Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Problema boxe

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
n1k3

n1k3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.08.2008
am doua boxe de masina Pionner (cam vechi) exista vreo solutie sa le pun la calculator si sa se auda la "maxim"

am incercat sa bag boxele in dvd si din dvd sa bag in calculator dar se aude incet ...am mai incercat sa "leg" boxele direct la chestia aia care se baga in placa de sunet da' tot asa ...(scuzati-ma daca m-am exprimat gresit)

Edited by n1k3, 30 October 2009 - 14:55.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,521
  • Înscris: 08.12.2006
Ai nevoie de un amplificator, nu poți să le legi direct la placa de sunet sau la player (sau poți, dar ai văzut rezultatul). Amplificatorul nu e obligatoriu să fie auto (ar fi destul de dificil, cu toate că nu e imposibil să îl alimentezi la 12V) și să fie în acord cu puterea suportată de boxe. Eventual, dacă ai niște boxe de pc cărora nu le mai merg difuzoarele poți folosi amplificatorul lor (legi boxele la firele de la difuzoare).

#3
n1k3

n1k3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.08.2008

View Postantinari, on 30th October 2009, 15:02, said:

Ai nevoie de un amplificator, nu poți să le legi direct la placa de sunet sau la player (sau poți, dar ai văzut rezultatul). Amplificatorul nu e obligatoriu să fie auto (ar fi destul de dificil, cu toate că nu e imposibil să îl alimentezi la 12V) și să fie în acord cu puterea suportată de boxe. Eventual, dacă ai niște boxe de pc cărora nu le mai merg difuzoarele poți folosi amplificatorul lor (legi boxele la firele de la difuzoare).


am inteles ce vrei sa zici da' nu pot sa folosesc dvd-ul drept amplificator ..adica odata dau tare de la winamp si odata de la dvd ..sper ca mai inteles sau nu pot sa folosesc un soft?

Edited by n1k3, 30 October 2009 - 15:14.


#4
edydear21

edydear21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2008

View Postn1k3, on 30th October 2009, 15:13, said:

am inteles ce vrei sa zici da' nu pot sa folosesc dvd-ul drept amplificator ..adica odata dau tare de la winamp si odata de la dvd ..sper ca mai inteles sau nu pot sa folosesc un soft?


mai, ai nevoie de o statie care sa amplifice semnalul de la dvd player.

Edited by edydear21, 30 October 2009 - 15:35.


#5
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Sigur ca poti da tare, doar ca nu o se auda tare. atat dvd-ul cat si placa de sunet nu amplifica semnalul pentru boxe. El da semnal maxim ca pentru niste casti.

Ca sa intelegi sigur: mai ai nevoie de o cutie suplimentara care sa amplifice semnalul pe care il da DVD, placa de sunet, etc.

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,521
  • Înscris: 08.12.2006

View Postn1k3, on 30th October 2009, 15:13, said:

sper ca mai inteles sau nu pot sa folosesc un soft?
Eu te-am înțeles, se pare că tu nu vrei să mă înțelegi...
Dacă găsești un amplificator software, respectiv să dea semnal amplificat la ieșirea plăcii de sunet și bineînțeles să funcționeze, promit public că te propun moderator în locul meu.

#7
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

View Postantinari, on 30th October 2009, 20:00, said:

..... promit public că te propun moderator în locul meu.
:lol:
O echipa de ingineri din China s-au gindit la problema delicata pe care o ai asa ca - mergi intr-un supermarket si cumpara cel mai ieftin set de boxe de la Genius , in felul asta scapi de atitea batai de cap cu amplificatoare , fire si cabluri de legatura etc
Dacatotusi doresti sa le asculti pe cele pe care le ai de la Pioneer atunci cumpara o statie de amplificare mai veche , dar asta presupune batai de cap .

#8
n1k3

n1k3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.08.2008

View Postantinari, on 30th October 2009, 20:00, said:

..... promit public că te propun moderator în locul meu.

mersi mult..:))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate