Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Canale TV / RADIO din Republica Moldova

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
vanea

vanea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.08.2006

 chatnoir401, on Jun 26 2006, 17:46, said:

Daca are cineva informatii despre postul de radio Micul Samaritean, stiu ca e din Republica Moldova si are si la noi mai multe statii locale. E unul si acelasi?


Nu sunt baptist, dar radioul imi place...nu ca l-as asculta zi de zi, dar cind trec
cu butonul pe linga dinsul, citeodata!!! il ascult, imho: intr-adevar ai ce asculta

da! M.S. e din Moldova. ce sa va spun mai mult? poate ca v-ar interesa adresa
lor...poate ca doriti sa le scrieti....nu stiu. mai inscurt poftim:

"MICUL SAMARITEAN"
Republica Moldova
MD 2012, mun. Chisinau, str. Bucuresti, nr. 68,
Anatol Marandiuc, tel: 237589,  521019, fax: 554277

#20
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
La voi se aude ceva despre lansarea platformei DTH - Boom TV ?

Si daca in Moldova se are in vedere trecerea la televiziunea digitala terestra... eventual sa ne spui cum stau vecinii vostrii ukrainieni si rusi la acest capitol, adica DVB-T

Transmite salutari lui Frocus... si poate isi face timp sa treaca si pe aici

#21
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Facem ce facem si tot la Boom ajungem  :))

#22
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 vanea, on Aug 8 2006, 10:51, said:

Nu sunt baptist, dar radioul imi place...nu ca l-as asculta zi de zi, dar cind trec
cu butonul pe linga dinsul, citeodata!!! il ascult, imho: intr-adevar ai ce asculta

da! M.S. e din Moldova. ce sa va spun mai mult? poate ca v-ar interesa adresa
lor...poate ca doriti sa le scrieti....nu stiu. mai inscurt poftim:

"MICUL SAMARITEAN"
Republica Moldova
MD 2012, mun. Chisinau, str. Bucuresti, nr. 68,
Anatol Marandiuc, tel: 237589,  521019, fax: 554277
Deocamdata nu intentionez sa le scriu, singurul lucru care mai interesa  daca e acelasi post si in Romania, oricum au destule statii si la noi. De ascultat, doar asa cand dau de el, in rest sper sa ai dreptate odata ce spui ca iti place...

#23
valentinv

valentinv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 17.04.2003

 chatnoir401, on Aug 9 2006, 19:55, said:

Deocamdata nu intentionez sa le scriu, singurul lucru care mai interesa  daca e acelasi post si in Romania, oricum au destule statii si la noi. De ascultat, doar asa cand dau de el, in rest sper sa ai dreptate odata ce spui ca iti place...

Ambele posturi apartin aceleasi organizatii, dar au grile de programe diferite adaptate local.In Basarabia au emisiuni in romana, rusa si engleza.

Edited by valentinv, 10 August 2006 - 09:14.


#24
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 29.04.2006
Radio : BBC-MOLDOVA-EMISIUNE / Prima emisiune bbc pentru Republica Moldova va fi difuzată la 27 august 08/9/2006 11:26:32
Chișinău (MEDIA EXPRES) / 9 aug 2006 / BBC inaugurează prima sa emisiune specială pentru Republica Moldova. Ea va fi difuzată zilnic, începând cu 27 august, de la ora 20:00 și va avea durata de 15 minute, informează Agenția Monitor Media. An [...]

Sursa: mediaexpres.ro

#25
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 valentinv, on Aug 10 2006, 10:13, said:

Ambele posturi apartin aceleasi organizatii, dar au grile de programe diferite adaptate local.In Basarabia au emisiuni in romana, rusa si engleza.
Din cate am remarcat si cel din Romania are emisiuni in limba engleza.

#26
midanfactory

midanfactory

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.08.2006
Acum aproape 1 an a fost construit nu site foarte bun Vocea Media Audiovizuala a Moldovei toate posturile Radio si Tv din RM la adresa  www.mediavoice.impact.md realizat de agentia Media IMPACT www.impact.md

#27
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 29.04.2006
Radio : BBC-CHIȘINĂU-FRECVENȚĂ / BBC va emite la Chișinău pe 97,2MHz 08/25/2006 05:24:46
București (MEDIA EXPRES) / 25 aug 2006 / BBC va emite la Chișinău pe o nouă frecvență în FM - 97,2MHz, cu programe în patru limbi și o emisiune specială intitulată „Actualitatea în Republica Moldova”. Lansarea frecvenței, precum și n [...]

#28
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003

RDI News said:

BBC va emite la Chișinău pe o nouă frecvență în FM - 97,2MHz, cu programe în patru limbi și o emisiune specială intitulată „Actualitatea în Republica Moldova”. Lansarea frecvenței, precum și noii emisiuni de actualități despre Moldovei se va produce duminică, 27 august.

Potrivit unui comunicat al BBC World Service, remis spre difuzare Agenției Monitor Media, emisiunea va fi difuzată zilnic, de la ora 20.00, și va cuprinde 15 minute de știri, interviuri și reportaje. În prima ediție, se va transmite un interviu în exclusivitate cu președintele R. Moldova, Vladimir Voronin. În edițiile următoare, „Actualitatea în Republica Moldova” va aborda subiecte importante din viața politică, economică, socială și sportivă a țării.

Pe lângă programe în limba română, pe 97,2 FM se vor transmite și emisiuni BBC în limba engleză, rusă și ucraineană. Astfel, BBC va transmite la Chișinău 24 de ore pe zi, șapte zile pe săptămână.

„Traversăm o perioadă de dezvoltare rapidă” a declarat directorul redacției în limba română a BBC, Răzvan Scorțea. „La începutul anului am deschis un nou birou BBC ultramodern în inima Chișinăului, iar acum inaugurăm o frecvență FM și o emisiune de știri specială pentru ascultătorii noștri din R. Moldova. Este o dovadă a importanței pe care BBC o acordă acestei zone cât și a dorinței noastre de a oferi publicului emisiuni relevante, realizate la cele mai înalte standarde”, a spus Scorțea.

Referindu-se la emisiunea specială pentru Republica Moldova și la noua frecvență FM din Chișinău, președintele Voronin a declarat la BBC că acest fapt „înseamnă o încredere foarte mare din partea unei organizații mass media foarte importante pe plan internațional. Înseamnă o atenție sporită față de toate procesele care au loc în Moldova, față de situația din țara noastră”.

Corespondenți ai BBC activează în R. Moldova din 1989. La 7 martie curent, BBC a inaugurat la Chișinău un birou ultramodern. Acest echipament permite realizarea și difuzarea emisiunilor de la Chișinău. Postul de radio britanic BBC a început difuzarea emisiunilor în limba româna la 15 septembrie 1939. Actualmente, BBC difuzează în 200 de țări.

BBC World Service oferă programe radio și pentru Internet în 33 de limbi, atingând o audiență globală de 163 de milioane de oameni. Emisiunile BBC sunt preluate de peste 2000 de posturi de radio în întreaga lume, precum și de numeroase companii de telefonie mobilă.
http://www.rdi-sat.c...pic.php?t=77643

#29
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 29.04.2006
Comunicatii : STATIE RADIO-TRANZACȚII / O companie din Rusia, a cumpărat centrul \"Mayak\" din Transnistria 10/8/2007 06:01:29
București (MEDIA EXPRES) / 07 oct. 2007 / Tiraspolul a acceptat, marți, 2 octombrie 2007, să vândă Centrul de transmisii radio și TV din localitatea transnistreană Mayak companiei ruse „Rossiiskayaia radioveșciatelnaya seti\", o întreprind [...]

#30
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Eh... usor usor ajung si la Chisinau. Ar ajunge rusii daca ar putea chiar si la Iasi, samd.....

#31
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 29.04.2006
Un nou canal din R. Moldova pe Eutelsat W2:

euTV 12719 H - tp F5

#32
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Fețe noi, o nouă abordare, un nou concept televizat, atitudine și rafinament, asta ne propune din 17 septembrie postul EU TV. Într-un timp relativ scurt, o echipă compactă a reușit să ne facă dependenți de tv. Și chiar dacă într-o țară mică precum a noastră, știrea să circule cu troleibuzul, că tot ajunge într-o zi dintr-un capăt în altul, echipa EU TV ne ia prin surprindere.
sursa: www.flux.md

#33
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Iata noul look al site-ului Tele Radio Moldova:
http://www.trm.md/in...gram&location=1
Asadar, de acum inainte vom sti programul tv zilnic al postului national de televiziune moldovenesc.  :coolspeak: Din pacate, tot la 12 noaptea e inchiderea programului, iar emisiunea de stiri Mesager de la ora 19:00 e in limba rusa.

#34
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 29.04.2006
In sfarsit!
De cand se chinuie sa-si posteze programul pe site!
Uau, au si Flash! :D
Au chiar si transmisii online (dar nu in direct)...

Edited by Zygoth, 14 November 2007 - 15:56.


#35
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Mie tot mi se pare nepotrivita ora la care TVR 2 transmite emisiunea "Mesager" (05:25). Cred ca emisiunea ar fi trebuit pusa la o ora mai rezonabila (07:00-07:30) cand se scoala romanul. Nu cred ca se scoala nimeni la ora 5 dimineata doar ca sa afle stirile din Moldova din ziua precedenta. Nu stiu cata audienta are acel jurnal.
Ma asteptam si la o grila de programe mai dinamica a televiziunii nationale moldovenesti, si nu cu seriale si filme de care n-a auzit nimeni. O alta bila neagra pe care le-o acord moldovenilor este interzicerea transmiterii TVR 1 in republica. Moldovenii se izoleaza de vecini, si asta nu e bine deloc, mai ales pentru o tara care tinde sa intre in viitorul apropiat in UE.

#36
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 duculeana, on Nov 14 2007, 16:23, said:

Mie tot mi se pare nepotrivita ora la care TVR 2 transmite emisiunea "Mesager" (05:25). Cred ca emisiunea ar fi trebuit pusa la o ora mai rezonabila (07:00-07:30) cand se scoala romanul. Nu cred ca se scoala nimeni la ora 5 dimineata doar ca sa afle stirile din Moldova din ziua precedenta. Nu stiu cata audienta are acel jurnal.


Da chiar cui crezi ca ii  pasa de emisiunea asta in conditiile in care si tvr2 are o audienta infima. Fii  serios .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate