Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

Problema testiculara

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
s andrei

s andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.09.2007
Buna ziua,

Am intalnit ieri o problema cu testiculul drept si nu stiu daca ar trebui sau nu sa fiu ingrijorat. Cand am ajuns acasa am facut un dus si dupa aceea a inceput putin sa ma jeneze acest testicul. L-am palpat si am observat ca deasupra lui aparuse o masa de consistenta relativ dura cu o marime aproximativ egala cu jumatate din marimea testiculului. M-am pus sa dorm destul de ingrijorat cu gandul ca de dimineata primul lucru care o sa il fac e sa merg sa consult un urolog. Cand m-am trezit aceasta disparuse deci mi-am continuat activitatea normala fara a mai merge la doctor...dupa mentalitatea "daca a disparut nu mai am nimic"(cu toate ca stiu ca nu este o atitudine normala cand vine vorba de sanatate). Chiar ma mirasem ca putea sa creasca ceva atat de repede fara ca eu sa observ. Deci intrebarea mea este are rost sa ma duc sa mai consult un urolog pt ca poate fi ceva patologic sau sa stau linistit sa nu mai dau banii pe consultatie aiurea?

De asemenea daca tot am deschis subiectul vreau sa ma lamuriti daca se poate in legatura cu o alta problema cu celalalt testicul. Venele sau arterele care insotesc canalul deferent sunt foarte dilatate. Cand stau intins pe spate acestea revin la diametrul normal dar cand stau in picioare cresc foarte mult in diametru. Am consultat un urolog dar nu mi-a explicat prea bine ce mi se intampla. Tot ce am inteles e ca nu ar fi o probema grava, singura mea optiune este operatia si ca este vorba de o problema vasculara. Avand in vedere ca nu este o problema grava nu as vrea sa ma operez dar as dori totus as dorii sa inteleg mai detaliat care este cauza aceste probleme.

Edited by s andrei, 22 October 2009 - 13:48.


#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
http://forum.softped...howtopic=143693

#3
s andrei

s andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.09.2007

View Postadadoi, on 22nd October 2009, 14:50, said:

Din cate observ acesta este o afectiune care trebuie operata. Mie nu cred ca are ce sa imi opereze avand in vedere ca acea formatiune a aparut si a si disparut la loc in decurs de 3-4 ore.

Edited by s andrei, 22 October 2009 - 13:58.


#4
s andrei

s andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.09.2007

View Posts andrei, on 22nd October 2009, 14:57, said:

Din cate observ acesta este o afectiune care trebuie operata. Mie nu cred ca are ce sa imi opereze avand in vedere ca acea formatiune a aparut si a si disparut la loc in decurs de 3-4 ore.
Acum ca am citit mai amanuntit am inteles ca te refereai defapt la a 2-a parte.... merci de raspuns ...si astept sa ma lamureasca cineva si in legatura cu prima parte.

Edited by s andrei, 22 October 2009 - 14:39.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate