Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!
 PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

windows 10 drivere startup degrad...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Concert MIchael Jackson - intrebare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
Am vazut de mai multe ori filmarea de la concertul din 92` si erau foarte multi oameni care lesinau ( peste 100 pe toata durata concertului )
Intrebarea mea este daca aia chir lesinau , sau era ceva pe bune

La un moment dat au scos un om care era in scaun cu rotile din public  :ewwpu:

#2
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 baghy, on 26th August 2009, 18:07, said:

Am vazut de mai multe ori filmarea de la concertul din 92` si erau foarte multi oameni care lesinau ( peste 100 pe toata durata concertului )
Intrebarea mea este daca aia chir lesinau , sau era ceva pe bune

La un moment dat au scos un om care era in scaun cu rotile din public  :ewwpu:

Am fost la concertul din '92. Spectacolul a fost magic, n-ai cum sa-l uiti decit daca ti se spala creierul ;) . Intr-adevar, au fost persoane care lesinau, dar majoritatea erau luate pe sus la solicitarea lor pentru ca nu mai puteau sta in inghesuiala. Imagineaza-ti o inghesuiala ca in autobuz sau metrou, dar amplific-o de 10 ori. Si nu exagerez deloc. Practic nu te puteai tine pe picioarele tale, cel putin in primii 30 de metri de la scena. Te miscai asa cum se misca multimea, nu aveai niciun control asupra ta. Nici daca vroiai sa iesi pe margine la buda sau sa-ti iei ceva de baut nu puteai. Singura modalitate era sa te ridice cei din jurul tau si sa te dea pe brate pina in fata, acolo unde te preluau baietii de la securitate. 90% dintre cei care erau luati pe sus erau fete, normal, dar au fost si baieti. Ti-am zis, era imposibil sa iesi afara din mijlocul multimii. Daca te impiedicai, te calca lumea in picioare fara sa vrea. Cind s-a terminat geaca de blugi dupa mine era uda, asa de mult transpirasem.
Cit priveste concertul inregistrat, vezi ca in el nu-s imagini in totalitate de la Bucuresti. La montaj au adaugat imagini din public si din alte concerte ale lui MJ. Daca esti atent, faci diferenta dintre publicul roman si cel strain. Ca sa nu mai zic ca sint si imagini cu persoane de culoare acolo ;) .

#3
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
da , erau si "persoane de culoare"

dar , din ce vad eu , publicul a fost foarte iubitor , entuziast , primitor
La concertul din 96' nu s-a intamplat asa ceva...

#4
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 baghy, on 27th August 2009, 09:35, said:

da , erau si "persoane de culoare"

dar , din ce vad eu , publicul a fost foarte iubitor , entuziast , primitor
La concertul din 96' nu s-a intamplat asa ceva...

Publicul romanesc a fost mai cald si pentru ca a fost primul concert de anvergura din Romania. Noi, abia iesiti din comunism/dictatura, cind am vazut spectacolul ala de lumini si muzica, normal ca ne-au apucat pandaliile. :P . In plus, stateam de vreo 8 ore pe stadionul National asteptindu-l pe MJ si cind a aparut asa, din pamint, prin trapa aia, a urlat toata lumea de ziceai ca-i Mesia ^_^ . In '96 n-am mai fost, asa ca nu pot face o comparatie.

#5
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
mi-ar fi placut sa merg si eu la acel concert ...

mersi de informatii!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate