Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Despre vulgaritate 2

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Consider ca topicul respectiv a fost abuziv inchis si de aceea deschid un continuator  
Inainte de a primi un avertisment pentru asta vreau sa intreb de ce manifestarile xenofobe si rasiste  sunt tolerate atat de mult pe unul din cele mai mari forumuri din Romania si in acelasi timp li se da in cap exact celor care incearca sa opreasca "valul".  


"Clayman said:

Poate Moso a sarit calul si i-a venit regulamentu` in cap, insa a facut-o combatandu-i pe cei care au niste atitudini contrare atat regulamentului cat si (probabil) legislatiei in vigoare. Faptul nu-l disculpa pe Moso, insa ii inculpa si pe ceilalti! Iar in Romania si incitarea se pedepseste (asta ca sa fim eleganti si sa zicem ca doar i s-au ridicat mingi la fileu lu` Moso)

Iar faptul ca cel putin unu din ei da liber din taste si acuma e regretabil!

Absolut de acord.

#2
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Nu e cazul sa interpretezi si sa faci victime din vinovati! De cand ma stiu am spus userilor ca in loc sa-si mai faca dreptate singuri si sa jignesca, sa injure in stanga si in dreapta, sa posteze la feedback sau sa contacteze un supermoderator si astfel sa lase "organele abilitate" :w00t: sa se ocupe de abaterile de la regulament. Si nu sunt singurul care spun asta.
Asadar nu dati vina pe actiunile moderatorilor daca nu stiti sa va controlati cand se incing spiritele.

#3
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Sunt noua pe-aici, nu stiu nimic din istoria forumului, dar mi s-a lasat senzatia, ca "masurile" sunt luate selectiv. Apoi am observat ca in felul asta, se ingradeste spiritul de libertate, de exprimare libera, necenzurata.

Eu cred ca utilizatorii prin atitudinea lor trebuie sa-i "elimine" pe "dezaxati".
Faptul ca rasisti, care citesc numai fituici naziste, neavand habar de cultura, istorie, adevar, religie, posteaza liberi si nestingheriti mi se pare ciudat. De ce? Pt ca unii copii pot citi acele posturi cu neadevaruri crunte care sfideaza bunul simt, si atunci in mintea lor neformata, cu lacune mari - datorate sistemului de invatamant -  se creeaza "fisuri" care adaugate la programa scolara subreda - manuale alternative schimbate anual - ii aprofundeaza haosul din minte si refugierea in subculturi. Pe de-alta parte sunt de acord ca si ei (rasistii) au dreptul sa-si spuna parerea liberi, necenzurati, pt ca este parerea lor, spiritul lor in care cred . Dar daca cineva care le tine piept, in acelasi limbaj, este eliminat, mi se pare ... mmmm ... ciudat (nu folosesc alt termen bombastic).

#4
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Ana,cum ramane cu decenta in exprimare?

Edit: Tu nu te-ai scarbi daca peste tot in jurul tau ai auzi numai injuraturi?
IMHO mizeriile verbale de pe forum trebuie eliminate.

Edited by Grave Land, 05 May 2005 - 20:37.


#5
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

Grave Land, on May 5 2005, 20:36, said:

Ana,cum ramane cu decenta in exprimare?

Edit: Tu nu te-ai scarbi daca peste tot in jurul tau ai auzi numai injuraturi?
IMHO mizeriile verbale de pe forum trebuie eliminate.

<{POST_SNAPBACK}>


Vorbeam de atitudinea userilor, care pot raspunde decent si in felul asta impun acest stil.

Pe de-alta parte a striga sus si tare, in mai multe randuri, ca la baza crestinismului stau niste zei, mi se pare mai periculos (exemplu asta imi vine acum in minte, nu am rabdare sa caut si altele), decat folosirea unor "adjective".

Dar repet : sunt pentru libertatea fiecaruia de exprimare.
Imi pare rau insa, ca "masurile" se iau selectiv, pe niste criterii neclare (erau unii care citau ceva din regulamentul forumului - daca e sa luam legea in mana toti au gresit ... dar unii sunt mai egali decat ceilalti).

Nu sunt o razvratita, nu vreau sa arat ca o caut cu lumanarea si intind coarda sa vad cand se rupe, pur si simplu imi spun parerea.

#6
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
din pacate si hitler a privit si tratat generic "problema evreiasca" si nu cred ca s-a interesat de situatia personalizata a celor trimisi in vacanta la "bai" la Dachau.

nu poti face generalizari intr-un forum public

Edited by Clayman, 05 May 2005 - 20:51.


#7
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003

Ana_Karr, on May 5 2005, 21:47, said:

Vorbeam de atitudinea userilor, care pot raspunde decent si in felul asta impun acest stil.

Pe de-alta parte a striga sus si tare, in mai multe randuri, ca la baza crestinismului stau niste zei, mi se pare mai periculos (exemplu asta imi vine acum in minte, nu am rabdare sa caut si altele), decat folosirea unor "adjective".

Dar repet : sunt pentru libertatea fiecaruia de exprimare.
Imi pare rau insa, ca "masurile" se iau selectiv, pe niste criterii neclare (erau unii care citau ceva din regulamentul forumului - daca e sa luam legea in mana toti au gresit ... dar unii sunt mai egali decat ceilalti).

Nu sunt o razvratita, nu vreau sa arat ca o caut cu lumanarea si intind coarda sa vad cand se rupe, pur si simplu imi spun parerea.

<{POST_SNAPBACK}>


Erm, scuza-ma, dar nu prea am inteles faza cu crestinismul si cu zeii :)
La baza crestinismului sta UN zeu. Din cauza asta crestinismul intra la capitolul religii monoteiste.

#8
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

evilone, on May 5 2005, 20:49, said:

Erm, scuza-ma, dar nu prea am inteles faza cu crestinismul si cu zeii :)
La baza crestinismului sta UN zeu. Din cauza asta crestinismul intra la capitolul religii monoteiste.

<{POST_SNAPBACK}>


Uite raspunsul ...

CapitanuPICARD, on Apr 29 2005, 10:38, said:

ana_karr... si zoz... pai se poate mai (in)cultilor sa nu stiti despre Sabaot, Iahve, Adonai, Eli, Elohim? e plin vechiul testament de ei.

Baiatul enumera niste "zei" cred ... pt ca se refera la "ei". Ce nu stie saracul este ca ce enumera el, erau denumirile in ebraica date unui si aceluiasi Dumnezeu.

#9
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Si eu sunt de acord ca userii sunt eliminati pe criterii diferentiale . Moderatorii ar trebui sa citeasca si ei mai des regulamentul sau sa se introduca o regula :

- Userii vor fi eliminati pe criterii discriminatorii , chiar daca exista unii care incalca in mod regulat atat regulamentul cat si legislatia nationala si internationala . Acestia din urma vor fi lasati sa prospere si sa-si arunce mizeriile asupra celorlalti membri . Daca se ia cineva de ei , va fi eliminat .

#10
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003

Ana_Karr, on May 5 2005, 22:03, said:

Uite raspunsul ...
Baiatul enumera niste "zei" cred ... pt ca se refera la "ei". Ce nu stie saracul este ca ce enumera el, erau denumirile in ebraica date unui si aceluiasi Dumnezeu.

<{POST_SNAPBACK}>


Eh. Eu n-as pune asta prea mult la inima. Tot un basm e :P

#11
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Hm. How interesting. Mi s-a sters un post din topicul asta. In post ii spuneam lui Grave Land ceva de genul "sunt convins ca un mielusel nevinovat si delicat ca tine s-a simtit jignit de limbajul lui Mosotti. Cred ca limbajul indecent este de-a dreptul inofensiv fata de ideile pe care le transmiti tu". As fi FOARTE curios sa stiu de ce a fost sters post-ul respectiv...

#12
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
1. nu
2. presupun ca postul lui Grave Land in care spunea "Sustin pedeapsa capitala in cazul  homolailor!" l-a pus pe jar pe mosotti... de acolo a luat-o razna totul...
3. hmmm... cat rahat pot inghiti unii... nu stiu, dar se pare ca te-a atins foarte personal...

later edit: asta era un raspuns la un post al lui phenomenon, care vad ca a fost sters...  :death:

Edited by gtk, 05 May 2005 - 21:32.


#13
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Va rog sa purtati o discutie generica, caci orice discutie despre Moso NU isi mai are rostul. Am spus clar ca discutia este incheiata in cazul lui. Intelegeti odata plz!

#14
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

Nozavi, on May 5 2005, 21:34, said:

Va rog sa purtati o discutie generica, caci orice discutie despre Moso NU isi mai are rostul. Am spus clar ca discutia este incheiata in cazul lui. Intelegeti odata plz!

<{POST_SNAPBACK}>




        Aha . Deci ,  de acuma trebuie sa discutam doar ceea ce ne sfatuiesti tu . Poti sa faci macar o schema generala in privinta asta ? Eventual ,sa ne sugerezi expresiile pe care sa le folosim , ca sa nu sarim din schema  !!??

#15
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
Ceremonia marturisirii pacatelor in fata moderatorului sau managmentul dreptatii virtuale

io zic asa, efectele pozitive si cele negative ale izgonirii amicului meu tind sa se anuleze unele pe altele.   :cursing:
admiratia stirnita prin replyuri si trucuri semimachiavelice unor colegi forumisti, va fi compensata in cele din urma de antipatia pe care aceleasi replyuri le-o stirneste moderatorilor si... forumistilor.

"scandalul" acesta nu poate afecta in mod radical constatarile asupra factorului: ambitia moderatorului vs. ambitia forumistului. :boxing:
sentimentul obsesiv ca un forumist se straduieste mai mult decit alti forumisti sa ajunga mai departe decit ceilalti are o idee moralizatoare: oricit se zbate un forumist, va exista mereu un moderator care pe linga ambitie - la fel de mare sau mai mare decit a userului - mai are... un buton in plus.

Caci, pe cand userii si moderatorii isi trag reciproc la fluierul piciorului - mai mult userului -  spre bucuria galeriei, mazilindu-se si balacarindu-se de toata frumusetea, din resturi se intrupeaza o a treia categorie, care de fapt le-a precedat pe primele si va continua sa existe si dupa ce bataliile lor se vor stinge: personajele forumistice - mai degraba decit persoanele din spatele mastii.
personajele au libertatea de a spune ce vor, pe care persoanele o confunda cu facilitatea actului de comunicare in care fiecare mesaj expediat e musai, parca, sa contina o insulta la adresa unei persoane, grup de persoane, obiect sau idee.
si, uite asa, la personajul forumistic apare, din cauza confuziilor, o noua boala virtuala, sindromul ultimului post.  :roflmaofast:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ok, io propun un departament: Internal Affairs.
acest departament va fi condus, printre altii, de Mosotti aka Pheno si Burvi.  :P
sarcina unica: sa-i baneze pe moderatorii cere baneaza userii dupa criterii discriminatorii.  :w00t:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

intre ------- = de sters... ca-i discriminator, subversiv si incita la ura forumistica  :naughty:

#16
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

Akuma No, on May 5 2005, 21:58, said:

Ceremonia marturisirii pacatelor in fata moderatorului sau managmentul dreptatii virtuale

io zic asa, efectele pozitive si cele negative ale izgonirii amicului meu tind sa se anuleze unele pe altele.   :cursing:
admiratia stirnita prin replyuri si trucuri semimachiavelice unor colegi forumisti, va fi compensata in cele din urma de antipatia pe care aceleasi replyuri le-o stirneste moderatorilor si... forumistilor.

"scandalul" acesta nu poate afecta in mod radical constatarile asupra factorului: ambitia moderatorului vs. ambitia forumistului. :boxing:
sentimentul obsesiv ca un forumist se straduieste mai mult decit alti forumisti sa ajunga mai departe decit ceilalti are o idee moralizatoare: oricit se zbate un forumist, va exista mereu un moderator care pe linga ambitie - la fel de mare sau mai mare decit a userului - mai are... un buton in plus.

Caci, pe cand userii si moderatorii isi trag reciproc la fluierul piciorului - mai mult userului -  spre bucuria galeriei, mazilindu-se si balacarindu-se de toata frumusetea, din resturi se intrupeaza o a treia categorie, care de fapt le-a precedat pe primele si va continua sa existe si dupa ce bataliile lor se vor stinge: personajele forumistice - mai degraba decit persoanele din spatele mastii.
personajele au libertatea de a spune ce vor, pe care persoanele o confunda cu facilitatea actului de comunicare in care fiecare mesaj expediat e musai, parca, sa contina o insulta la adresa unei persoane, grup de persoane, obiect sau idee.
si, uite asa, la personajul forumistic apare, din cauza confuziilor, o noua boala virtuala, sindromul ultimului post.  :roflmaofast:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ok, io propun un departament: Internal Affairs.
acest departament va fi condus, printre altii, de Mosotti aka Pheno si Burvi.  :P
sarcina unica: sa-i baneze pe moderatorii cere baneaza userii dupa criterii discriminatorii.  :w00t:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

intre ------- = de sters... ca-i discriminator, subversiv si incita la ura forumistica  :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>



Akuma No te-ai ars!   :o

#17
Radu161

Radu161

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 14.03.2005
Singura chestie majoră care nu-mi place (plăcea) la mosotti e (era) faptul că avea o ură desăvârșită pentr țara în care trăiește, respectiv România. Pentru el e țară de kkt, suntem ultimile lepre, etc. Dacă nu-i convine, de ce n-a luat atitudine într-un mod mai constructiv (și după o informare serioasă asupra istoriei României, nerecomandându-i manualul de istorie).
Cât despre aparentul aer de superioritate, fiecare are dreptul la ideile lui, dar ar trebui să accepți și faptul că alții sunt diferiți.

#18
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
auuuuuu  :bye:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate