Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

Un numar de telefon de la Romtelecom (Dolce) stiti?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Buna dimineata. Am si eu o rugaminte pentru cei care mai sunt treji la aceasta ora. Stie cineva un numar de telefon de la Romtelecom - Dolce, apelabil din retele mobile? Tocmai m-au tepuit si pe mine, trecandu-ma pe un abonament Dolce Star, desi am cerut in mod expres sa nu faca asta... Eu chiar nu-i inteleg, vor sa isi piarda clientii, sau ce-si doresc... m-au lasat fara AXN Sci-Fi, fara MTV Romania, fara VH1... I`m really pissed off. Please help!

Edited by alexis27, 29 September 2009 - 23:26.


#2
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007
Nu este chiar un numar de telefon, insa poti incerca aici sa le comunici inconvenientul pe care il intimpini:
http://www.romteleco...aza-o-problema/

Linkul este pentru problemele aparute pe parte de furnizare servicii TV al RTC.

Succes!

#3
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008

View PostDaros, on 30th September 2009, 00:52, said:

Nu este chiar un numar de telefon, insa poti incerca aici sa le comunici inconvenientul pe care il intimpini:
http://www.romteleco...aza-o-problema/

Linkul este pentru problemele aparute pe parte de furnizare servicii TV al RTC.

Succes!



Google face minuni. Din retele mobile sau alte retele fixe decat Romtelecom, serviciul de relatii clienti al Romtelecom se poate apela la numarul 021.408.80.65 , de unde se face transferul catre 1930. Am reusit sa reactivez posturile TV din vechiul pachet, in 3 minute, doamna de la serviciul de relatii cu clientii a fost deosebit de amabila si prompta. Mi s-a explicat ca "disparitia din grila a canalelor" are ca motivatie ... decizia superiorilor sai si ca orice client care nu doreste migrarea la noile grile Dolce va putea reactiva programele tv "disparute", daca apeleaza serviciul de relatii cu clientii. Fara costuri suplimentare, prelungiri ale perioadei de contract, etc. La mine s-au reactivat toate, in afara de Sport Klub, care, sincer, nici nu m-a interesat vreodata. Mersi de ajutor, oricum, Daros!

#4
robi22

robi22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 16.04.2008

View Postalexis27, on 29th September 2009, 23:25, said:

Buna dimineata. Am si eu o rugaminte pentru cei care mai sunt treji la aceasta ora. Stie cineva un numar de telefon de la Romtelecom - Dolce, apelabil din retele mobile? Tocmai m-au tepuit si pe mine, trecandu-ma pe un abonament Dolce Star, desi am cerut in mod expres sa nu faca asta... Eu chiar nu-i inteleg, vor sa isi piarda clientii, sau ce-si doresc... m-au lasat fara AXN Sci-Fi, fara MTV Romania, fara VH1... I`m really pissed off. Please help!

Numai un nr de fix...Ceri la comercial cand iti raspund

0214088065

Aici sun eu..

#5
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008

View Postrobi22, on 30th September 2009, 00:57, said:

Numai un nr de fix...Ceri la comercial cand iti raspund

0214088065

Aici sun eu..

Thanks, Robi, am rezolvat problema, la numarul asta am sunat si eu, il gasisem pe Google :) M-a uimit doamna de la relatii cu clientii. Deosebit de amabila. Nu i-am retinut numele, dar zau ca ar merita un bonus la salariu. In concluzie, cine s-a mai trezit ca mine fara unele programe din grila... sa apeleze serviciul de relatii cu clientii :)

Good luck!

#6
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Sunt foarte amabili, rușinea este însă că acest număr de telefon se găsește oriunde altundeva doar pe site-ul lor nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate