Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Despre abonamentul de 39 de ron la RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
rtc dau laptopuri si wii

#20
Nick_13ro

Nick_13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 06.03.2007

View Postmaistoru, on 11th September 2009, 21:49, said:

rtc dau laptopuri si wii

Știu  :) Vroiam să zic că un PS3 m-ar tenta mai mult decât un laptop sau wii, dar tot nu m-aș abona.

#21
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Asta e, te multumesti cu PS2... cu un mouse PS/2.

Am trecut si eu la abonamentul de Cablelink 2 de 39 de lei (de la 28) si mi-a fost crescuta viteza de la 3Mbps la 5Mbps conform contractului.
Viteza asta am avut-o pe Fiberlink acu' 2 sau 3 ani de zile cand locuiam in alta parte a orasului :)

Am rabdare, sper sa ajunga cu GPON-ul si la case...

Daca inflatia va urca in continuare iar DIGI nu va face fata cu investitiile vom ajunge toti la abonament de 45-46-49 lei :D

(stai, sa bat in lemn)

#22
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
In multe orase, Cable Link-ul 1 are 5 cu 1 -din Sept./Oct. 2008, iar Cable Link-ul 2 are 10 cu 2 ..MegaBiti.

Ma mir sa aud ca taman in ditamai CRAIOVA dau doar 5 MegaBiti la Cable Link 2...


Eu, in IAN. 2009, inainte cu o luna sa-mi puna infrastructura de Gpon, ..am cerut 5 MegaBiti, de la 3, -pt. Cable Link-ul 1, si am obtinut, cred ca pt. aproape 2 cartiere, ..dupa ce m-a sunat cineva de la Serverele Regionale cu putere de decizie, si care a lasat de inteles ca se uitase de unele sub-zone din oras cu Cable Link, in ce priveste marirea vitezelor...

#23
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Multumesc pentru informatie, am sa intreb la serviciul de relatii cu clientii.
Pe site (RDSLink.ro) scrie 3Mbps la 28 lei si 5Mbps la 39 de lei.

#24
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
NU.. intreba la Relatii Clienti, ci spune-le ca stii ca asa este, -dar nu zi si tu ca de pe SoftPedia, caci or sa-ti rada in nas.


Eu citeam chiar si pe SoftPedia, cum ca unii din CLUJ-NAPOCA, IASI si BUCURESTI.. ziceau inca din Septembrie 2008 -ca au marit cum ti le-am spus, in unele zone de Cable Link.


Cand am vorbit eu, in IAN. 2009, nu m-au contrazis, si au fost amabili, a doua zi m-a sunat cineva din Interior, si in aceeasi zi.. au marit cum ti-am zis, in zona mea, la CL1.


Si degeaba te iei dupa site, se stie ca.. in realitate, situatia este alta...


Asa ca solicita-le, nu ii intreba, caci altfel slabe sanse ai...

#25
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
http://forum.softped...p;#entry7000828

Eu sunt in asteptare pentru 20 down 4 up pe CL 2. :D
Daca la Iasi de aproape 2 luni s-a facut schimbarea sper sa nu astept prea mult.

Edited by bogdan_popescu, 19 October 2009 - 13:33.


#26
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
eu am fiberlink dala vechi cel mai ieftin adica de 25 lei, asta acum s-a modificat automat in 28 lei nu?  daca de exemplu vreau sa fac trecerea la abon de 39 ron merita? defapt eu vreau sa fac trecerea asta in special pt a lua gratis digi net mobil, ca ma gandesc ca as avea 2 beneficii decat sa il iau separat ca tot acolo ajung.... la un speed teste pe bucuresti mi-a iesit asa [ http://www.speedtest.net/result/597015731.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Mai fa odata testul cu firewallul si antivirusul dezactivate :naughty:

#28
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
mi se pare ciudat ca in ultimul timp nu exista niciun comentariu referitor la perioada de instalare a internetului fiberlink de la rds! am facut contract acum o luna si jumatate pt acest abonament si, probabil, trebuie sa astept toate cele 90 de zile din contract ca sa mi se instaleze acest serviciu??...  penibil, rusinos, revoltator!!  de mentionat ca echipament necesar e pe scara. de asemenea, nu exista, in mod sigur, o explozie a instalarilor in orasul meu in asa fel incat sa nu mai faca fata, asa ca nu exista niciun motiv pt intarzierea instalarii decat, poate, ca nu au nevoie de clienti noi. oricum, de cand am achizitionat serviciile acestei firme, cablu tv si telefonie, am o senzatie de ieftin, compromis, provizoriu..  noroc ca am backup pt toate serviciile, altfel cred ca as fi innebunit!

#29
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
Eu la CL2 primesc 5/1 mbps, e ceva in neregula? :lol:
La Relatii daca sun degeaba ii intreb pe aia ca ma iau cu prostiile invechite de pe site si imi toc doar nervii.

Edited by LeNoR, 07 November 2009 - 16:27.


#30
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postcretacic, on 7th November 2009, 15:46, said:

nu au nevoie de clienti noi
Dacă ar fi așa, atunci cei care prezic moartea RDS nu sunt cei mai buni profeți.

#31
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View Postcretacic, on 7th November 2009, 15:46, said:

mi se pare ciudat ca in ultimul timp nu exista niciun comentariu referitor la perioada de instalare a internetului fiberlink de la rds! am facut contract acum o luna si jumatate pt acest abonament si, probabil, trebuie sa astept toate cele 90 de zile din contract ca sa mi se instaleze acest serviciu??...  penibil, rusinos, revoltator!!  de mentionat ca echipament necesar e pe scara. de asemenea, nu exista, in mod sigur, o explozie a instalarilor in orasul meu in asa fel incat sa nu mai faca fata, asa ca nu exista niciun motiv pt intarzierea instalarii decat, poate, ca nu au nevoie de clienti noi. oricum, de cand am achizitionat serviciile acestei firme, cablu tv si telefonie, am o senzatie de ieftin, compromis, provizoriu..  noroc ca am backup pt toate serviciile, altfel cred ca as fi innebunit!
Cand ai semnat contractul nu stiai ca iti instaleaza in termen de 90 de zile? Daca vor trece cele 90 de zile si nu vei avea serviciul instalat vei avea tot dreptul sa-i insulti... deocamdata nu ;)

Edited by Florinbv, 07 November 2009 - 19:58.


#32
snitel

snitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 25.07.2009

View PostLeNoR, on 7th November 2009, 16:26, said:

Eu la CL2 primesc 5/1 mbps, e ceva in neregula? :lol:
Mie, in Iasi, mi-au marit in septembrie viteza de la 5/1 la 10/2 la CableLink 1, iar dupa o luna m-au trecut pe FiberLink (care-mi merge acum cu 22/1).

#33
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View Postcretacic, on 7th November 2009, 15:46, said:

mi se pare ciudat ca in ultimul timp nu exista niciun comentariu referitor la perioada de instalare a internetului fiberlink de la rds! am facut contract acum o luna si jumatate pt acest abonament si, probabil, trebuie sa astept toate cele 90 de zile din contract ca sa mi se instaleze acest serviciu??...  penibil, rusinos, revoltator!!  de mentionat ca echipament necesar e pe scara. de asemenea, nu exista, in mod sigur, o explozie a instalarilor in orasul meu in asa fel incat sa nu mai faca fata, asa ca nu exista niciun motiv pt intarzierea instalarii decat, poate, ca nu au nevoie de clienti noi. oricum, de cand am achizitionat serviciile acestei firme, cablu tv si telefonie, am o senzatie de ieftin, compromis, provizoriu..  noroc ca am backup pt toate serviciile, altfel cred ca as fi innebunit!

desi in contract scrie 90 de zile deobicei in maxim 2 saptamani se rezolva instalarea..asta daca este instalat echipamentul necesar in zona..posibil sa nu prea aiba angajati rds braila de intarzie asa mult

#34
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Si la Cluj dureaza 3 luni desi firele sint trase pana la usa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate