Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Translator pagini Web

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Salut m-ar interesa si pe mine un translator care sa stie sa traduca corect din punct de vedere gramatical si sa fie coorent cu limba romana
nu ca google translate , am incercat sa traduc o pagina in lb. Rusa in Romana cu google si mi-a dat numai dezacorduri nu intelegeam nimic.

#2
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View PostShieu, on 10th August 2009, 11:28, said:

Salut m-ar interesa si pe mine un translator care sa stie sa traduca corect din punct de vedere gramatical si sa fie coorent cu limba romana
nu ca google translate , am incercat sa traduc o pagina in lb. Rusa in Romana cu google si mi-a dat numai dezacorduri nu intelegeam nimic.


ai incercat ale translatoare de pe net? ca nu e numai translate.google

eu am dat o cautare in google dupa "web translate" si au aparut ceva rezultate. incearca si tu, poate gasesti ceva ce te va satisface... sau poate nu :)
vezi tu
programe dedicate or fi, nu le stiu eu
succes :)

#3
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Mda  <_<  niciunul n-are romana , Alceva ?

#4
Whiskey

Whiskey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 04.08.2009
Nu cred ca o sa gasesti un translator care sa traduca, corect din punct de vedere gramatical :mellow:

#5
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Nu exista translator care sa traduca corect gramatical. Traduce atat cat sa-ti dai seama cam despre ce e vorba. Nu exista program care sa gandeasca ca un om.
Din engleza in romana sunt totusi rezultate destul de bune.

#6
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postbogdan_popescu, on 11th August 2009, 00:21, said:

Nu exista translator care sa traduca corect gramatical. Traduce atat cat sa-ti dai seama cam despre ce e vorba. Nu exista program care sa gandeasca ca un om.
Din engleza in romana sunt totusi rezultate destul de bune.
dintr-o limba oarecare in engleza sunt rezultate destul de bine,de exemplu chineza.

Edited by kosty91, 10 August 2009 - 23:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate