Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

"Ospitalitate" la bac

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#235
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 Lucian_M, on Jun 30 2008, 15:32, said:

Am supravegheat la BAC si copiii au strans bani intr-un plic pentru mine si colega mea. I-am refuzat (eu, nu stiu daca si ce au rezolvat cu colega mea) cu zambetul pe buze si le-am spus sa bea o bere dupa proba. La probele unde am supravegheat pana acum n-am luat nici macar un leu vechi de la niciun copil. Si nici n-am sa iau. De dat, am dat, la vremea mea (sume mici, acum 8 ani nu era ca acum).

daca tot au vrut sa'ti dea  din propria initiativa dc nu ai acceptat ? :)

ps: offtopic

belea rau aparatul d40  :D

Edited by shadowgign2, 30 June 2008 - 15:07.


#236
maria89

maria89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.06.2008

 shadowgign2, on Jun 29 2008, 16:41, said:

acum ca am lamurit aceste mici neintelegeri... ce zici... imi dai dreptate asupra a ceea ce am spus in primele posturi ? ;)   mai creze ceea ce credeai la inceput despre mine si postu(urile) mele ? :)   danke ;)


da, pot spune ca ai dreptate, intr-o mare masura :P ma pot lega doar de faptul ca ai zis ca in firmele de prestigiu acolo nu mai ai parte de marsavii care fac nedreptati; ba mai mult, sunt pusi in fata ta. Dar in rest... cred ca voi ramane la fel de inversunata, n-am ce face , e ca o obsesie :P pe care o am de cand am suferit prea mult din cauza nedreptatilor traite dupa eforturi si munca de Sisif (fac performanta in domeniul meu), Iti vine sa crezi ca am vrut sa fac reclamatie pentru ca s-a copiat la bac? Si pt mine chiar e inutil bacul, adica nu are influenta in cariera mea; doar asa, pentru ca stiu cum e ca altii sa invete si altii sa ia note mai mari ca acestia pentru ca au copiat. dar ce as fi rezolvat? Eram "eliminata" cum ziceai tu si data la o parte.
Probabil peste cativa ani o sa se mai domoleasca pofta asta de a face dreptate, pentru ca in lumea asta chiar te lupti cu morile de vant. Mai bine tii pentru tine....peace  :peacefingers:  :peacefingers:

#237
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 maria89, on Jun 30 2008, 19:01, said:

da, pot spune ca ai dreptate, intr-o mare masura :P ma pot lega doar de faptul ca ai zis ca in firmele de prestigiu acolo nu mai ai parte de marsavii care fac nedreptati; ba mai mult, sunt pusi in fata ta. Dar in rest... cred ca voi ramane la fel de inversunata, n-am ce face , e ca o obsesie :P pe care o am de cand am suferit prea mult din cauza nedreptatilor traite dupa eforturi si munca de Sisif (fac performanta in domeniul meu), Iti vine sa crezi ca am vrut sa fac reclamatie pentru ca s-a copiat la bac? Si pt mine chiar e inutil bacul, adica nu are influenta in cariera mea; doar asa, pentru ca stiu cum e ca altii sa invete si altii sa ia note mai mari ca acestia pentru ca au copiat. dar ce as fi rezolvat? Eram "eliminata" cum ziceai tu si data la o parte.
Probabil peste cativa ani o sa se mai domoleasca pofta asta de a face dreptate, pentru ca in lumea asta chiar te lupti cu morile de vant. Mai bine tii pentru tine....peace  :peacefingers:  :peacefingers:


hai sa'ti mai zic de o chestie si promit ca inchei.
adevaratii oameni care ne conduc sunt jucatorii de pe piata petrolului.  ai vazut pragul atins azi pe baril? 142 $ daca nu ma insel. aia fac legea in lume. nu tu bush, nu tu Nicolas Sarkozy sau etc ;)   nespalatii aia de arabi    (scuzati limbajul :D )


spuneai ca ai vrut sa reclami ca s'a copiat. daca ala, Gheorge Radulescu,  a fost trimis la plimbare cu acuzatile lui, ce puteai face tu ? :)


""Prof. Gheorghe Radulescu, membru in Comisia 128 de corectare a lucrarilor de bacalaureat din Capitala, a fost "trimis acasa" de reprezentantii Inspectoratului scolar, dupa ce a reclamat ca trei sferturi din lucrarile evaluate de el sunt "trase la xerox" Ministerul Educatie dezminte acuzatiile si condamna "dezinformarile grosolane pe care domnul in cauza le-a indus prin intermediul mass-media" In toata tara au copiat doar 53 de candidati, spun reprezentantii ministerului  ""

Edited by shadowgign2, 30 June 2008 - 20:29.


#238
Madork

Madork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.01.2007
O intrebare am si eu.. si anume cum e la BAC?
Cati profesori supraveghetori sunt in clasa?
Care e asezarea acestora ?
Cum e asezarea bancilor? e ca intr-o clasa normala sau le muta ei mai aiurea? :-s
Si de exemplu daca eu dau mate M1 fiind la mate-info, ma baga in clasa numai cu elevi cu aceleasi subiecte?? adica nu ne amesteca sau ceva nu??
Dar in cazul celeilalte probe..(fizica,chimie,info,etc.) o sa am in clasa numai elevi care dau la materia mea? sau difera.. pls ast rasp :)

#239
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Sunt 2 profesori supraveghetori in clasa, minim 2 pe hol.
In clasa un profesor sta in fata, altul in spate. Nu vorbesc intre ei (de obicei) si nu fac zgomot, nu citesc reviste- sarcina lor e sa supravegheze elevii.
Bancile sunt numerotate incepand de la usa, in sir. Deci distanta de la o banca la alta din lateral e de cca 70 cm.
Intr-o clasa s-au dat pana la 5 tipuri de subiecte.

Spun toate cele de mai sus in calitate de profesor supraveghetor la examenul de BAC 2008, prima sesiune.

#240
Madork

Madork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.01.2007

 Lucian_M, on Sep 7 2008, 20:43, said:

Sunt 2 profesori supraveghetori in clasa, minim 2 pe hol.
In clasa un profesor sta in fata, altul in spate. Nu vorbesc intre ei (de obicei) si nu fac zgomot, nu citesc reviste- sarcina lor e sa supravegheze elevii.
Bancile sunt numerotate incepand de la usa, in sir. Deci distanta de la o banca la alta din lateral e de cca 70 cm.
Intr-o clasa s-au dat pana la 5 tipuri de subiecte.

Spun toate cele de mai sus in calitate de profesor supraveghetor la examenul de BAC 2008, prima sesiune.


am inteles.. .totusi..daca sunt la mate-info red ca voi da mate m1 intr-o clasa numai cu aceste subiecte.. cel putin pana acuma asa s-a dat.. sunt prea multi cu m1 a.i sa ne amestece..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate