Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

ateul- un individ cu imaginatia amputata? cauze, remedii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
99 replies to this topic

#91
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

View Postrobinake, on 1st October 2009, 22:28, said:

domle, am deschis un topic in care invit ateii sa isi foloseasca imaginatia pentru a comenta un vers. sunteti chiar atat de penibili incat sa nu puteti scoate doua vorbe din creierul vostru despre un amarat de vers?

HANDICAPÁT, -Ă, handicapați, -te, adj., s.m. și f. 1. (Persoană) care are o infirmitate. Sursa: DEX '98

toate persoanele sanatoase au imaginatie. rezulta ca persoanele care n-au imaginatie au o infirmitate. cum se numesc persoanele care au o infirmitate?

Sper ca realizezi cat de josnic ai inceput sa devi!

Edited by ain, 04 October 2009 - 14:34.


#92
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007
Deocamdata niciun popa nu a anticipat cand o sa fie urmatoarea eclipsa, sau mai stiu eu ce eveniment cosmic (la an, luna, zi... secunda).
Pe de alta parte ajungi sa te indoiesti de puterea divina, cand vezi la cate orori si grozavii sunt expusi copiii fara aparare.

Ah, si daca comparam cerintele Domnului cu faptele popilor si actiunile bisericii de-al lungul timpului, cred ca locasurile sfinte (crestine, musulmane... stuff) ar fi ultimul loc unde doamne-doamne ar ateriza.
Nu de alta dar si acolo gasesti pacatosi si corupti, poate mai ceva ca prin parlamente si guverne.

Edited by Maresalul, 04 October 2009 - 14:50.


#93
C_R_O_D

C_R_O_D

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.04.2009

View PostLauriciD, on 4th October 2009, 11:26, said:

Cu siguranță asta e mâna diavolului :roflmao:


Mi-ai dat o idee!  B) Poate am ajuns in sfarsit la lumina si la adevar! :lol:
Pentru ca - vad ca din comentariile ateilor curge numai nu logica. Si deci ,posibil un tip de teze pe care le repeta ateii după fiecare actiune/inacțiune diavoleasca.  :lol:
Acum eu vad ateii ca niste suflete slabe care nu au tinut piept la provocarile diavolesti si vin cu tot felul de idei, și principii care nici pe departe nu denota logica si ratiune, ba chiar mai mult credinta. Mai degraba papagalism. :lol:

Ok, Dumnezeu cu voi, și sa va aiba sf. duh in paza!!! :lol:



Sunt si eu un putregai, slab in credinta. Dar ceea ce pot spune cu siguranta este ca argumentele voastre nu au niciun continut logic. :D

#94
D3b1an

D3b1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 02.10.2009
Mie imi place interpretarea lui Isaac Asimov a bibliei (Asimov's Guide to the Bible). O interpreteaza luand in considerare conditiile istorice.

"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." - Isaac Asimov
Traducere: "Citită cum trebuie, Biblia este cea mai puternică forță pentru ateism concepută vreodată." - Isaac Asimov

Asimov e unul din cei mai importanti scriitori de SF, deci statea foarte bine si la capitolul imaginatie.

#95
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View PostC_R_O_D, on 4th October 2009, 16:13, said:

Sunt si eu un putregai, slab in credinta. Dar ceea ce pot spune cu siguranta este ca argumentele voastre nu au niciun continut logic. :D
Comentariul meu a fost unul adaptat stilului credincioșilor, dragul meu. Cât despre logică... nu mai spun nimic, n-are avea rost, ne-am contrazis cu mulți ca tine pe-aici ca s-o luăm de la capăt de fiecare dată. :)

#96
robinake

robinake

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 26.12.2008

View Postain, on 4th October 2009, 15:33, said:

Sper ca realizezi cat de josnic ai inceput sa devi!

ha,ha,ha...citeste primele 3 pagini ale topicului. primul care a cerut inchiderea lui , voalat desigur, ai fost chiar tu. cat de mici deveniti cand cineva va scoate din logica voastra stearpa de doi lei!! noroc cu @sorin520 care a realizat penibilul situatiei in care va aflati si v-a scos din vizuina...

daca nu va faceam handicapati nici acum n-ati fi avut curajul sa va dezmortiti imaginatia gripata de prea multe idei preconcepute...ba mai mult decat atat, @eu_unul s-a grabit ca fata mare la maritat si a inchis temporar topicul.

daca eu sunt josnic, voi sunteti jalnici. culmea e ca nu ma asteptam sa fiti chiar atat de batuti in cap.

topicul si-a realizat tinta. poti sa-l inchizi acum. lafaiti-va in continuare in zeama puturoasa a propriei suficiente...( exceptie, bineinteles, @sorin520)

#97
neo1234

neo1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 19.06.2006
Pt ateii care raspund la acest topic:

e ca si cum ar veni unu pe strada si tiar trage o flegma in fata si te insulta, si tu incepi sa te justifici fata de el ca sa il coningi ca nu meriti sa fi scuipat.

In cel mai extrem caz, treci mai departe fara sa ii zici nimic, da nu stai si te justifici fata de ala.

E clar ca initatorul topicului trebuia sa ii fie sters topicul si sa primeasca warn.

Nu am scris nici un reply ca credeam ca moderatorii se vor auto-seziza si vor actiona, da vad ca nu.

Topicu asta e un flame la adresa forumului ateilor. (si eu nici nu sunt ateu, da nu treb sa fi ateu ca sa iti dai seama)

E ca si cum ar veni un ateu pe forumu de ortodocsi si ar pune un topic: Credinciosul: un individ cu imaginatia bolnava... cauze... remedii ?

Omu asta profita din plin de porunca lui Isus care zice cand iti da unu o palma sa nu ii raspunzi cu aceeasi monmeda ci sa intorci obrazul celalalt. (Ba chiar mai zice sa iti iubesti inamicul).

Quote

ba mai mult decat atat, @eu_unul s-a grabit ca fata mare la maritat si a inchis temporar topicul.

ai scapat usor, nici nu realizezi. Si mai vorbesti de altii ca au nustiuce probleme cu "imaginatia".

Quote

daca eu sunt josnic, voi sunteti jalnici.

nu te contrazic. Cum sa discuti cu unu care iti trage o flegma in fata si in plus sa incepi sa te si justifici fata de el si sa incerci sa il convingi ca nu are dreptate... E clar ca el are problema, nu tu... Trebuia sa apeleze direct la moderatori sa iti stearga topicul, si daca se simteau iertatori nu cereau sa iti dea warn moderatorii.

Edited by neo1234, 04 October 2009 - 20:24.


#98
arpisz

arpisz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,896
  • Înscris: 25.04.2008

View Postrobinake, on 4th October 2009, 20:24, said:

ha,ha,ha...citeste primele 3 pagini ale topicului. primul care a cerut inchiderea lui , voalat desigur, ai fost chiar tu. cat de mici deveniti cand cineva va scoate din logica voastra stearpa de doi lei!! noroc cu @sorin520 care a realizat penibilul situatiei in care va aflati si v-a scos din vizuina...

daca nu va faceam handicapati nici acum n-ati fi avut curajul sa va dezmortiti imaginatia gripata de prea multe idei preconcepute...ba mai mult decat atat, @eu_unul s-a grabit ca fata mare la maritat si a inchis temporar topicul.

daca eu sunt josnic, voi sunteti jalnici. culmea e ca nu ma asteptam sa fiti chiar atat de batuti in cap.

topicul si-a realizat tinta. poti sa-l inchizi acum. lafaiti-va in continuare in zeama puturoasa a propriei suficiente...( exceptie, bineinteles, @sorin520)
propun un suspend pentru comportament crestin banal si deschiderea unui topic care a fost conceput pentru a genera flame ... si atitudinea crestina a initiatorului care declara ca de fapt eticheta handicapat ne era adresata
si folosirea de culori in mesaje

apropo crestine esti crestin in adevaratul sens al cuvantului

ia zi banalule cum sta treaba cu lipsa intelesului din opera ta de capatai din care tiai construit o lume a ta profund alienata de a noastra care o exemplifici prin aberatii de genul :
la inceput era x
x era cu y
x era y

vrei sa iti comenteze cineva aceasta mostra de logica crestina (si da e crestina ... face parte din partea relevanta pentru paradigma crestina) ? tu chiar iti imaginez ca cineva se coboara la un nivel suficient ca sa comenteze o asemenea sfidare a tot ce inseamna ratiune? nu cred ca o sa gasesti pe cineva suficient de nebun ca sa riste sa gaseasca tzitzei in incercarea de a se cobori la nivelul crestinismului

#99
robinake

robinake

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 26.12.2008

View Postarpisz, on 4th October 2009, 21:25, said:

propun un suspend pentru comportament crestin banal si deschiderea unui topic care a fost conceput pentru a genera flame ... si atitudinea crestina a initiatorului care declara ca de fapt eticheta handicapat ne era adresata
si folosirea de culori in mesaje

tz,tz,tz,tz,tz.....iar incoerent! ce bei? :cheers:

Edited by robinake, 04 October 2009 - 20:40.


#100
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
gata cu prostiiile! Nu abuzati de bunatatea mea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate