Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
WackoJacko

WackoJacko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 15.04.2009
Cu Harry Potter and The Half-Blood Prince am experimentat pubertatea! Au fost scene tipice adolescentine, iar actiunea a cam lipsit cu desavarsire, no off. Cu toate astea efortul depus merita apreciat.

Ca si in celelalte filme din seria HP, au fost adaptari si scene omise, iar lipsa acestora ar fi putut aduce o ameliorare a viziunii in fata unui film cu mult mai slab decat cartea.

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Finalul e praf, dupa parerea mea.

#3
Gabystelistu95

Gabystelistu95

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 11.07.2009
eu am jocul Harry Potter and The Half-Blood Prince :P doar ca unele niveluri sunt cam grele :(

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
Da, nu toate filmele sunt cu bătăi.

#5
WackoJacko

WackoJacko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 15.04.2009

View PostGabystelistu95, on 29th July 2009, 21:25, said:

eu am jocul Harry Potter and The Half-Blood Prince :P doar ca unele niveluri sunt cam grele :(
a_darko mi-a spus ca jocul a aparut inaintea filmului, pare-mi-se, dar aici e vorba de film, nu de dificultatea nivelurilor in jocul cu acelasi nume.

View Postcrysty2k5, on 29th July 2009, 21:22, said:

Finalul e praf, dupa parerea mea.

Finalul din punct de vedere al regizarii sau al intamplarii propriu-zise? Nu cred ca e vorba de  'un final' cand seria nu e terminata.

Edited by WackoJacko, 30 July 2009 - 00:34.


#6
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
In carte nu prea se produce multa actiune, asa ca de ce s-ar produce in film? E un film pentru fani, nu pentru altii noi...
Bine, eu nu l-am vazut dar am vazut ca aceasta acuzatie o primeste cel mai des, ca e plictisitor...

#7
WackoJacko

WackoJacko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 15.04.2009

View PostM0n0, on 30th July 2009, 17:35, said:

In carte nu prea se produce multa actiune, asa ca de ce s-ar produce in film? E un film pentru fani, nu pentru altii noi...
Bine, eu nu l-am vazut dar am vazut ca aceasta acuzatie o primeste cel mai des, ca e plictisitor...

In cazul in care nici in carte nu ar fi cine stie ce actiune, macar punctul culminant sa-l fi transpus intr-o alta maniera, mai intensa, whatever.
Nu chiar, totusi fanul lor, stapanul lor.

#8
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008
Până acum filmele HP erau acceptabile. Cărțile sunt de N ori mai bune, dar și primele 5 filme mi-au atras atenția oarecum. Dar... Filmul 6 mi se pare foarte prost realizat. Nu știu ce s-a întâmplat. Ori au schimbat iar regizorul ori s-au prostit. Nu am rezistat mai mult de 20 de minute să-l vizionez. Foarte slab! Poate cel mai slab din întreaga serie.

#9
a-darko

a-darko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 20.11.2008
In carte era mai multa actiune, va spune un fan infocat.

#10
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Posta-darko, on 31st July 2009, 00:34, said:

In carte era mai multa actiune, va spune un fan infocat.
Nu mi s-a parut. Esentialul s-a invartit in jurul cunoasterii lui Harry Potter despre inamicul sau si cum era cand era tanar. Ma asteptam ca filmul sa fie in aceeasi maniera...

#11
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Acum doar ce l=am terminat de vazut////a pastrat traditia filmelor in serie...prima cea mai buna, a doaua si mai buna, apoi restul ...praffff...

Si mie mi s-a parut aceasta partea lipsita de actiune, sens si logica, mult prea mult SF, a cam distrus traditia si ideea in general de Haru Potter....

In concluzie, parerea mea desprea cest filim....prost....comercial....fara sens...produs doar de dragul de a mai produce o serie HP si de a mai scoate niste bani....

Oricum sfarsitul anunta un nou episod (episod, spun bine, deja au devenit episoade)...sper din tot sufletul sa nu mai fie inca unul si sa se opreasca aici, cu toate ca ma cam indoiesc.

#12
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
nu mi-a placut nici unul din episoade

#13
alxuca

alxuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 22.08.2007

View Postcuculea, on 1st August 2009, 13:50, said:

Acum doar ce l=am terminat de vazut////a pastrat traditia filmelor in serie...prima cea mai buna, a doaua si mai buna, apoi restul ...praffff...

Si mie mi s-a parut aceasta partea lipsita de actiune, sens si logica, mult prea mult SF, a cam distrus traditia si ideea in general de Haru Potter....

In concluzie, parerea mea desprea cest filim....prost....comercial....fara sens...produs doar de dragul de a mai produce o serie HP si de a mai scoate niste bani....

Oricum sfarsitul anunta un nou episod (episod, spun bine, deja au devenit episoade)...sper din tot sufletul sa nu mai fie inca unul si sa se opreasca aici, cu toate ca ma cam indoiesc.
Din pacate mai sunt inca 2,in 2010 si 2011!

#14
anies0

anies0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 07.02.2009
Eu cred că 2011 și 2012 și nu mai sunt 2 , este doar 1 , filmul 7 in 2 părți.

#15
MaliceCubic

MaliceCubic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.08.2009
Harry Potter and the Half-Blood Prince ~ SUGOI  ^^
Imi place foarte mult 。。。 si am reusit sa patrund in film si astfel sa particip la toate actiunile lui Harry  [AIshiteru Harry <3]
Finalul a fost diferit de celalalte parti 。。。Poate ca era nevoie de unul ca acesta 。A creat o atmosfera ciudata。Din cate stiu eu,  dumbledore de fapt nu a murit si va aparea in urmatoarea parte 。。。:-??


Ideea cu horcrux mi s-a parut super ^^
[o persoana ascunde o parte din sufletul tau]
Ce imi place la HP este ca mereu reuseste sa ma indeparteze de realitatea inconjuratoarea 。。。
Mintea mea se afla pe alte taramuri 。。si sunt captiva evenimentelor stranii din acea lume plina de magie 。。。


ah 。。。 ce parere aveti de sarutul dintre Harry si Ginny? ^^

Edited by MaliceCubic, 04 August 2009 - 00:39.


#16
Andy1900

Andy1900

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.07.2009
Filmul nu putem zice ca este intocmai slab,regizorul a declarat cu mult inainte de premiera ca s-a axat mult mai mult pe sentimente si viata lor personala pentru a le descoperi o latura mai sensibila,cartea a fost cu mult mai buna,asta este clar,intriga din vol 6 este dupa parerea mea cea mai captivanta dintre toate volumele iar moartea lui Dumbledore nu imi venea sa o cred cand am citit-o,filmul este o dezamagire doar din cauza regizorului,el a fost cel care a dorit sa pune in prim plan o alta latura a protagonistilor sai,daca respecta cartea mai mult,putea iesi cel mai bun HP de pana acum.

#17
wqm

wqm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.04.2009
Nu sunt un mare fan Harry Potter, abia ca am citit primele 2 carti.
:)

insa, m-am uitat la filme.
Cel mai mult mi-au placut Prizonierul din Azkaban [ asa se scrie ?] , Pocalul de Foc si.. Ordinul Phoenix.

In rest..Acesta ultimul.. doar inceputul pot zice ca mi-a placut mai mult..
S-a invartit mult treaba.
Cu ceva timp in urma, Snape parca i-a salvat viata lui Potter, [ sau cui i-o fi salvat-o] si acum il omoara pe Dumbledore, pana la urma, Snape e unul din aia cu pelerina verde nu ?:)viperini sau cum se cheama.

Iar, a zis cineva de sarutul dintre el[Harry, NU va ganditi la Snape] si Ginny, era de asteptat avand in vedere cate s-au mai intamplat in film si in trecut.

Mai ales Ron :).

Apropo, Draco, nu e cam sensibil pentru a-l sluji pe..tipu ala fara urechi
.. Voldemort ?

#18
lor3nzzo

lor3nzzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 31.07.2009
foarte prost filmul dupa parerea mea ... cel mai prost din seria harry potter. cel mai bun ramane pocalul de foc :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate