Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Faceti jogging?

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#19
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

Darkheart, on Jul 21 2005, 13:24, said:

Dacă urci și tu în autobuz, o să mă apuc și eu de alergat  :D

Nu am timp liber, de asta nu alerg, însa se pare ca trebuie să-mi găsesc timp disponibil.

<{POST_SNAPBACK}>



Asta cu timpul liber e o mare vraja,cel putin in cazul tau :P .Sintem lenesi,asta e ideea.Comozi.Cit iti ia sa alergi?In nici un caz nu e un capat de tara.

#20
Darkheart

Darkheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.04.2005

ebola23, on Jul 22 2005, 06:04, said:

Asta cu timpul liber e o mare vraja,cel putin in cazul tau :P .Sintem lenesi,asta e ideea.Comozi.Cit iti ia sa alergi?In nici un caz nu e un capat de tara.

<{POST_SNAPBACK}>


În cazul meu, nu e necesar să alerg.  :) Îmi mențin greutatea și nu vreau să-mi dezvolt musculatura picioarelor. Ca fostă practicantă de arte marțiale mi-am păstrat condiția fizică. Nu sunt comodă. Te invit pe tatami să vezi cine rezistă mai mult.
Legat de timpul meu liber, am vreme pt. manichiură, pedichiură  :D , și asta e necesar la o fată pt. întreținerea corporală. :rolleyes:

#21
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Domnisoara,aici e greseala dumneavoastra:"În cazul meu, nu e necesar să alerg".
Ce s-ar fi facut lumea daca si Asafa Powell ar fi gindit la fel si nu se apuca de atletism(detinatorul fabulosului 9.77 pe 100 m).Sau Reggie Miller de baschet(in tinerete i s-a spus ca probabil nu va putea sa mearga,atit de slab era-si a ramas cam tot asa)
Nu alergi (intotdeauna) ca sa slabesti,nici ca sa iesi din foame(vezi etiopienii,etc-la maraton) si nici ca sa demonstrezi ceva cuiva sau tie.Alergi de placere.Placerea de dupa :P .Atunci cind lumea e doar a ta(endorfine&sheat)


Lasa ca mai vorbim dupa o partida de alergat. :P

Attached Files



#22
io_ana_20

io_ana_20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.12.2003

ebola23, on Jul 22 2005, 12:23, said:

Domnisoara,aici e greseala dumneavoastra:"În cazul meu, nu e necesar să alerg".
Ce s-ar fi facut lumea daca si Asafa Powell ar fi gindit la fel si nu se apuca de atletism(detinatorul fabulosului 9.77 pe 100 m).Sau Reggie Miller de baschet(in tinerete i s-a spus ca probabil nu va putea sa mearga,atit de slab era-si a ramas cam tot asa)
Nu alergi (intotdeauna) ca sa slabesti,nici ca sa iesi din foame(vezi etiopienii,etc-la maraton) si nici ca sa demonstrezi ceva cuiva sau tie.Alergi de placere.Placerea de dupa :P .Atunci cind lumea e doar a ta(endorfine&sheat)
Lasa ca mai vorbim dupa o partida de alergat. :P

<{POST_SNAPBACK}>

Aici ai perfecta dreptate! Sa ma vezi dupa o ora de alergat cand vin acasa si fac dush si imi fac si manichiura si pedichiura (imi ramane timp si pentru asta slava Domnului!  :proud: ).. Sunt atat de zambareatza....si de happy si parca toata lumea e a mea... I love that feeling...
Azi e taaare friiig si innorat pe aici... :(

#23
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

io_ana_20, on Jul 22 2005, 16:49, said:

Aici ai perfecta dreptate! Sa ma vezi dupa o ora de alergat cand vin acasa si fac dush si imi fac si manichiura si pedichiura (imi ramane timp si pentru asta slava Domnului!  :proud: ).. Sunt atat de zambareatza....si de happy si parca toata lumea e a mea... I love that feeling...
Azi e taaare friiig si innorat pe aici... :(

<{POST_SNAPBACK}>



:P.Deci mai exista si fete din astea.Keep up the good work.Ce pot spune:la cit mai multe ture :coolspeak:

Hi hi,tu esti fata cu pufarinele :D .Maninca domne normal si fa cit mai mult sport.Lasa ambiturile astea.Daca te place,te place si asa.Daca nu,treaba lui.Spor

Edited by ebola23, 22 July 2005 - 20:44.


#24
io_ana_20

io_ana_20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.12.2003

ebola23, on Jul 22 2005, 20:40, said:

:P.Deci mai exista si fete din astea.Keep up the good work.Ce pot spune:la cit mai multe ture :coolspeak:

Hi hi,tu esti fata cu pufarinele :D .Maninca domne normal si fa cit mai mult sport.Lasa ambiturile astea.Daca te place,te place si asa.Daca nu,treaba lui.Spor

<{POST_SNAPBACK}>

Mananc mananc normal ca aici in Germania nu gasesc pufarine  :rolleyes:

#25
BlueSpirit

BlueSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.04.2005
Alergam cu placere cam 2-3km /zi, acum de cand sunt in Bucuresti nu am mai alergat dar urc scarile in ritm alert, stau la etajul 8. De azi am sa merg si la aerobic , deabea astept.

#26
cez

cez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 11.09.2004
Duminica 2 octombrie, pe langa maratonul Izvorul Alb va fi si un cros popular (4km)  la care voi participa. Va mai participa cineva de aici ?  :)

#27
medvonok

medvonok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 31.08.2005
Si eu alergam cam 6 Km pe seara, acum mai alerg doar dupa tramvaie !
Oricum ma linistesc la gandul ca "maine" am sa ma apuc din nou.

Edited by medvonok, 22 October 2005 - 18:23.


#28
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Nu-mi trebuie jogging pentru ca ar in fiecare zi terenu' de fotbal, de o parte pe alta...

#29
stanley7

stanley7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.10.2005
eu mam antrenat destul de serios alergam cu ranita in spate ...am inceput fara cate 6  7 8 uneori si 10
apoi am inceput cu ranita cate 4 sau 5
da alergam la ritm  nu asa incet
care are vreo intrebare ceva sunty disponibil

#30
Blonde

Blonde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.10.2006
Hello! Apai sa vedeti ca numa` ce m-am apucat si eu de-o luna si ceva de aerobic si m-am operat zilele trecute la antebrat...si cica 3 saptamani: repaus   :crying:
Faptul ca tre` sa ma las de sport si fobia kilogramelor in plus, ma omoara.
Acuma, m-as apuca de alergat dimineata, pe-aici prin cartier..sper sa reusesc.
Intrebarea mea este...cum alerg? ( pe nemancate sau am voie sa mananc ceva?!) si cat alerg?!
Am 5 kg in plus...si daca tot alerg, as dori sa se si cunoasca.
Noah, poa` s-o gasi cineva sa-mi raspunda. Mercic!
Stanley7, poate chiar tu  :P

#31
malicious earn

malicious earn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 463
  • Înscris: 27.09.2006

View PostBlonde, on Oct 10 2006, 18:40, said:

Hello! Apai sa vedeti ca numa` ce m-am apucat si eu de-o luna si ceva de aerobic si m-am operat zilele trecute la antebrat...si cica 3 saptamani: repaus   :crying:
Faptul ca tre` sa ma las de sport si fobia kilogramelor in plus, ma omoara.
Acuma, m-as apuca de alergat dimineata, pe-aici prin cartier..sper sa reusesc.
Intrebarea mea este...cum alerg? ( pe nemancate sau am voie sa mananc ceva?!) si cat alerg?!
Am 5 kg in plus...si daca tot alerg, as dori sa se si cunoasca.
Noah, poa` s-o gasi cineva sa-mi raspunda. Mercic!
Stanley7, poate chiar tu  :P

Eu recomand pe nemancate din motive de ergonomie si aerodinamica :)

Alergi cat vrei dar sa nu te astepti sa slabesti prea mult.
Daca vrei sa slabesti iti recomand alergare de viteza daca chiar vrei alergare (adica 100m cu viteza maxima). Vezi ca Stanley7 zice ca alerga cu ranita in spate! Cu cat antrenamentul este mai intens si mai solicitant pentru _MUSCHI_ cu atat mai bine.

Sala e cea mai buna pentru slabit (exercitiile pe care le fac baietii -> mai putin alea  pentru fesieri :))

No fain atunci, bafta! :)

PS: daca esti hotarata sa slabesti NU MAI MANCA!

PPS: Nu-ti face griji, un om moare de foame cam in 60 de zile asa ca nu e nici un pericol daca stai vreo trei zile doar cu apa (serios)!

#32
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Eventual baga multe tigari in tine, daca nu mai mananci, macar nici de somn sa nu ai parte, asa ca incearca sa stai treaz/a vre-o 2 saptamani, sunt sigur ca daca omul reuseste sa stea fara mancare 60 de zile (2 LUNI? :huh:  LOL! :o  :o ), cred ca poti sta si fara somn.

PS: Evident glumesc. Ia si te apuca de un sport mai serios daca vrei sa slabesti. Jogging pe langa faptul ca nu e eficient mai si solitica extrem de mult inima. Recomand sala...

#33
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006
Eu nu pot sa alerg din doua motive:
1. Nu reusesc sa respir corect cand alerg si obosesc repede (fumatul si-a spus cuvantul).
2. Ma plictisesc cand alerg.
Prefer orice fel de sport, desi le prefer pe cele in echipa. Am jucat volei doi ani. Acum nu mai am timp si nici posibilitatea. Am mers si la fitness o luna vara asta dupa care m-am plictisit. Timp sa ma dedic sportului nu mai am, dar voi evita jogging-ul pe cat se poate. :D

#34
rodia

rodia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.10.2006
Vreau sa reincep sa alerg... eu fac un fel de jogging mai usor, nu chiar walking, dar in limita de a mai putea vorbi in timp de alerg. Pentru a putea fi mai consecventa cu mersul la jogging ma gandeam ca infiitarea unui grup de alergatori ar duce la rezultate. Eu locuiesc in apropiere de parcul Carol, pe la Unirii. Se mai gasesc amatoare/amatori?

#35
underdesire

underdesire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 07.08.2005
sal. eu abia m-am apucat
ieri am fugit 20 min (4km)
azi 40 min (8km)
dupa ce am gatat azi ma simtzeam destul de fresh
sa fug mai mult sau mai repede?

#36
ionutzul

ionutzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 19.12.2006
salut ....ma intrebam daca poate cineva sa imi sugereze niste locuri bune de alergat din iasi .......timp de vro 3 saptamani am alergat aproape zilnic pe strada chiurchi dar din pacate sunt alergat de caini comunitari :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: :cursing:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate