un asemenea nivel de trai pe care noi nici peste 100 ani nu-l vom ajunge.
Nu au cultura generala? Asa  este. La ce le-ar folosi. Dar ei sunt  foarte buni in domeniile in care lucreaza. Si nu sunt buni, ci exceleaza.
Noi nu suntem buni nici in domeniile specifice, pentru care ni se acorda licente.
La noi conteaza acea hartie si nu profesionalismul.
Parerea mea.

Edited by cone, 24 May 2005 - 14:48.


#47
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

andyv, on May 24 2005, 11:19, said:

Nu. Chiar nu am copiat. Si m-am saturat de toti imbecilii care intre la facultati cu note imense la bac pentru au copiat sau pentru ca tata / mama a dat mita...

<{POST_SNAPBACK}>

Uitati-va pe cer! Zboara porcii! Si langa mine marmota inveleste ciocolata!  :D

#48
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

LoveDemon, on May 24 2005, 12:47, said:

Eu am dat bac-ul in 98. Nu s-a putut copia deloc. Dar absolut deloc.
Si totusi...
(nu am fost o eleva eminenta, nici pe departe)

<{POST_SNAPBACK}>

Respectele mele, domnisoara!

#49
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004
Interesting... se pare ca sunt multi romani nemultumiti de sistemul din Romania care se strofoaca pe forumuri sa schimbe o mentalitate "necivilizata". Ce legatura are mr cone ospitalitatea la bac cu caracterul unui om?
    Iti spun din proprie experienta: am copiat la BAC, dar nu stiu sa dau o spaga nici unei femei de serviciu. Am copiat la BAC, dar surpriza! Stiu sa scriu cat de cat corect gramatical, iar la capitolul "cunostinte generale", nu m-am facut de ras pana acum in orice mediu am poposit. Am copiat la BAC la filozofie, dar stiu sa fac diferenta intre Platon si Aristotel, desi, recunosc ca nu am citit nimic din Kant. Impusca-ma pentru asta.
   Am copiat la geografie la bac, dar stiu capitala celor mai multe tari.
Exemplele pot continua.
  Am terminat o facultate de litere, desi am copiat la latina. Iete ca nu stiu nimic din latina. Oamenii ar trebui omorati pentru asta, zic eu...
  Lasa tinerii sa se bucure de viata, de tinerete, de vara asta capricioasa si nu mai sustine inutil ca daca inveti pentru sase materii de kko ( ma rog, depinde de preferinte si pasiuni, ca unele sunt chiar ok) iti creste IQ-ul si pe deasupra devii si civilizat... asta este o conceptie de decrepit.

#50
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Inca ceva, ca tot am postat atat mult, nu mai faceti pe moralistii, cei care critica! Invat la ce imi trebuie(biologia nu mi se pare a fi una dintre ele) si anume: romana, care ne trebuie tuturor si limbile straine care sunt super folositoare.
Iti dai seama ca,daca iti place materia si o intelegi, nu ai de ce sa copiezi!
Bafta tuturor la BAC! Sa treaca totul cu bine pentru noi!! :worthy:

#51
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

Replica, on May 24 2005, 11:51, said:

Nimic din ceea ce poti invata nu este aberatie. De altfel, atitudinea voastra se reflecta in modul in care schingiuiti limba romana. Si nu ma refer la tine in mod special, ci la toti ceilalti "bacalaureati" care isi bat joc de scoala.
Stiati ca multi ani in urma examenul se numea "de maturitate"?

<{POST_SNAPBACK}>

Aia cu "de maturitate" e de pe vremea bunicii.
In rest cam ai dreptate.

#52
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

Black_Unicorn, on May 24 2005, 15:12, said:

Interesting... se pare ca sunt multi romani nemultumiti de sistemul din Romania care se strofoaca pe forumuri sa schimbe o mentalitate "necivilizata". Ce legatura are mr cone ospitalitatea la bac cu caracterul unui om?
    Iti spun din proprie experienta: am copiat la BAC, dar nu stiu sa dau o spaga nici unei femei de serviciu. Am copiat la BAC, dar surpriza! Stiu sa scriu cat de cat corect gramatical, iar la capitolul "cunostinte generale", nu m-am facut de ras pana acum in orice mediu am poposit. Am copiat la BAC la filozofie, dar stiu sa fac diferenta intre Platon si Aristotel, desi, recunosc ca nu am citit nimic din Kant. Impusca-ma pentru asta.
   Am copiat la geografie la bac, dar stiu capitala celor mai multe tari.
Exemplele pot continua.
  Am terminat o facultate de litere, desi am copiat la latina. Iete ca nu stiu nimic din latina. Oamenii ar trebui omorati pentru asta, zic eu...
  Lasa tinerii sa se bucure de viata, de tinerete, de vara asta capricioasa si nu mai sustine inutil ca daca inveti pentru sase materii de kko ( ma rog, depinde de preferinte si pasiuni, ca unele sunt chiar ok) iti creste IQ-ul si pe deasupra devii si civilizat... asta este o conceptie de decrepit.

<{POST_SNAPBACK}>

Mersi de sustinere! Esti  :first: !

#53
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

max003, on May 24 2005, 15:13, said:

Inca ceva, ca tot am postat atat mult, nu mai faceti pe moralistii, cei care critica! Invat la ce imi trebuie(biologia nu mi se pare a fi una dintre ele) si anume: romana, care ne trebuie tuturor si limbile straine care sunt super folositoare.
Iti dai seama ca,daca iti place materia si o intelegi, nu ai de ce sa copiezi!
Bafta tuturor la BAC! Sa treaca totul cu bine pentru noi!! :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca pui problema gresit. In liceu iti formezi cultura generala si din cauza asta faci si asa numitele materii de care nu ai nevoie (aici fiecare are o alta lista, in functie de ce vrea sa faca mai tirziu). Dar din nou, fiind vorba de cultura generala, nu exista materii care iti trebuie si materii care nu. Pot exista materii care iti plac si la care retii mai usor si materii care nu iti plac si unde te chinui sa intelegi/retii ce se intimpla.
In fine, incep sa bat iar cimpii.

#54
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Sunt unii care invata, si altii care compenseaza prin istetime. Iar daca nici nu inveti, si nu esti nici vanator de nota, atunci nu ai decat sa iei 6 sau mai putin...



Eu am dat acum un an bacul: orale 10, trebuie sa fii degajat, sa nu iti arati emotiile, si chiar daca nu stii f multe, trebuie sa infloresti (pana la urma romana si comentariile la romana asta inseamna - imaginatie si inflorituri plecand de la o fraza cheie) si sa pari ca esti sigur de ceea ce spui. Profa/profele se va mai uita si aiurea, va mai face si alte chestii in timp ce tu vbesti acolo. Oricum e super plictisita. Eu sunt cu Ro la numele de familie. Gandeste-te cati a ascultat pana sa ajunga sa ma asculte pe mine. Cat timp profele mai fac altceva (si se intalneste des situatia asta) poti sa mai zici si pe langa (daac ai fraze limitate pe care esti sigur, si vrei sa iti mai ramana si pe la sfarsit), numai sa iti auda vocea ca tu vorbesti. La sfarsit pe mine m-a pus sa trag o concluuzie: "totusi cum este cu alternarea asta a realului cu fantasticul?" ma intreaba (mi-a cazut La tiganci) la care eu am inceput sa ii zic ca intr-adevar este o continua pendulare intre real si ireal, si ca Gavrilescu nu reuseste sa realizeze asta decat spre sfarsit, iar ca la sfarsit drumul sau duce defapt spre moarte, pentru ca acel codru infinit spre care calatoreste in trasura nu inseamna decat moarte, si asa mai departe - deci sa vorbesti!
Ai in minte tot timpul ca profa nu are interes sa te pice, sau sa iti puna nota mica - nu are nimic impotriva ta, si nu are nimic impotriva ca toata lumea sa ia 10, deci e simplu sa iei 10 pana la urma!

Pe urma am dat romana scris... mi-a cazut Ion - parca, la ultimul subiect ala lung. In rest, nu stiu ce scrisoare care sa contina nu stiu ce expresii, si alte nimicuri. A, si comentariu. La fel... te gadnesti, la exercitiile de gramatica e simplu (mi-a placut si stiu, probabil de asta). Daca nu te descurci mai intrebi... adica se sopteste. La ultimul subiect la fel, daca nu mai tii minte ordinea actiunilor din roman (in caz ca nu l-ai citit - eu nu am citit nici un roman) atunci intrebi alaturi... Profii in general sunt toleranti, insa nu trebuie sa se exagereze... adica sa nu se ajunga sa se auda de pe hol atatea voci cu ton ridicate pentru ca intra ei la belea! De soptit se poate sopti (in unele cazuri chiar si dicta juma de comentariu) insa la volum cat se poate de mic! Cand se aud tocuri pe hol aia inseamna comisia! Toata lumea tace malc, nu se mai aude nici un sunet pana nu vine comisia si nu pleaca... de se aud doar in departare ceva tocuri! E pericuos ca poa sa faca aia observatie, iar la profi le e frica de ei - nah,. ei sunt raspunzatori.

La geografie au fost soapte la greu... adica eram intr-o ultima clasa de pe palier, se auzeau f bine tocurile comisiei cand se apropia, la fel se tacea chitic cat era comisia in apropiere pana pleca si se departa... am primit toate exceptand ultimul subiectele pentru ca nu ma pricepeam deloc, iar pe ultimul l-am dat eu la toata lumea pentru ca din intamplare il stiam (era vorba de tipurile de sate risipite la munte, rasfirate, si care mai sunt). L-am stiut, si dictam cu soapte la volum ridicat de scriau mai multi dupa dictare. 9.30.

La sport s-a cotizat cu cate 150 000 insa nu pentru 8-9-10 ci doar ca profesorii sa puna 1-2 puncte in plus fata de cum spun regulile  :cursing: . Si asta cerut de catre ei! Deci cam ce marlani... au cerut bani, insa nu ca sa puna note maxime, ci ca sa fie un pic mai toleranti... noroc ca am cunoscut in culise pe cineva si am avut 10 by default (chiar daca puteam sa fac 12-15 flotari).

La obiectele precum latina/chimia/greaca/rusa si altele asemenea, unde sunt putini profesori in oras care predau asa ceva, este foarte probabil ca profii, fiind putini cum am spus, sa se cunoasca intre ei. Nu dau detalii, insa daca simtiti ca sunt putini profi (deci e o materie rara/deosebita) abordati-i in 4 ochi (la pregatire) sau bateti apropouri aproape explicite, tot in 4 ochi ;) . Se poate descoperi ca profa cu care faci tu pregatire/ore sa se stie cu aia care iti va corecta teza. De aici te prinzi singur ce ai de facut, iar daca nu te prinzi, inseamna ca ce am scris nu este pentru tine. Du-te si mai repeta din manual!

Matematica nu am dat, Multumesc lui Dumnezeu, am auzit insa ca este aiurea tare. Nu am ce sfaturi sa dau. Insa probabil si acolo se mai poate sopti/strecura un ochi peste umar.

Intotodeauna se intra in clase cu minim 30-50 minute inainte de inpartirea subiectelor: nu te apuci tu sa iti inveti din manual sau cine stie ce prostii, sa incepi sa reflecezi la nemurirea sufletului. Te bagi in seama cu lumea, va cunoasteti, stati de vorba, radeti. Vezi care le are, il mirosi pe ala caruia daca ii vei cere iti va da, si pe ala care isi va da disable din bios la urechi dupa ce se impart subiectele! Eu pana la ultima proba, deja ma salutam cu juma de scoala, cu toti ma impreietenisem in clasa de cand se intra pana se aduc tezele...

Dupa ce se aduc si ai rezolvat ce stiai, si ti-a mai ramas ce nu stii, nu te apuci sa interrupi pe nimeni din scris ca sa iti spuna tie. Este foarte enervant. Ori incerci sa te uiti in teza fara macar sa il rogi sa isi dea mana/cotul, ori astepti pana se opreste din scris, si intr-un moment in care "are timp" adica nu se concentreaza sau ceva - atunci il intrebi, si ca sa fii sigur, dupa ce iti da un raspuns, pana il scrii tu acolo, ii zici "stai oleaca" ca sa nu il pierzi, sa iti mai dea cate ceva... de fapt e mai bine sa iti zica cat mai mult, tu sa incerci sa tii minte si dupa aia sa scrii, ca sa nu iti zica pe loturi, ca il deranjezi mai mult si va vad profesorii mai mult soptind...
Oricum despre chestiile astea nu se discuta, trebe sa fii treaz acolo la fata locului si sa te orientezi cum este cel mai bine sa faci. Combina-te si scoate-ti un 880 fara nici un fel de invatat (singurul invatat a fost reprezentat de cateva sedinet de romana), ca mine.

Revin... daca aveti intrebari, go ahead.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate