Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

"Ospitalitate" la bac

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#1
AndiXXXl

AndiXXXl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.05.2005
Anu asta dau bacu si vreau si eu sa stiu metodele pe care voi(unii dintre voi) le-ati folosit ptu a fi cat mai "ospitalieri"cu profesorii si ptu a va face examenu mai usor si anume:
Cum se da spaga la probele scrise,ce riscuri exista,tips and tricks...
La probele orale este deja cunoscutul "protocol" dar la probele scrise am auzit ca este ceva mai greu sa-i "convingi" pe profesori....

ps: Ptu cei care vor posta "Lasa spaga,pune-te si invata" va raspund: Am invatat,dar daca tot exista aceasta varianta ptu mai multa siguranta...de ce nu.

#2
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
eu nu am invatat si nici nu ma bazez pe varianta spagii decat la sport...
in schimb ma simt usurat cand mai vad pe cineva tot a 12-a pe net la ora 3 noaptea...

#3
AndiXXXl

AndiXXXl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.05.2005
la sport vrei sa dai spaga si sa nu faci nimic si sa iei 10 sau spaga sa-ti numere aia flotarile din 2 in 2  :lol:    fi mai explicit si zi si o suma aproximativa de care ai auzit :)

#4
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
flotari fac perfect 30 plus numai ca viteza si saritura in lungime...
pei la noi in liceu toti anii au fost medii de 9 si 10 la sport... si erau foarte multi care nu aveau nici in clin nici in maneca cu sportul... pretul este protocolul oficial (cred..) de 300 de mii..

#5
AndiXXXl

AndiXXXl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.05.2005
da..la sport nici eu nu-mi fac probleme dar eram curios...in schimb la probele scrise e altceva  :death:

#6
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004
Iete un exemplu. Strangeti voi elevii unei clase niste banuti, sa zicem maxim 1.000.000 Rol in total, va duceti si cumparati diferite maruntisuri (cafea, bomboane, cicolatele,tigari etc) le puneti in trei pungute separate (parca atatia profi sunt intr-o comisie de supraveghere) si alegeti un reprezentant mai tupeist al clasei voastre care sa se duca cu daru'.
Banii ii veti strange chiar inainte de examen si va ocupati de cumparaturi acolo, pe langa liceu.
La inceput vor spune:"vai, dar se poate?! Nu trebuia, nu e voie," dar le vor baga imediat sub catedra. Atunci se da unda verde la copiat. Succes!  :)

Edited by Black_Unicorn, 24 May 2005 - 02:21.


#7
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 25.12.2003
succes la dat spaga! viitor de aur Romania are...hehehe  :)

#8
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Ma intereseaza si pe mine thread-ul asta. Culmea e ca pe noi ne anunta ca nu putem, dar de ce  sa nu oferim si noi putina atentie profesorilor? Doar suntem elevi simtiti!

#9
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
La sistemu' de învățământ din România n-ai cum să înveți la toante aberațiunile, așa că deci și prin urmare rezultatele (din nefericre) se vede... :death:  :cursing:  :puke:

#10
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Dacă eu aș fi profesor și ar venii elevii cu daruri la mine... m-aș cam supăra pe ei. DEci nu poți știi ce reacții vor avea profesorii. Să nu cumva să fie mai rău... Crezi că vor fi de acord toți cei din clasă? și cei care nu au copiat niciodată? și cei care sunt bine pregătiți? și cei care nu sunt de acord cu asemenea manevre?

Off-topic... Schumulică nu mai pierde nopțile pe forum... nu merită. Obișnuiește-te să dormi noaptea și să citești ziua, că doar nu fug informațiile :) fiind un forum. Ești băiat inteligenti, îmi plac posturile tale... so keep up the good work but in daytime... :)

#11
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

73437, on May 24 2005, 09:12, said:

Dacă eu aș fi profesor și ar venii elevii cu daruri la mine... m-aș cam supăra pe ei. DEci nu poți știi ce reacții vor avea profesorii. Să nu cumva să fie mai rău... Crezi că vor fi de acord toți cei din clasă? și cei care nu au copiat niciodată? și cei care sunt bine pregătiți? și cei care nu sunt de acord cu asemenea manevre?

Trebuie sa fie de acord. Daca au un lapsus? Vor fi recunoscatori profesorilor. Oricum majoritatea materiei este o intreaga aberatie, deci nu pierzi nimic dak vei copia!

#12
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Oricum, dacă profesorii vor, vă ajută. Cu sau fără daruri primite de la voi. Eu când am dat bac-ul în 99, la Chimie și Istorie am fost "ajutați" fără să fim noi mai "atenți" cu mici atenții... Toată lumea avea o teamă când se gândea la examenul de la Istorie... însă toți până la urmă au luat note mari... prea mari poate, și cu siguranță nemeritat. Dar conștiința mea e împăcată, aam luat notă bună la o materie care nu prea îți afectează viața, gândirea, ideile... deci vă urez succes! Să aveți parte de profesori de generație cât mai nouă :)

#13
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
și noi am fost ajutați...

#14
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
A dat cineva BAC-ul in 1998? Am auzit ca a fost cel mai dur!

#15
andyv

andyv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 08.07.2003
Citind acest topic  imi dau seama de ce e Romania cum e... Cei ce copiaza (aka fura ) la bac sunt coruptii de maine...
Evident ca pe alte topicuri aceleasi persoane injura parlamentarii care,  vezi doamne, sunt cei mai hoti oameni din lume, iar ei cei mai cinstiti.... In locul lor ar face la fel.

#16
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,789
  • Înscris: 13.01.2005
La noi a fost totul frumos organizat de catre liceu. Am dat fiecare o suma modica, bani din care s-au cumparat citeva fursecuri, sucuri, prajituri; articole gastronomice care au stat frumos pe catedra si din care profesorii s-au infruptat timp de 3 ore.

#17
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004
Noi n-am dat spaga decat la sport 250k. In rest profii ne lasau sa ne uitam la aia din jur. nu ne lasau sa vorbim pt ca pe hol mai treceau profi din comisia de bac. Da degeaba a fost, ca am nimerit in jurul meu numai prosti, eu am dat la toti, atat timp cat nu ma intrebau nimic sa-mi distraga atentia. Deci pana la urma tot pe cunostintele mele am luat nota.

#18
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

andyv, on May 24 2005, 09:36, said:

Citind acest topic  imi dau seama de ce e Romania cum e... Cei ce copiaza (aka fura ) la bac sunt coruptii de maine...
Evident ca pe alte topicuri aceleasi persoane injura parlamentarii care,  vezi doamne, sunt cei mai hoti oameni din lume, iar ei cei mai cinstiti.... In locul lor ar face la fel.

<{POST_SNAPBACK}>

Lasa-ma mah cu tampeniile astea. Chiar te astepti sa invatam ca roboti niste lucruri inutile? Oricum nu imi vor trebui mai tarziu deci nu am de ce sa le tocesc. Sunt realist si ar trebui sa fii si tu.

schumi, si eu sunt a 12a si pana acum nu prea am invatat decat la romana. Azi am atestat la info si eu postez pe forum...  :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate