Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

TELECHINEZIE (TELEKINEZIE)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
nkg20

nkg20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.05.2009
salutare , hmm deschid un subiect interesat din punctul meu de vedere.un subiect despre telechinezie.

se zice in urmatorul fel:creierul poate fi o arma.fiecare dintre noi avem puteri paranormale nestiute de noi insa prin exersare le putem dezvolta extrem de mult.

sa misti un obiect dupa vointa ta,sa indoi un obiect sa misti mingea cum vrei tu la fotbal :)) etc etc .

ce parere aveti ? CooL  ? :D

#2
x_elx

x_elx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.12.2007
ai avut tu "experiente"?

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,505
  • Înscris: 19.04.2009
am avut eu un vis frumos dupa ce am vazut filmul cu "zborul no. 93" in care eu salvam un avion Finnair :lol: ...deci, eu n-am reusit sa decolez in simulatorul de la microsoft...va rog frumos, stiu sa aterizez :lol:

#4
nkg20

nkg20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.05.2009
cred eu ca a fost o experienta:eram cu bunicamea acasa in vara 2008 si tot asa am incercat sa fac telekinezie.am cautat un exemplu simplu pe net si am ales ala cu scobitoare intr-un castron cu apa si m-am concentrat m-an concentrat pana la urma nimik.ma duk la calc dupa revin in vrei 15 secunde scobitoarea era pe masa si apa ceva apa era tot pe masa iar bunicamea era pe la masina de cusut.tare nu ?

#5
x_elx

x_elx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.12.2007
daca tot ati zis voi sa zic si eu...
mi s-a intamplat o data cand eram mai mic....eram cu taicamiu si nush ce a venit vorba de magie...si a pus niste scobitori pe masa si am incercat sa le misc fara sa le ating ....mi-a luat vreo 15 min da pana la urma am reusit ,iar pe masa nu era nimic...
apoi mai recent mi s-a intamplat ...am incercat sa misc niste bete de urechi si tot asa si s-a miscat putin..iar nu era nimic pe masa...

#6
LOLZ

LOLZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.10.2009
unde gasesc si eu truckuri din astea,telekinezie??

#7
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,035
  • Înscris: 31.07.2007
La un institut serios de cercetari se ofera un premiu serios pt. testarea telechineziei: subiectul, pt. a revendica premiul trebuie sa indoaie o lingura aflata sub o cupola de sticla. Premiul nu este revendicat.

#8
Gliphy

Gliphy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.10.2009

 nkg20, on 23rd August 2009, 02:39, said:

salutare , hmm deschid un subiect interesat din punctul meu de vedere.un subiect despre telechinezie.

se zice in urmatorul fel:creierul poate fi o arma.fiecare dintre noi avem puteri paranormale nestiute de noi insa prin exersare le putem dezvolta extrem de mult.

sa misti un obiect dupa vointa ta,sa indoi un obiect sa misti mingea cum vrei tu la fotbal :)) etc etc .

ce parere aveti ? CooL  ? :D
Cool? Trist duda, trist.

Prin telekinezie poti misca o bucata de hartie (un om cu putin "antrenament" poate face asta).

#9
ma-ta

ma-ta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.10.2009
am incercat sa misc 100 $ de pe masa,dar nu a vrut,a venit femeia si dintr-o data,au disparut de acolo cu viteza luminii!!! :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate