Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

RCS&RDS a trecut pe pierderi, 23 mil. euro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
157 replies to this topic

#37
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
O stire care n-a postat-o nimeni cred este nr. angajatilor RDS: 6,654angajati in crestere cu 14.5%. Cam singura cu cresteri la capitolul asta.

Quote

RCS&RDS dropped from a net profit to a net 22.9 million euros loss. Its business figure was up 10.4%, recording 386.7 million euros, but it couldn?t prevent the losses. RCS&RDS staff number increased by 14.5% in 2008, counting 6,654
Hotnews.ro

De ce se aluneca in offtopic acum?

Edited by Blackhawk, 20 August 2009 - 23:35.


#38
ebee

ebee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.08.2009
Numarul de angajati nu are relevanta in discutie.

Mai vorbim peste 2 ani, sa vedem atunci la ce nivel se vor ridica pierderile.

#39
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007
"astia de la RDS sunt mai cu mot, au tarife mari la TV dar iti dau gratis fix si mobil... cam tot acolo iesi,nu? si daca nu si-ar fi deschis televiziune de sport ce bine era... :( "

#40
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postcipy1185, on 21st August 2009, 00:35, said:

"astia de la RDS sunt mai cu mot, au tarife mari la TV dar iti dau gratis fix si mobil... cam tot acolo iesi,nu? si daca nu si-ar fi deschis televiziune de sport ce bine era... :( "

De rau ce le merge au mai deschis un post de sport in urma cu 2 zile: Digi Sport +

#41
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postcipy1185, on 21st August 2009, 00:35, said:

"astia de la RDS sunt mai cu mot, au tarife mari la TV dar iti dau gratis fix si mobil... cam tot acolo iesi,nu? si daca nu si-ar fi deschis televiziune de sport ce bine era... :( "
care tarife mari?? 24lei?pt 50+posturi???la UPC cel mai mic pachet este 35RON.

View Postvasilemadalincristian, on 21st August 2009, 00:38, said:

De rau ce le merge au mai deschis un post de sport in urma cu 2 zile: Digi Sport +
da..chiar azi am vazut noul post...
ce bine ..inca un post tv pe care-l pot sterge din lista :|

Quote

PS: Nu știu ce înseamnă "0 lei", pentru că cel mai ieftin abonament la RDS este de 2€, fără măcar atât, nici nu poți fi client RDS.
ps. exista la rds abonament fara minute incluse la 0lei.
http://rdstel.ro/pro...cii/conect.html

#42
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009

View Postebee, on 21st August 2009, 00:20, said:

Nu cunosti reglementarile. Romtelecom de exemplu nu are voie sa practice inca tarife de ruinare. ANCOM insa le va permite in foarte scurt timp dupa cum ai vazut prin presa.

Iti dai seama ce se va intampla cu piata TV.....
Nu prea cred că mai interesează pe nimeni ruinele RTC-ului..

#43
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View Posteasy90rider, on 21st August 2009, 01:21, said:

care tarife mari?? 24lei?pt 50+posturi???la UPC cel mai mic pachet este 35RON.

ps. exista la rds abonament fara minute incluse la 0lei.
http://rdstel.ro/pro...cii/conect.html

La UPC nu e nimic la 35 de lei. Cel mai ieftin e 41 lei. Ca 35 inseamna fara tva dar trebuie sa il platesti la casierie.  ;)
La RDS nu exista abonament 0 lei. Ala e doar pe site. In practica nu iti da aparat si linie daca nu ai un alt serviciu de la ei. TESTAT in bucuresti.

#44
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postcipy1185, on 21st August 2009, 00:35, said:

"astia de la RDS sunt mai cu mot, au tarife mari la TV dar iti dau gratis fix si mobil... cam tot acolo iesi,nu? si daca nu si-ar fi deschis televiziune de sport ce bine era... :( "
Deci nu aud, mai scump de cat cine? UPC sau RTC? Poate ne spune flavi.

View Postdomnul_ionescu, on 21st August 2009, 01:41, said:

Nu prea cred că mai interesează pe nimeni ruinele RTC-ului..
Doar pe cei care nu au de unde alege. Din pacate pentru ei...

View Postebee, on 21st August 2009, 00:20, said:

Nu cunosti reglementarile. Romtelecom de exemplu nu are voie sa practice inca tarife de ruinare.
Genial. Inca una de pus in rama. Daca iti ruinezi clientul cine iti mai plateste in continuare? Somn usor. Visati in continuare. Da' veti avea parte de vise tare urate.

Edited by kineceler, 21 August 2009 - 13:21.


#45
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Se referea la tarife de ruinare a concurentei. Adica tarife foarte mici, cu mult sub media pietei. Tarife de dumping.
Oricum e greu de crezut ca isi permite RTC asemenea oferte, ei abia rasufla si la tarifele astea mari, dar sa le mai si scada.

Edited by danutz1, 21 August 2009 - 13:24.


#46
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postdanutz1, on 21st August 2009, 14:22, said:

Se referea la tarife de ruinare a concurentei. Adica tarife foarte mici, cu mult sub media pietei. Tarife de dumping.
Oricum e greu de crezut ca isi permite RTC asemenea oferte, ei abia rasufla si la tarifele astea mari, dar sa le mai si scada.
Eu vad doar tarife de ruinare a clientului, nu ma intereseaza ce zice flavi. O sa aiba rtc tarife cel putin egale cu ale rds cand o cumpara ote pe dt (si nu invers).
"Noi avem tarife mari din cauza reglementarilor. Nu ne lasa."
"Cine nu va lasa?"
"Tona de directori imbuibati..."

Edited by kineceler, 21 August 2009 - 13:55.


#47
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007

View Postcipy1185, on 21st August 2009, 00:35, said:

"astia de la RDS sunt mai cu mot, au tarife mari la TV dar iti dau gratis fix si mobil... cam tot acolo iesi,nu? si daca nu si-ar fi deschis televiziune de sport ce bine era... :( "
n-ati observat ca am pus totul in ghilimele... :)

#48
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View PostdreaQ, on 21st August 2009, 11:33, said:

La RDS nu exista abonament 0 lei. Ala e doar pe site. In practica nu iti da aparat si linie daca nu ai un alt serviciu de la ei. TESTAT in bucuresti.
agentii de teren au voie sa incheie abonamentul ZERO. s-a incercat treaba in drumul taberei. nu exista amatori. oamenii asteapta expirarea contractelor cu upc/dolce pentru a putea trece cu toate serviciile pe RDS.

#49
ebee

ebee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.08.2009

View Postdanutz1, on 21st August 2009, 13:22, said:

Se referea la tarife de ruinare a concurentei. Adica tarife foarte mici, cu mult sub media pietei. Tarife de dumping.
Oricum e greu de crezut ca isi permite RTC asemenea oferte, ei abia rasufla si la tarifele astea mari, dar sa le mai si scada.

esti distractiv .....in 2008 au avut profit 1 mil euro (prietenii stiu de ce), RDS pe pierderi.

Cu siguranta RDS este ala care abia mai rasufla la pierderile pe care le are.

#50
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007
nu te-am vazut pe aici ceva vreme.. ai fost in vacanta? :)

#51
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postmaistoru, on 21st August 2009, 23:37, said:

agentii de teren au voie sa incheie abonamentul ZERO. s-a incercat treaba in drumul taberei. nu exista amatori. oamenii asteapta expirarea contractelor cu upc/dolce pentru a putea trece cu toate serviciile pe RDS.
Doar în Drumul Taberei sau în orice cartier din București unde există acoperire FTTB?

#52
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
oriunde. in drumul taberei se lucra pe teren in momentul in care au bagat oferta. in principiu oferta este valabila in tot bucurestiul dar se pune accent in drumul taberei, crangasi si rahova unde lumea este inca prinsa prin alte contracte de dolce  sau upc si atunci se vrea sa aibe omu macar un serviciu de la rds in ideea ca va trece si cu cablu si cu netul cand va rezilia celelalte contracte.

pe vremuri exista oferta "conect 0" care presupunea o linie fixa gratuita ( si am impresia ca si cu celebrele 100min rds si 25 min rtomtelefon ) pentru cei care nu erau abonati la cablu. stiu ca oferta asta a fost in timisoara si iasi cel putin.

#53
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
vorbesc de zonele cu upc care au fost cablate de catre rcs-rds in ultimii doi ani. am omis iancului si muncii1 ;) .

#54
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postmaistoru, on 21st August 2009, 23:37, said:

oamenii asteapta expirarea contractelor cu upc/dolce pentru a putea trece cu toate serviciile pe RDS.

asta am facut eu ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate