Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...
 La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 

mici umflaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
b9876

b9876

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 11.07.2008
mi-au aparut niste mici umflaturi pe mana si pe picioare, nu sunt chiar niste bube, dar parca ajung acolo.nu ma muscat nimic. si imi vine sa ma scarpin foarte des.exista cumva posibilitatea sa fie de la dulciuri ? sau de la ceva aliment?

#2
Nightandu

Nightandu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.01.2008

View Postb9876, on 13th September 2009, 20:32, said:

mi-au aparut niste mici umflaturi pe mana si pe picioare, nu sunt chiar niste bube, dar parca ajung acolo.nu ma muscat nimic. si imi vine sa ma scarpin foarte des.exista cumva posibilitatea sa fie de la dulciuri ? sau de la ceva aliment?
da este posibil, daca ai vreo alergie ... Poate sa fie pur si simplu de la caldura. Da mai multe detali, ce culoare au, cat de mari sunt ... etc

#3
b9876

b9876

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 11.07.2008

View PostNightandu, on 15th September 2009, 07:02, said:

da este posibil, daca ai vreo alergie ... Poate sa fie pur si simplu de la caldura. Da mai multe detali, ce culoare au, cat de mari sunt ... etc

is bube mici, si s-au inrosit, de la scarpinat.pe picioare pe burta am.de la caldura nu cred, ca mi-a mai fost cald si nu am avut dinastea. mari sanse cu mancarea.ca in ultimele zile am cam facut exces de multe prostii.. dar e ciudat ca nu mi sa mai intamplat.. sau nu imi mai amintesc eu

#4
Nightandu

Nightandu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.01.2008
vezi sa nu fie varicela sau una din "bolile copilariei".

#5
Drug

Drug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 07.05.2005
Daca leziunile sunt mari (0.5-1cm sau mai mult) de culoare rosie intunecata, pare a fi urticarie (alergie). Tratamentul in functie de gravitate este cu antihistaminice (aerius, claritine, zyrtec etc) sau, in cazuri mai grave, antiinflamatorii stiroidiene (HHC, dexametazon). Ai grija ca de la aceasta alergie poti sa si mori (se umfla gatul si nu mai poti respira)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate