Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

"Ospitalitate" la bac

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#19
AndiXXXl

AndiXXXl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.05.2005

andyv, on May 24 2005, 09:36, said:

Citind acest topic  imi dau seama de ce e Romania cum e... Cei ce copiaza (aka fura ) la bac sunt coruptii de maine...
Evident ca pe alte topicuri aceleasi persoane injura parlamentarii care,  vezi doamne, sunt cei mai hoti oameni din lume, iar ei cei mai cinstiti.... In locul lor ar face la fel.

<{POST_SNAPBACK}>


Va urasc pe astia care fac pe moralistii si judeca oamenii dupa aparente...stai linistit
viata e complicata,tu esti un baiat deosebit si sunt convins ca n-ai dat,nu dai si nu o sa dai spaga niciodata in viata.bv tie :finger:

Sunt de aceeasi parere cu max003,nu are rost sa tocesti o gramada de chestii inutile dar totusi esti obligat datorita sistemului de invatamant din Romania.

#20
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
pai nu asa se face fratilor... nu va apucati voi sa veniti cu "intitiativa"  la mine de ex s-a organizat tot dinainte, a fost taxa pe liceu "de protocol" din care (sper eu acum) ca profesorii s-au ocupat de ospitalitate. Principalul actor e directorul unitatii. la noi ala s-a ocupat.

nu cred ca poti sa te duci tu candidat spre examinare cu sacosa la profesorul supraveghetor

#21
andyv

andyv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 08.07.2003

AndiXXXl, on May 24 2005, 11:09, said:

Va urasc pe astia care fac pe moralistii si judeca oamenii dupa aparente...stai linistit
Aparente? Ce aparente? E un topic in care se discuta cum sa furi la examene. Astept cu nerabdare un alt topic in care sa se discute cu sa furi din magazine fara sa te vada vanzatorii..

Edited by andyv, 24 May 2005 - 11:18.


#22
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

andyv, on May 24 2005, 10:36, said:

Citind acest topic  imi dau seama de ce e Romania cum e... Cei ce copiaza (aka fura ) la bac sunt coruptii de maine...
Evident ca pe alte topicuri aceleasi persoane injura parlamentarii care,  vezi doamne, sunt cei mai hoti oameni din lume, iar ei cei mai cinstiti.... In locul lor ar face la fel.

<{POST_SNAPBACK}>




hei! go fuck a duck! tu n-ai fi copiat la Bac te pomenesti! JET!

#23
andyv

andyv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 08.07.2003

add, on May 24 2005, 11:16, said:

hei! go fuck a duck! tu n-ai fi copiat la Bac te pomenesti! JET!

<{POST_SNAPBACK}>

Nu. Chiar nu am copiat. Si m-am saturat de toti imbecilii care intre la facultati cu note imense la bac pentru au copiat sau pentru ca tata / mama a dat mita...

Edited by andyv, 24 May 2005 - 11:20.


#24
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Din pura curiozitate care sint

Quote

tocesti o gramada de chestii inutile
acelea?
Din nou, intreb din pura curiozitate.

#25
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

andyv, on May 24 2005, 12:19, said:

Nu. Chiar nu am copiat. Si m-am saturat de toti imbecilii care intre la facultati cu note imense la bac pentru au copiat sau pentru ca tata / mama a dat mita...

<{POST_SNAPBACK}>



asa ca fii tu cinstit si ia un 7:50 si da la aceeasi facultate cu Grigore de la stramutatii de deal care a luat 10:01 ca Liceul avea si turma de miei...

hai maaa.... nu e momentul sa fii cinstit. prea depinde tot restul vietii tale de momentul asta ca sa te risti!

#26
andyv

andyv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 08.07.2003

add, on May 24 2005, 11:22, said:

asa ca fii tu cinstit si ia un 7:50 si da la aceeasi facultate cu Grigore de la stramutatii de deal care a luat 10:01 ca Liceul avea si turma de miei...

hai maaa.... nu e momentul sa fii cinstit. prea depinde tot restul vietii tale de momentul asta ca sa te risti!

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am intrat la ce facultate am vrut fara sa copiez la bac...

#27
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

andyv, on May 24 2005, 12:24, said:

Eu am intrat la ce facultate am vrut fara sa copiez la bac...

<{POST_SNAPBACK}>



szi-ne si noua ce nota aia vut la Bac si cat % a fost bac-ul din admitere

#28
Replica

Replica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 08.05.2005

max003, on May 24 2005, 09:15, said:

Trebuie sa fie de acord. Daca au un lapsus? Vor fi recunoscatori profesorilor. Oricum majoritatea materiei este o intreaga aberatie, deci nu pierzi nimic dak vei copia!

<{POST_SNAPBACK}>



Nimic din ceea ce poti invata nu este aberatie. De altfel, atitudinea voastra se reflecta in modul in care schingiuiti limba romana. Si nu ma refer la tine in mod special, ci la toti ceilalti "bacalaureati" care isi bat joc de scoala.
Stiati ca multi ani in urma examenul se numea "de maturitate"?

#29
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004

andyv, on May 24 2005, 12:15, said:

Aparente? Ce aparente? E un topic in care se discuta cum sa furi la examene. Astept cu nerabdare un alt topic in care sa se discute cu sa furi din magazine fara sa te vada vanzatorii..

<{POST_SNAPBACK}>


Ori ai vreo 80 de ani si inainte sa te daruiesti taramului etern, te-a apucat cinstea...ori...nu stiu...
Si eu am copiat la geografie si la filosofie pentru ca nu are sens sa-ti bagi in cap fortat niste info pe care oricum le vei uita in saptamana proxima.
Lasa morala in pace si daca vrei sa educi pe cineva, formeza-ti nepotii in spiritul acesta... ;)

#30
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004

Replica, on May 24 2005, 12:51, said:

Nimic din ceea ce poti invata nu este aberatie. De altfel, atitudinea voastra se reflecta in modul in care schingiuiti limba romana. Si nu ma refer la tine in mod special, ci la toti ceilalti "bacalaureati" care isi bat joc de scoala.
Stiati ca multi ani in urma examenul se numea "de maturitate"?

<{POST_SNAPBACK}>


din fericire s-au dus vremurile alea. Nu ne-au placut prea mult. Tu ai devenit nostalgic/a?

#31
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
andyv, tu acum ai timp sa ciondanesti sistemul de invatamant, precum si educatia care ne-o da acesta... noi nu avem.. asa ca trebuie sa mergem pe val.. ca apoi sa putem spune nemultumirile..

#32
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Parerile e normal sa fie impartite, dar in principiu materia invatata pentru bac va constitui ceea ce unii denumesc generic "cultura generala". Mie mi-a prins bine ce-am invatat, si chiar m-am pregatit pentru toate probele. Bani n-am dat nici organizat nici de una singura, si cu toate astea la unele materii profesorii au fost mai blanzi, in sensul ca ne-au lasat sa discutam...de copiat din carti nici nu s-a pus problema. Totusi ideal ar fi sa nu va bazati pe discutii pentru trecere, la materiile la care s-a putut discuta treaba asta a contat in ideea ca raspunsurile sau abordarile pe care le scriam eu erau confirmate si de altii.
Bafta oricum.

#33
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

max003, on May 24 2005, 10:35, said:

A dat cineva BAC-ul in 1998? Am auzit ca a fost cel mai dur!

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am dat bac-ul in 98. Nu s-a putut copia deloc. Dar absolut deloc.
Si totusi...
(nu am fost o eleva eminenta, nici pe departe)

Attached Files



#34
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

Black_Unicorn, on May 24 2005, 03:14, said:

Ori ai vreo 80 de ani si inainte sa te daruiesti taramului etern, te-a apucat cinstea...ori...nu stiu...
Si eu am copiat la geografie si la filosofie pentru ca nu are sens sa-ti bagi in cap fortat niste info pe care oricum le vei uita in saptamana proxima.
Lasa morala in pace si daca vrei sa educi pe cineva, formeza-ti nepotii in spiritul acesta... ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Dati-mi voi sa fiu pe post de " devil's advocate"  :D
In ritmul acesta de " ce rost are sa memorez date ce nu imi vor fii de folos in viitor"  nu va insemna ca ne vom indrepta spre aceeasi cultura de care ridem, "cultura americana"?

#35
Replica

Replica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 08.05.2005

Black_Unicorn, on May 24 2005, 12:15, said:

din fericire s-au dus vremurile alea. Nu ne-au placut prea mult. Tu ai devenit nostalgic/a?

<{POST_SNAPBACK}>


Nu am devenit nostalgica, dar sunt convinsa ca orice inveti iti poate fi de folos mai devreme sau mai tarziu.

#36
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
@replica, si daca invat sa copiez perfect?  :w00t: e foarte folositoare si chestia asta...
vreti sa va povestesc cum am dat noi ultima teza la fizica ?

a intrat profa a zis sa stam sa dam teza.. ca nu crede ca ne mai prinde alta data... s-a dus dupa o foaie... pe ea erau trecute raspunsurile grila la 10 intrebari si erau pe doua numere.. le-am scris pe o foaie am scris numele pe foaie apoi am asteptat sa vina dupa foi...
ea vroia doar sa fie scrisu nostru pe ele...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate