Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 

PIERDUT CHEI Opel + Honda!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
zero_the_hero

zero_the_hero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.10.2009
Salut! In cursul zilei de azi am pierdut  cheia de la masina + cheia de la motocicleta.

Cheile aveau un breloc ca asta: https://www.uswings....MOVE_keytag.jpg


GASITORULUI I SE OFERA RECOMPENSA!!!

Contact: 0742 022 495 - Cosmin.

Multumesc!

#2
imiplaceviata

imiplaceviata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2009
Unde le-ai pierdut?

#3
zero_the_hero

zero_the_hero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.10.2009
Da, scuze ca nu am precizat:

Cheile s-au pierdut in Bucuresti, Intre hala traian si piata muncii.

#4
zero_the_hero

zero_the_hero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.10.2009
NIMENI, NIMIC?   :console:

#5
lucicop

lucicop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.07.2006
Eu zic sa nu-ti faci mari sperante, pentru ca sansele ca gasitorul sa citeasca forumul asta, si sa vada topicul tau la timp sunt cam de 0.0001% :D Dar mai bine tipareste niste hartii si lipeste-le pe acolo...

#6
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
sa pui si numarul de inmatriculare al masinii pe hartii :D

#7
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,712
  • Înscris: 15.06.2007

View Postcrst_g, on 23rd October 2009, 17:06, said:

sa pui si numarul de inmatriculare al masinii pe hartii :D
mai bine schimba-ti butucurile....decat sa-ti faci o copie.... Habar nu ai cat de repede se gasesc gasitori si arivisti....
Odata mi-a casut telefonul din buzunar pe bicilceta, am mers 100m si am inceput sa pipai buzunarele, nu e, tot cautam...o femeie mi-a aratat ca cineva a gasit ceva mai insapte , ma intorc dupa  el , ala grabise pasul in directia opusa. L-am ajuns din urma , s-a oprit si (cu dezamagire ca l-am prins) mi l-a dat (eram cu Ciobanescul german in lesa) si-mi zice magaru , ca "mi la strans de pe jos , si la asamblat, nu dau o bere?" mi-a venit sa-l scuip, si i-am zis, da' nici tu nu ai strigat /fugit dupa mine sa ma anunti ca am pierdut mobilul, ci ai sperat ca nu imi dau seama si sa ma deartez .

Daca ai casco si "dispare" masina trebuie sa ai ambele chei in original.   Ai fi surprins cat de repede se gasesc gasitori, care nu ar da comoara prea usor pe gratis din mana.
Si daca ti-a gasit cheia vreun tip cu rabdare, care sa incerce telecomanda de cate ori vede un Opel pe strada, nu se stie cand da si peste al tau. Du-te si schimba butucul masinii , comada-ti chei noi...

Edited by tfmercedez, 26 October 2009 - 11:24.


#8
zero_the_hero

zero_the_hero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.10.2009

View Posttfmercedez, on 26th October 2009, 05:21, said:

mai bine schimba-ti butucurile....decat sa-ti faci o copie.... Habar nu ai cat de repede se gasesc gasitori si arivisti....
Odata mi-a casut telefonul din buzunar pe bicilceta, am mers 100m si am inceput sa pipai buzunarele, nu e, tot cautam...o femeie mi-a aratat ca cineva a gasit ceva mai insapte , ma intorc dupa  el , ala grabise pasul in directia opusa. L-am ajuns din urma , s-a oprit si (cu dezamagire ca l-am prins) mi l-a dat (eram cu Ciobanescul german in lesa) si-mi zice magaru , ca "mi la strans de pe jos , si la asamblat, nu dau o bere?" mi-a venit sa-l scuip, si i-am zis, da' nici tu nu ai strigat /fugit dupa mine sa ma anunti ca am pierdut mobilul, ci ai sperat ca nu imi dau seama si sa ma deartez .

Daca ai casco si "dispare" masina trebuie sa ai ambele chei in original.   Ai fi surprins cat de repede se gasesc gasitori, care nu ar da comoara prea usor pe gratis din mana.
Si daca ti-a gasit cheia vreun tip cu rabdare, care sa incerce telecomanda de cate ori vede un Opel pe strada, nu se stie cand da si peste al tau. Du-te si schimba butucul masinii , comada-ti chei noi...


cheile vechi sint nule. mi-am schimbat la reprezentanta butucul+cheile+codul de acces+contact... aveti grija de chei, ca daca le pierdeti, va costa o mica avere.

Numai bine!

#9
UNHleaSHD

UNHleaSHD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 29.07.2007

View Posttfmercedez, on 26th October 2009, 12:21, said:


Nu e si normal sa vrea ceva in schimb?
Nu era vina lui ca l-ai pierdut, zi "merci" ca ti l-a dat inapoi.

"Ce gasesc al meu sa fie"




:huh:

#10
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
@UNHleaSHD:
In cazul in care NU ai glumit, sper sa nu mi-o iei in nume de rau daca-ti spun ca esti extrem de nesimtit. Daca ai gasi un portmoneu cu acte si bani, sa inteleg ca l-ai pastra fara cea mai mica urma de remuscari, desi e posibil ca persoana care l-a pierdut sa aiba nevoie de banii aia pentru rate sau mancare? N-o sa-ti doresc sa treci si tu prin asa ceva, ca sa vezi ce inseamna inlocuit de permis, anulat carduri, schimbat de buletin, etc.
Atitudini de gen "ce-am gasit, al meu sa fie" sau "ti le-am gasit, da' mie ce-mi iese de la treaba asta" sunt specifice unui om marunt, cu mentalitate de mahalagiu.

#11
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
Si pentru cei ca UNHleaSHD se intoarce roata...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate