Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Discutii generale despre CB

- - - - -
  • Please log in to reply
8023 replies to this topic

#2755
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Eu ,inainte de a cere informatii ,,in eter",dau SQ la minim.

#2756
buzasparta

buzasparta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 11.07.2007
In weekend-ul din timpul saptamanii - ca al mine din cauza serviciului in ture weekendul e in timpul saptamanii cel mai adesea- am fost prin Slanic Moldova ca e liniste curat si era si racoare, apoi pe la salina in Tg Ocna si apoi pe la Brasov si spre casa pe Valea Prahovei.Am constatat ca a crescut exponential numarul de statii de pe turisme dar baza ramana tot informatia de la tir-uri pentru ca cei cu turismele fie nu mai au minute fie isi pierd microfonul.La Onesti am crezut ca s-a stricat jucarica pentru ca nu mai mergea nimic: nici emisie nici receptie.Se chinuia un coleg cu o proba raspundeau oamenii dar statiile se auzeau foarte  foarte slab.Apoi pe masura ce ma departam isi revenea si statia.La Busteni coada si pe urcare si pe coborare ca asfaltau meseriasii pe ploaie si in statie se auzeau numai urari de bine.In rest informatii multe si bune.Soferii de masini mai scumpe nu se obosesc sa raspunda la apeluri.Pentru ei doar pescuitul este bun.Am lovit sau mi-a lovit o pasaer antena la 50-60km/h dar nu s-a intamplat nimic.Doar un zgomot mai mare si atat.

#2757
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Astia cu masini scumpe nu se coboara la nivelul nostru, ei doar receptioneaza informatii, nu si ofera ceva in schimb. Unii dintre ei, nu toti. Pe tata l-am instruit cat am putut, sper sa nu ma faca de bafta...

#2758
buzasparta

buzasparta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 11.07.2007
exista si exceptii dupa cum se stie. pe la valea calugareasca era un coleg care facea apel la altii cu tirul sa il tina in loc pe unul cu o dubita cu numere de italia sau bulgaria ca sa il poata ajunge " sa-i dea doi pumni in cap" . nu stiu ce s-a mai intamplat ca nu am mai auzit nimic apoi.

#2759
tomasvl

tomasvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 13.03.2010
Adevarata faza cu aia cu masini scumpe am strigat azi la vreo 2(un a6 si un x5 )dar degeaba,poate le place decat sa afiseze cate o antena dasta mai buna si in rest nimic.

#2760
gutii

gutii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.05.2006
O sa primesc o statie Intek M-544s si as dori si eu niste informatii despre ea deoarece nu gasesc nimic pe internet. Este AM sau FM? Multumesc

#2761
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Fac pariu ca e AM, asa am observat in putinele informatii de pe net... Nu stiu la ce ti-ar folosi (sper ca nu dai bani pe ea).

http://www.radioamat...-13-03-2008.htm

Edited by Lucian_M, 31 July 2010 - 00:13.


#2762
Urs2

Urs2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 30.11.2006
http://www.agentia.o...n-band-631.html
Daca-i iasa manevra lui nenea Blaga, ne cam baga bete-ntre spitele de la roti, detectorul de radar il mai ascundeai prin tetiera, bara fata, dar antena de 1,5 - 2 m unde-o mai ascundem ?

#2763
bizzu-TM

bizzu-TM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 17.02.2008
Blaga asta n-o sa moara-n patul lui...
Da' nici noi n-o sa stam ca mamaligile. Ne luam toti Sirio Taifun, Triflex sau similare, si-apoi le umplem frigiderele cu carneee...  :naughty:

Edited by bizzu-TM, 31 July 2010 - 10:35.


#2764
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Asta e cu capul, jegosul naibii...

#2765
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
O sa aiba o mare problema, ideea lui contravine normelor europene in vigoare....
Oricum, ma bucur ca se tavalesc in chinuri muilitienii sufletului, ca nu mai pica fraierul. Asa cum am zis, sa moara in praf, de preferinta cu sefi cu tot  :curse:

@bizzu-TM
Amiiiiiiiin!  :gunsmilie:

L.E.
Mai e si varianta cu autorizatie de radioscamator, aratata impreuna cu degetul din mijloc ;)

Edited by calinkgb, 31 July 2010 - 10:41.


#2766
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Imi scot si eu licenta de transport si gata :lol:

#2767
bizzu-TM

bizzu-TM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 17.02.2008
Colegii, zic si eu... reclama mai buna la statiile CB decat afirmatiile boului asta nu se putea!  :coolspeak:
Acu' sa vezi cum se doteaza toti turbatii, uite-ashea, de-al dreaq! Nah! Sic!  :lol:

#2768
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006

View Postcalinkgb, on 31st July 2010, 11:36, said:

Mai e si varianta cu autorizatie de radioscamator, aratata impreuna cu degetul din mijloc ;)

Greseala, colegu, licenta trebuie aratata impreuna cu AMBELE degete, sa aiba si gura meleteanului ce sa haleste si sa duca acasa la fumeie.
Aproape toate tarile au CB, romanii e mai cu mot- deodata abroga niste legi? Ei, na, si coliva? Cat e coliva? Cat e coliva??!?!??!?!?!?


LE: i-am zis tatei de noul proiect de lege- a facut o fata cam trista. I-am zis sa steie linistit.

Edited by Lucian_M, 31 July 2010 - 11:30.


#2769
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
eu am o mare speranta ca sleahta asta de dobitoci cu seful lor cu tot nu mai stau mult pe scaunele alea....

respirati o data da o data ba, ca vine in curind si impozit pe aer.... :lol:


cea mai tare caterinca auzita in eter: cineva anunta un "emceveu" si altul il corecteaza: " un emveceu cu 2 kkti in el" :lol:

#2770
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View PostLucian_M, on 31st July 2010, 12:29, said:

Greseala, colegu, licenta trebuie aratata impreuna cu AMBELE degete, sa aiba si gura meleteanului ce sa haleste si sa duca acasa la fumeie.
Aproape toate tarile au CB, romanii e mai cu mot- deodata abroga niste legi? Ei, na, si coliva? Cat e coliva? Cat e coliva??!?!??!?!?!?

Mda, ai dreptate, my bad
Doua degete, normal, ca e doua organe in emveceu, sa nu discriminam.....

#2771
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
io o sa lansez prroductia de minute cu degetele, de genul alora din filme cu secvente de la meciuri diverse
nu de alta dar puteti fi amendati ca nu tineti minutele pe volane :lol:
asa cu 2 3 minute d-alea plantate pe bord, e alta viata :D

#2772
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Aseara, din precautie, am tras fir de la whistler si am pus un difuzor extern (originalul s-a bulit, celalalt pus de bine a dat si el in primire, nu avea aceeasi rezistenta). Asa ca acum, in spatele oglinzii, sta un dif de ala oval de compaq si se aude vocea din el de sari din scaun. Asta ca masura de precautie, ca am auzit ca prin zona Constantei cam nu prea s-ar purta statii.

Referitor la al nostru drag ministru: o sa-mi trag pe capota autocolant cu licenta de radiohamator cu doua degete, ca semnul victoriei, insa nu de la aceeasi mana :D. Se stie!....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate