Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Motorola Milestone

- - - - -
  • Please log in to reply
431 replies to this topic

#73
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostantinVidia, on 17th January 2010, 15:15, said:

In Marea Britanie pretul lui Milestone a scazut cu 100 Euro, de la aproximativ 500 Euro la 399.99 Euro.

expansys   :signher:

Sunt lire, adica aproximativ 455 euro.

#74
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostblueLotus, on 18th January 2010, 15:43, said:

pardon, la 399 Lire deci nu a scazut cu 100 euro

View Postbrasoveanul, on 18th January 2010, 23:38, said:

Sunt lire, adica aproximativ 455 euro.

Ca de obicei neatent :frust: Scuze  :worthy:
Oricum, e ceva mai ieftin ca la noi...

#75
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostantinVidia, on 19th January 2010, 11:32, said:

Ca de obicei neatent :frust: Scuze  :worthy:
Oricum, e ceva mai ieftin ca la noi...

Nici o problema. Te-am corectat numai pentru a nu semana confuzie printre unii colegii de forum. :)

#76
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Droid Gets Overclocked to 1.1 GHz  :thumbup:

[ http://i49.tinypic.com/314w4rn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#77
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
S-a mai ieftinit - 1.798 lei.
In a doua jumatate a anului probabil o sa scada sub 1.500 lei, iar spre sfarsitul anului nu cred ca va fi in mai mult de 1000-1200 lei :OK: .

Edited by antinVidia, 02 February 2010 - 19:58.


#78
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ http://i49.tinypic.com/2enyp35.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Motorola se pregateste sa actualizeze Droid-ul la Android 2.1.
Ceva mai tarziu va veni randul lui Milestone si al celorlalte modele care ruleaza versiunile 1.5, 1.6 sau 2.0.
Iata modificarile ce se vor simti la Droid dupa update-ul la versiunea 2.1 :

    * Voice recognition (for text entry in any text box)
    * Improved virtual keyboard
    * 3D Gallery
    * Pinch-to-zoom (browser, gallery, and maps) - Milestone deja are suport pentru Pinch-to-zoom
    * News and Weather widgets
    * Enhanced music app
    * Google Goggles
    * Google Maps Updates    
    * Battery improvements

Detalii - androidandme.

#79
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 31.07.2008
Dupa mult research pe net am hotarat ca Milestone intra pe lista de cumparaturi in favoarea lui Nexus One. Mi se pare mai robust, are tot ce trebuie pe el si un mare avantaj: tastatura querty. Asta deja nu mai e telefon, e un f bun pocket PC! Am observat ca pe net se gaseste cam la 400E, ceea ce nu e deloc mult avand in vedere preturile de pe ebay.co.uk. Numai in germania e pe la 300E la liber :(

Edited by Ion_Cristoiu, 14 February 2010 - 10:05.


#80
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009

View PostIon_Cristoiu, on 14th February 2010, 10:05, said:

Dupa mult research pe net am hotarat ca Milestone intra pe lista de cumparaturi in favoarea lui Nexus One. Mi se pare mai robust, are tot ce trebuie pe el si un mare avantaj: tastatura querty. Asta deja nu mai e telefon, e un f bun pocket PC! Am observat ca pe net se gaseste cam la 400E, ceea ce nu e deloc mult avand in vedere preturile de pe ebay.co.uk. Numai in germania e pe la 300E la liber :(


Un alt aspect este constructia materialelor, net favorabile (metal, sticla) si nu un plastic penibil, in cazul lui nexus one, plus pretul , pe care poate trebuia sa-l fii postat inaintea calitatii materialelor lui milestone
  :peacefingers:

#81
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Da, Nexus One este un telefon foarte bun ca dotari dar ca finisaje e jalnic.

Motorola Milestone este un model reusit numai ca eu vreau un ecran mai mic 3.2/3.3 inch.

Edited by Just_Cavalli, 15 February 2010 - 14:06.


#82
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
arata bine, ruleaza android 2,0, are qwerty ... l-a testat cineva???
chiar m-ar interesa, acum cand wm sare la 7 si deja nu prea mai promite, symbianu e deja pe duca iar ifonu  :puke:  ... androidu o sa prospere :D

#83
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Posteroarex, on 17th February 2010, 00:31, said:

arata bine, ruleaza android 2,0, are qwerty ... l-a testat cineva???

Inca nu sunt posesori pe aici...

Pe youtube sunt multe review-uri. Cateva lucruri sunt certe in legatura cu acest model.

- Bateria tine foarte mult pentru un smartphone (lucru confirmat de mai toate site-urile de specialitate)
- Va fi upgradat in curand la Android 2.1 si va primi suport pentru Adobe Flash integrat in browser
- Tastatura externa unora le place, altora nu.
- E un device de referinta si toate aplicatiile care apar pentru Android sunt compatibile cu el.
- Se misca foarte bine, desi procesorul are doar 600MHz (s-au gasit solutii si pentru overclock stabil la 700-800MHz)

Mai multe informatii gasesti pe net :). Sper sa imi cumpar si eu unul pana la sfarsitul anului. Astept sa se mai ieftineasca...

Edited by antinVidia, 17 February 2010 - 12:46.


#84
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
-si mie imi place si din ce am vazut si am studiat intens piata e cel mai bun si promite si cel mai mult ...
omnia hd pica din cauza symbianului, n900 la fel, maemo 2 apare la sfarsitul anului si deci nu merita + ca e prototip, nokia testeaza piata cu el, ifonu e jaf pe fata, htc nu imi place interfata, pre nu e in romania, n97 - ala e telefon ?! pana si e72 se misca mai bine decat el, idou - e la fel symbian iar nexus - 550euroi!? e cel mai scump ...
-interesant e ca pretul scade incet dar bine ... a ajuns deja la 1500 :D sper sa il iau pe la 1200-1400
-din review-uri pare interesant ... baterie buna, ecran foarte bun, rezolutie mare cum vreau, qwerty, camera de 5Mpx (desi nu imi trebuie)
-foarte multe aplicatii + ca e si open source ... inveti java si te apuci de facut aplicatii pentru el, cum si intentionez sa fac ... macar sa si invat ceva cu el ;)
-cat despre oc am citit pe un forum ca l-a dus cineva si la 1200Mhz ;)
-singurul minus ar fi ca nu decodeaza divx/xvid ... pacat dar cica core lucreaza la un player pt android deci sa speram ca va putea in viitor ...
-cred ca functionalitatea e lucrul pe care l-am urmarit ... sa am totul la indemana, toate informatiile si sa se updateze instant ... + un os functional si usor de modificat nu bling bling si da cel mai important lucru - multitasking :D

#85
ssreload

ssreload

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.01.2007
Si pe mine ma tenteaza modelul...momentan am Omnia hd, un telefon bun, dar de care m-am plictisit (si nu e atat de limitat pe cat e considerat s60-ul, iar cu ultimele rom-uri se misca brici).
Imi place foarte mult designul Milestone, foarte elegant plus ca sunt innebunit dupa finisajele metalice (singura mea problema e cu auriul...pe care nu prea il inghit)
Intr-adevar, mare pacat ca nu au pus un xvid/divx player cum am pe omnia...plus ca isi ia singurel subtitrarea..
Astept si eu sa mai scada pretul...il vand pe asta de-l am, completez si gata noua jucarie...
Eu mai am o jena legata de motorola, am avut 2 modele la viata mea de la mot si la ambele bateria s-a dus extrem de repede (si stiu cum se intretine in parametrii un acumulator)... Deci o tine el bine la inceput, dar mi-e ca dupa 4-5 luni sa nu scada la jumatate durata de viata intre incarcari. Oricum de-ar tine pe bune 2 zile as zice ca e piesa.

Edited by ssreload, 18 February 2010 - 16:56.


#86
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postssreload, on 18th February 2010, 16:54, said:

Eu mai am o jena legata de motorola, am avut 2 modele la viata mea de la mot si la ambele bateria s-a dus extrem de repede (si stiu cum se intretine in parametrii un acumulator)... Deci o tine el bine la inceput, dar mi-e ca dupa 4-5 luni sa nu scada la jumatate durata de viata intre incarcari. Oricum de-ar tine pe bune 2 zile as zice ca e piesa.

Stai linistit ca au mai schimbat seriile de acumulatori. Nu mai sunt ca cele de pe V3,V360, Z3 etc.
Am avut o varietate de modele de la Motorola (peste 12 modele) si pot spune ca ultimele modele (din 2008 incoace) se comporta mult mai bine la capitolul baterie. Culmea, eu am un Moto C350 cumparat la inceputul lui 2003 si merge si astazi cu bateria originala. Inca mai tine 2-2,5 zile.

Edited by antinVidia, 18 February 2010 - 18:15.


#87
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
Vreau sa-mi iau un Milestone la sfarsitul saptamanii. Ce parere aveti de vipgsm sau selectgsm? Sunt OK magazinele?

#88
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostAusradierer, on 23rd February 2010, 12:25, said:

Vreau sa-mi iau un Milestone la sfarsitul saptamanii. Ce parere aveti de vipgsm sau selectgsm? Sunt OK magazinele?

Mai bine l-ai lua de pe telefonultau sau de pe QuickMobile, chiar daca e putin mai scump, dar stii ca sunt "firme" serioase.

#89
ssreload

ssreload

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.01.2007
:nonobad:
Un telefon care suna singur aiurea oamenii? e prima oara cand aud...
Cititi si voi, mi se pare incredibil:   > aici <

#90
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postssreload, on 27th February 2010, 10:40, said:

:nonobad:
Un telefon care suna singur aiurea oamenii? e prima oara cand aud...
Cititi si voi, mi se pare incredibil:   > aici <

Inca nu faceti diferenta intre Droid si Milestone :nonobad: .
Problema de mai sus e valabila doar pentru modelul Droid. Milestone, varianta europeana ruleaza un firmware diferit si functioneaza in retelele GSM (Droid e pentru CDMA).
O alta diferenta :  Droid ruleaza versiunea Android 2.0.1, iar Milestone 2.0.
Amandoua modelele vor primi anul asta Android 2.1, care va repara probabil multe probleme.

Edited by antinVidia, 27 February 2010 - 13:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate