Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Nokia 5230

- - - - -
  • Please log in to reply
3241 replies to this topic

#1
evil_k1d

evil_k1d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 28.09.2008
Nokia a anuntat noul 5230, cel mai ieftin S60v5. Telefonul are un ecran de 3,2 inchi si o camera modesta de doar 2 megapixeli. Dimensiunile sunt similare cu ale lui 5800 (111 x 51.7 x 14.5 mm, 78 cc 113 g). Pretul anuntat este de 149 de euro. Va fi disponibil in 6 culori (red, pink, blue, yellow, silver, dark silver) si nu vom gasi un card de memorie in pachetul acestuia. Bineinteles, nu vom avea nici Wi-Fi sau GPS.

http://www.allabouts...touchscreen.php

Attached Files


Edited by evil_k1d, 25 August 2009 - 10:38.


#2
florin_alin24

florin_alin24

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,616
  • Înscris: 29.01.2008
Imi place! Pacat ca nu va avea GPS si WiFi, dar la pretul asta nu ai ce sa ceri! :thumbup:


L.E. Pe GSM Arena vad ca are gps! B)

Edited by florin_alin24, 25 August 2009 - 13:31.


#3
evil_k1d

evil_k1d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 28.09.2008
Da, cei de la Allaboutsymbian au gresit. Se pare ca acum au modificat, le-au atras atentia cititorii.

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
O sa fie o mare canibalizare intre modelele producatorului finlandez , acesta pluseaza cu GPS si 3g fata de 5530 , ecran mai mare , camera are doar 2 MPixeli , dar daca are VGA , va rupe mufa lui 5530 , ciudat aiurea , dar asta chiar imi place , are configuratia mea dorita , sa speram ca are un procesor bun si destul ram .

#5
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
specificatii: http://europe.nokia..../specifications

#6
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Cu toate ca are doar 2MP pe site-ul Nokia scrie : "Video recording at up to 640 x 480 pixels and up to 30 fps (TV high quality)". Tare telefonul, un 5800 low-cost.  :coolspeak:

#7
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006
Nu ma pricep asa ca intreb si eu. Desi ca specificatii e mai slab decat 5800, totusi de ce e mai greu? (folosesc cumva plastic de calitate la asta? :boredlook: ). Plus ca are aceeasi baterie ca 5800 dar timpii de vorbit si stand-by sunt mai mici :habarnam:

Edited by Seraph, 25 August 2009 - 20:51.


#8
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Nice phone !
Dacă nu avea camera aia de 2MP fără blitz, probabil că îl achiziționam și eu în viitorul apropiat !

#9
klaudyu44

klaudyu44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 03.10.2008
uitati pe alb

Attached Files



#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View Postunqjohnny, on 25th August 2009, 21:55, said:

Nice phone !
Dacă nu avea camera aia de 2MP fără blitz, probabil că îl achiziționam și eu în viitorul apropiat !

Daca vrei poze buna iti iei o "poin & shoot" si faci treaba mai buna decat cu orice telefon , ca si specificatii este exact ce imi trebuie , camera o folosesc foarte rar , doar cand am nevoie de o poza pe moment si cam atat .

#11
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
procesorul e de 434 MHz, o sa fie ok. Despre pret, am citit ca va fi intre 130 si 150 euro in magazin. In cazul asta telefonul ar putea si un best seller in viitorul apropiat.

Edited by Genesis, 26 August 2009 - 11:54.


#12
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Sa speram ca apare pana in luna Noiembrie , va fi BD de Craciun .

#13
nellu

nellu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 03.09.2006
chiar ca sunt in criza de idei astia de la Nokia.

#14
evil_k1d

evil_k1d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 28.09.2008
Da, sunt cam in criza de idei. Eu am impresia ca incep sa faca abuz de acest design. Parca vad ca urmatoarele 5 telefoane S60v5 vor arata aproape la fel. Oricum, telefonul va fi un concurent excelent pentru Cookie.
Nokia ar trebui sa isi diversifice gama de telefoane touch. Ar trebui sa scoata un telefon cu un design mai reusit (ceva mai slim) si un varf de gama ( cu o camera de 8 megapixeli, procesor bun etc ). Nokia N97 si N86 eu le consider un esec. Mai bine puneau camera lui N86 pe N97. In plus, as fi fost incantat sa vad procesorul si acceleratorul grafic de pe N95 pe N97.

#15
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
OffTopic: De ceva timp Nokia face telefoane "varza". Tot vechiul N95 si N82 raman modele de top produse de Nokia. Au tot ce iti poti dori de la un telefon mobil.
OnTopic: Nu inteleg de ce toate cele 4 telefoane Nokia cu touchscreen arata la fel? Astia de la Nokia chiar nu au inspiratie de loc?

#16
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View Postsebastian98, on 26th August 2009, 23:08, said:

pic: Nu inteleg de ce toate cele 4 telefoane Nokia cu touchscreen arata la fel? Astia de la Nokia chiar nu au inspiratie de loc?

Si formatul aparatului nu permite prea multe artificii de design , plus ca a plecat designerul sef de la ei , acela fiind fostul designer de la Aro  :thumbup: , revenind la cele serioase , cand ati mai vazut un Nokia frumos ? , Samsung au designul mult mai rafinat , dar nu scrie Nokia pe aparatele lor .

#17
extasy_cristU

extasy_cristU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2008
Eu zic ca o sa fie un bestbuy la banii astia si presimt oferte dragute la vdf pt el nu m-ar mira ca in iunie anul viitor sa il vedem la 89 euro.

#18
user_y48

user_y48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.09.2009

View Postextasy_cristU, on 27th August 2009, 14:27, said:

Eu zic ca o sa fie un bestbuy la banii astia si presimt oferte dragute la vdf pt el nu m-ar mira ca in iunie anul viitor sa il vedem la 89 euro.
:huh: A... sa traim noi pâna atunci
Problema se pune (cum zicea un coleg de forum putin mai sus), în momentul asta N82/N95 ramân cele mai populare si mai bune telefoane de la Nokia, daca N82 era 8-9 milioane îl mai cumparam odata, asa în momentul asta din cauza lipsei de banii stau pe bara si caut un compromis ceva de low budget între Samsung si Nokia 5230/Nokia 5530 XpressMusic (marele pacat este ca eu folosesc tot timpul Wifi/Gps, în cazul asta trebuie sa fac o alegere) daca nu scoate Nokia altceva între timp (greu de crezut)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate