Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
doru_7

doru_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.08.2009
M-am apucat sa fac pe depanatorul la masina de spalat,am scos fulia, si aici m-am blocat -nu stiu de ce dracu sa mai trag sau sa bat ca sa extrag totusi ceva.Ma puteti ajuta cu o schita,ceva...?

#2
gilica1

gilica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 11.08.2008

View Postdoru_7, on 12th August 2009, 21:47, said:

M-am apucat sa fac pe depanatorul la masina de spalat,am scos fulia, si aici m-am blocat -nu stiu de ce dracu sa mai trag sau sa bat ca sa extrag totusi ceva.Ma puteti ajuta cu o schita,ceva...?
tipul masinii ca sa pot sa vad daca te pot ajuta

#3
pachi1981

pachi1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 20.08.2009

View Postdoru_7, on 12th August 2009, 21:47, said:

M-am apucat sa fac pe depanatorul la masina de spalat,am scos fulia, si aici m-am blocat -nu stiu de ce dracu sa mai trag sau sa bat ca sa extrag totusi ceva.Ma puteti ajuta cu o schita,ceva...?

Ai incercat sa folosesti o gheara extractoare?...asa se numeste si se foloseste in cazul in care vrei sa extragi...ceva :D

#4
nutmarius

nutmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.09.2009

View Postpachi1981, on 14th October 2009, 16:42, said:

Ai incercat sa folosesti o gheara extractoare?...asa se numeste si se foloseste in cazul in care vrei sa extragi...ceva :D
nu poti sa scoti cuva cu totul?
dupa aceea ai avea acces la rulmenti....



eu am procedat in acest fel dupa care am scos rulmentii destul de usor

#5
robstar

robstar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2008
TREBUIE SA FACI URMATORUL LUCRU SA DESFACI CUVA ,ARE UN CERC METALIC LA UNA DIN CAPETE FIXAT DE CELE DOUA ELEMENTE ALE CUVEI ,SAU LA INDESIT MAI EXISTA VARIANTA CA CUVA SA FIE ANSAMBLATA PRIN SUDURA PLASTICA ,DACA SAU DUS RULMENTII MASINA ESTE TERMINATA ,FIZIC.

#6
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 06.01.2005
Eu n-as fi asa radical: "s-au dus rulmentii = gata masina". Indesit am si eu (are vreo 9 ani si merge bine mititica). In primavara i s-au spart rulmentii, facea un zgomot sinistru. Chemat mesterul, schimbat rulmentii (bilele erau efectiv sparte in doua), verificat ax cuva (nu era stramb), remontat si merge ca noua! Si este extrem de silentioasa (comparativ cu alte modele mai noi)!

Deci cand au schimbat rulmentii au scos cuva afara si abia dupa aceea au extras rulmentii!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate